Klasės antroje jaunių grupėje. Atviros pamokos antroje jaunesniųjų grupėje santrauka. Kaip padėti vaikui, patyrusiam nesėkmę

💖 Ar tau patinka? Pasidalinkite nuoroda su draugais

Liudmila Ryabova

Tikslas: Vaikų nuoseklios kalbos raida.

Užduotys:

Švietimo: mokyti įsijausti į pasakos herojus; išmokyti vaikus prisiminti pažįstamą pasaką - « Kolobokas» remdamiesi vaizdiniais vaizdais ugdyti gebėjimą išgirsti ir suprasti klausimus, užduodamus apie pasakos siužetą, ir į juos atsakyti; turtinti vaikų žodyną – atskirti gyvūnus pagal išvaizdą, teisingai juos pavadinti;

Vystantis: lavinti dėmesį, atmintį, mąstymą, motorinę veiklą; smulkioji rankų motorika; gebėjimas įminti mįsles apie laukinius gyvūnus; suaktyvinti kalbą.

Švietimo: puoselėti draugiškus santykius, domėtis pasakomis ir bendra kūrybine veikla; ir noras padėti draugui, kuriam reikia pagalbos.

Medžiaga ir įranga:

Nešiojamas kompiuteris

Įdaryti žaislai: bandelė, kiškis, vilkas, lokys, lapė

Geometrinės figūros (moduliai)

Laukinių gyvūnų nuotraukos,

Preliminarus darbas:

Pasakų skaitymas « Kolobokas» , "Ryaba vištiena", "Ropė", "Kiškis ir lapė", "Teremok"

žiūrėti pasakų iliustracijas, mokytis lopšelio eilėraščių, pirštų gimnastikos, fizinių pratimų.

Pamokos eiga:

Vaikinai, žiūrėk, šiandien turime svečių.

Pasisveikinkime su savo svečiais.

Vaikai sveikinasi.


Auklėtojas: Šauniai padirbėta! Kviečiu sustoti į ratą ir pasisveikinti vieni su kitais! (Vaikai stovi ratu).

Visi vaikai susirinko į ratą.

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas

Tvirtai suimkime rankas

Ir šypsokimės vieni kitiems


Auklėtojas: Vaikinai, ar jums patinka pasakos?

Vaikai: Taip

Auklėtojas: Kokias pasakas žinai?

Vaikai: « Kolobokas» , "Ropė", "Maša ir lokys" ir tt

Auklėtojas: Gerai padaryta, tu žinai daug pasakų. Šiandien sutikau pasakos personažą ir jis labai norėjo su tavimi susipažinti! Ar norėtum su juo susitikti?

Vaikų atsakymai

Auklėtojas: O kas tai buvo, reikia atspėti. Pasakysiu tau mįslę, tu atidžiai klausykis ir tada tikrai jį atpažinsi.

Jis paliko senelį

Ir paliko močiutę.

Jis turi rausvą pusę.

Tai yra skanu (bandelė)

Auklėtojas: Gerai padaryta vaikinai, tiesa. Ir pažvelk į mūsų herojų. Mūsų bandelė labai linksmas ir žvalus.


Kolobokas: Sveiki bičiuliai! aš tave labai myliu kelionė ir tu nori eiti su manimi kelionė?

Vaikų atsakymai

kolobok ratu.


Auklėtojas: Valcuotas, valcuotas bandelė ir bandelė nuriedėjo į mišką. Ir miške pučia vėjas. Iš pradžių tylu (vaikai ir mokytojas imituoja vėją, bet dabar garsiai (vaikai ir mokytojas apsimeta vėju).


Žiūrėk, kažkieno ilgos ausys žvilgčioja. Kas tai galėtų būti?

Vaikų atsakymai (Kiškis.)


Auklėtojas: Taip, zuikis. Na, apibūdink, koks jis?

Vaikų atsakymai (minkštas, baltas, purus ir kt.)

Zuikis: Sveiki vaikinai, sveiki bandelė.

Auklėtojas: Vaikinai, zuikis kviečia pavirsti zuikiais ir daryti su juo pratimus.

Kūno kultūros minutė

(su muzikiniu akompanimentu)

Pilkas zuikis sėdi ir linguoja ausimis


Taigi, jūs ir aš pasikrovėme energijos, tapome vaikinais ir iškeliavome toliau kolobok

Vaikai stovi ratu ir vaikšto kartu su muzika kolobok ratu.

Auklėtojas: Vaikinai, norėdami sutikti kitą herojų, turite įminti mįslę.

Jis yra šaltame miške.

Jis vaikšto aplink, piktas ir alkanas.

Kas čia? (Vilkas)

Teisingai, vaikinai.

Vilkas: Sveiki bičiuliai. Kur tu eini?

Vaikų atsakymai

Auklėtojas: Vaikinai, vilkas nori jūsų paprašyti padėti jam. Jo vaikai žaidė ir laužė žaislinius namelius, kurie buvo pagaminti iš geometrinių formų. Ar padėsime vilkui?

Vaikų atsakymai (Taip)

Auklėtojas: Na, pastatykime vilkų jaunikliams namus.

Vaikai namelius montuoja iš geometrinių formų-modulių (skirtingų spalvų kvadratai ir trikampiai)



Puiku, vaikinai, jie tai padarė. Atsisveikink su vilku ir judam toliau. Ar esate pasiruošę judėti toliau? Ir nuriedėjo kolobok toliau, o kelyje yra balų. Kažkas stambus ėjo per juos ir aptaškė vandeniu. Ar sugebėsime atsargiai vaikščioti tarp balų, ar galime į jas įžengti?

vaikų atsakymai (Ne)

Auklėtojas: Kodėl

vaikų atsakymai (galite sušlapti kojas ir susirgti)


Auklėtojas: Kas ėjo per balas?

Žiemą jis miega kieme

Po didžiule pušimi.

O kai ateina pavasaris,

Jis pabus iš miego.

Kas čia? (turėti)

Vaikai: Turėti.


Turėti: Sveiki bičiuliai.

Auklėtojas: Vaikinai, pasakykite man, ar lokys yra laukinis ar naminis gyvūnas?

Vaikai: laukinis, nes gyvena miške.

Auklėtojas: O, ar žinote, kaip vadinami miško gyvūnų jaunikliai?

Vaikai: Taip

(Rodomos nuotraukos, kuriose vaizduojami suaugusieji gyvūnai, o vaikai turi pavadinti savo kūdikius)

(meška - meškiukas, vilko jauniklis, lapė-lapė, kiškis-kiškis, voverės jauniklis)


Auklėtojas: vaikinai, prisiminkime pirštukų žaidimą apie gyvūnus

Pirštų žaidimas "Gyvūnai"


Geri gyvūnai yra draugai

Maži zuikiai yra draugai

Bebrai yra ežero draugai

Uodai yra draugai danguje

Maži ežiukai yra draugai

Net lokių jaunikliai yra draugai

Štai kaip tai išėjo

Jie pabėgo per mišką

Auklėtojas: Puiku, vaikinai, lokiui patiko žaisti su jumis. Atsisveikink su meška ir judėkime toliau. Susuktas bandelė nuėjo toliau ir susitiko....?

Vaikai: Lapė


Auklėtojas: Pasakoje lapė valgė kolobok, ir paprašykime, kad lapė nevalgytų mūsų kolobok, ir dėl to ją meiliai vadinsime. Lapė Lapė turi ne letenas, o letenėles, ne ausis, o ausis, ne nosį, o snapelį, ne uodegą, o uodegą.

Puiku, lapė labai laiminga. Dabar lapė mūsų nevalgys kolobok, ir jis grįš pas senelius.

Vaikinai, mums laikas grįžti namo. Sugrįšime taku.

Einame taku.

Vienas du! Vienas du!

Suplokime rankomis.

Vienas du! Vienas du!

Pakelkite rankenas

Į saulę ir debesis.

Auklėtojas: Štai mes, ar patiko? kelionė? Bet mūsų kelionė nesibaigė, žinome dar daug pasakų ir būtinai eisime keliauti per šias pasakas.

Kokią pasaką sekame šiandien? keliavo?

Su kuo mes susitikome pakeliui? (kiškis, vilkas, lokys, lapė)

Pabaigoje vaikai gauna saldžią dovanėlę


Sritis „Pažinimas“

Stiprinti gebėjimą atpažinti spalvą, formą, dydį kaip ypatingas objektų savybes. Atskirkite daug sąvokų, vieną. Supraskite klausimą „Kiek?“, atsakydami vartokite žodžius daug, vienas. Išplėskite savo supratimą apie naminius gyvūnus ir jų kūdikius.

Socialinė-komunikacinė sritis.

Kurti žaidimo situacijas, skatinančias dėmesingo, rūpestingo požiūrio į kitus formavimąsi. . Ugdykite gebėjimą vesti dialogą su mokytoju: išklausyti ir suprasti užduotą klausimą, aiškiai į jį atsakyti Pratintis prie mandagumo, atidaus ir pagarbaus požiūrio į kitų ir savo darbą.

Sritis „Kalbos raida“.

Remdamiesi praturtinančiomis idėjomis apie artimiausią aplinką, toliau plėskite ir aktyvinkite vaikų žodyną. Padėkite vartoti kalboje daiktavardžius vienaskaita, žyminčius naminius gyvūnus ir jų jauniklius. Lavindami smulkiąją motoriką, skatinkite kalbos vystymąsi ir motorinę kalbos pusę.

Sritis „fizinis vystymasis“.

Skatinkite vaikus dalyvauti bendruose žaidimuose. Ugdykite gebėjimą atlikti judesius pagal tekstą.

Sritis „meninė ir estetinė plėtra“.

Supažindinkite vaikus su netradiciniu piešimo plastilinu būdu. Pataisykite spalvų pavadinimus. Ugdykite gebėjimą ištempti plastiliną ant popieriaus ir sukurti kompoziciją.

Preliminarus darbas: Žiūrėti iliustracijas ir kalbėti apie augintinius. Mokymasis pirštų pratimų „Kopūstas“, „Rankų plovimas“, „Tešlos minkymas“. Bendri didaktiniai žaidimai su vaikais „Kas rėkia?“, „Kieno tu kūdikis?“, „Kas kur gyvena?“. Piešimas netradicine technika „Plasticineografija“.

Medžiaga pamokai: Močiutės kostiumas, kaimo namų atributika (krosnis, rankena, samovaras, šalikai ir kt.) "Ančiuko" kepuraitės pagal vaikų skaičių. Nešiojamasis kompiuteris (garso efektai, garso įrašai, pristatymas), projektorius, ekranas ant trikojo. Vaško plastilinas, tušti trafaretai (pagal vaikų skaičių). Vaikams skanėstas (staigmenos akimirka).

Pamokos eiga:

Vaikai įeina ir pasitinka svečius.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien siūlau nuvažiuoti pas močiutę į kaimą ir pažiūrėti, kokie gyvūnai gyvena šalia jos. Bet kaip jūs galite tai pasiekti? (vaikai siūlo transporto variantus)

Važiuokime autobusu!

(judesiai atliekami pagal dainą „Mes sėdime autobuse...“.

Štai ir mes. Belskime: Knock-knock-knock!

Išeina močiutė, pasisveikina su vaikais, vaikai – su močiute.

Taip pat įdomus užsiėmimas 2-jai jaunesnei grupei:

Močiutė: Bet aš čia gyvenu ne viena, pas mane gyvena ir įvairūs augintiniai. Klausykite jų balso ir atspėkite, kas tai yra?

Prie kiekvienos nuotraukos mokytojas užduoda klausimą: koks yra gyvūno kūdikio vardas. Kas didelis, o kas mažas.

Vaikams atspėjus visus gyvūnus, močiutė atsistoja ir numeta krepšį su kamuoliukais.

Močiutė: O, aš tikrai pasenau, išbarsčiau visus kamuoliukus. Padėkite man, vaikinai.

Pedagogas: Padėkime močiutei.

Visi kartu renka kamuoliukus.

Pedagogas: Pažiūrėkite, kiek glomerulų kiekvienas turi rankoje? (po vieną), o jei įdėtume juos į krepšelį? (daug)

Pedagogas: Močiute, čia tavo kamuoliukai, mes viską surinkome. Dabar jūsų krepšyje vėl daug kamuolių.

Močiutė: Kadangi tu tokios pagalbininkės, tai padėk man susmulkinti kopūstą ir užminkyti tešlą pyragams. Ir už tai duosiu tau arbatos ir pyragėlių.

Pedagogas: Žinoma, padėsime, bet pirmiausia mums, močiutei, reikia nusiplauti rankas.

Pirštų žaidimas „Pusiplauk rankas“.

Ak, vanduo, vanduo, vanduo.

Mes visada būsime švarūs.

Purslų į dešinę, purslų į kairę,

Mūsų kūnas tapo šlapias.

Greitai nusausiname rankas puriu rankšluosčiu.

(rankų judesiai atliekami pagal tekstą)

Pedagogas: Mūsų rankos švarios, dabar galime pradėti valgyti kopūstus.

Pirštų žaidimas „Skapojame kopūstą“

Susmulkiname ir susmulkiname kopūstą.

Mes trys, trys kopūstai.

Kopūstą pasūdome

Spaudžiame ir spaudžiame kopūstus.

Močiutė giria vaikus.

Močiutė: bet padėk man užminkyti tešlą.

Pirštų žaidimas: „Greitai minkykite tešlą“

Greitai išminkome tešlą

Padalinta į gabalus

Iškočiojo visas dalis

Ir jie padarė mažus varpelius.

(vaikai taria žodžius atlikdami atitinkamus judesius)

Močiutė: Gerai padaryta! Dabar kepsiu pyragus į orkaitę, jie greitai bus paruošti.

Pedagogas: Tuo tarpu pyragėliai kepa, paruošime dovaną močiutei.

Mokytojas pakviečia visus vaikus prie stalo ir paaiškina užduotį:

Žiūrėkite, kiekvienas turi gėlių šabloną, kurį reikia nudažyti. Bet dažysime ne dažais, o plastilinu. Imsime tokios pat spalvos plastilino rutuliukus kaip ir gėlės centras. Plastilino rutulį reikia ištempti per visą žiedlapį, kad neliktų tuštumos.

Baigę darbą vaikai sudaro bendrą kompoziciją „Puokštė vazoje“, nupiešta vaza ant lapo klijuoja savo gėles.

Pedagogas: Žiūrėk, močiute, kokią puokštę tau paruošėme.

Močiutė: Oi, kaip gražu! Ir štai atkeliavo mano pyragėliai.

Jis išima pyragus iš orkaitės.

Močiutė: Kol mano pyragai vėsta, papasakosiu apie dar keletą savo augintinių.

Taip pat turiu paukštienos, ančių ir ančiukų. Ir jie kviečia šokti mažųjų ančiukų šokį.

Mokytoja vaikams uždeda ančiukų kepures, o pagal muziką „Ančiukų šokis“ jie šoka, mėgdžiodami ančiukus.

Močiutė: Koks tu šaunuolis, įvykdėte visas užduotis, atspėjote visus mano augintinius. Ir jie man padėjo atlikti namų ruošos darbus. Už tai pavaišinsiu arbata ir pyragėliais, o mes atsisveikinsime su svečiais!!!

Pavadinimas: Žaidimo pamokos 2-oje jaunių grupėje santrauka „Svečiuodama močiutę“
Nominacija: Vaikų darželis – Pamokų užrašai, GCD – žaidimų veikla


Pareigos: mokytojas
Darbo vieta: MBDOU "Kindergarten No. 33" Oryol
Vieta: Oryol regionas, Oryol rajonas, Orel miestas

Organizuotų edukacinių veiklų suvestinė

2-oje jaunių grupėje

Data: 2018-02-07

Pedagogas: Kovalenko S. Ya.

Ugdymo sritis: Bendravimas. Pažinimas. Kūrimas.

Skersinė tema:„Stebuklingas pasakų pasaulis“

Tema:„Pasakų keliais“

Tikslai:

Ugdykite emocinį pasakų turinio suvokimą, domėjimąsi pasaka kaip literatūros žanru, žingeidumą, draugiškumą, norą padėti.

Pažintinės veiklos ugdymas, nuosekli kalba: gebėjimas vesti dialogą su mokytoju, išgirsti ir suprasti užduotą klausimą, aiškiai į jį atsakyti, kalbėti įprastu tempu; per žaidimą – dramatizavimą, lavinti veido išraiškas, pantomimą, vaizduotę ir artistiškumą, atmintį, lavinti bendravimo įgūdžius ir gebėjimus.

Gebėjimo derinti daiktavardžius kalboje formavimas vaikams: lytimi ir didžiąja raide, su veiksmažodžiais, reiškiančiais pasakų veikėjų veiksmus; galimybė pasirinkti sinonimus. Žinių apie laukinius ir naminius gyvūnus įtvirtinimas. Vaikų žodyno aktyvinimas.

Mokymas emociškai suvokti pasakos turinį, atpažinti pasaką pagal mįslę, iliustraciją, ištrauką (t. y. pagal veikėjų charakteristikas ir veiksmus), prisiminti veikėjus ir jų eiliškumą. veiksmai naudojant modeliavimo metodą.

Preliminarus darbas:

liaudies pasakų skaitymas;

iliustracinės pasakų medžiagos tyrimas;

teatrinės veiklos pagal pasakas organizavimas;

žiūrėti animacinius filmus pagal literatūros kūrinius;

vykdanti meninę ir kūrybinę veiklą.

Pedagoginės technologijos:žaidimai, sveikatą tausojantys, TRIZ elementai, orientuoti į asmenybę.

Išteklių palaikymas: rutulys, nameliu puoštos durys, prijuostė ir skara, rutulys, stebuklinga skrynia, Kolobok - žaislas, pasakos „Ropė“ personažai (stalo teatras), pagalbiniai paveikslėliai aprašomajam pasakojimui apie pelę , siužeto paveikslai pasakai „Teremok“ (magnetinis teatras) , personažai pasakai „Zajuškinos trobelė“ (zuikis ir lapė) (bi-ba-bo teatras), personažai pasakai „Višta Ryaba“ (pirštų teatras) ), mikrofonas.

1. Organizacinis momentas

Skamba pasakų muzika ir įeina vaikai.

Vaikinai, pažiūrėkite vienas į kitą ir nusišypsokite vienas kitam.

Vaikinai, ar jums patinka lankytis? Šiandien eisime aplankyti pasakos, močiutės Mįslės. Bet pirmiausia noriu sužinoti, kaip gerai tu žinai pasakas?

Aš messiu tau kamuolį ir užduosiu tau klausimus, o tu man atsakysi.

Blitz apklausa apie pasakas(su kamuoliu)

Kas paliko močiutę ir paliko senelį? (Kolobokas)

Kas valgė vaikus? (vilkas)

Kas atėjo aplankyti lokių? (Maša)

Kokioje pasakoje senelis mušė ir daužė kiaušinį ir jo nesudaužė? (Vištiena Ryaba)

Kas išaugo „didelis – labai didelis“? (Ropė)

Kas nešė seneliams krepšelį pyragų?

Kas atsitiko ledo nameliui? (išlydytas)

Kas pasakė: „Aš sėdėsiu ant medžio kelmo ir valgysiu pyragą“ (meška)

2. Pagrindinė dalis

Puiku, vaikinai, jūs gerai žinote pasakas. Dabar mes su jumis galime leistis į kelią, takas netrumpas (vedžioju vaikus ratu, kaip gyvatė, sukdamas ir išvyniodamas spiralę). Išeiname į proskyną, kur yra namas (nupieštas namas durys).

Vaikinai, pažiūrėkite, namas stovi, tikriausiai čia gyvena močiutė Ridlė, aš eisiu jai paskambinti, o jūs sėdite ir laukite. (Išeinu pro duris ir persirengiu močiute - Mįslė, užsidedu šaliką ir prijuostę)

Išeina močiutė – Mįslė.

Girdžiu, girdžiu, tu kalbi apie mane. Sveiki mano brangieji! Man labai malonu jus visus matyti! Mano vardas močiutė – Mįslė. Šiandien leisimės į kelionę po pasakas. O pagal ką, teks atspėti patiems. Aš turiu stebuklingą skrynią.

Pažiūrėkime, kas ten yra (aš žiūriu į krūtinę ir išimu Koloboką).

Kas čia? (Kolobokas)

O kaip Kolobokas? (apvalus, rausvas, neklaužada)

O kas yra apvalus kaip bandelė? (saulė, obuolys, mėnulis, laikrodis, kamuolys).

O kokios spalvos bandelė? (geltona)

O kas yra geltona, kaip bandelė? (vištiena, saulė, kepurė, automobilis).

Kas atsitiko Kolobokui? (vaikų atsakymai).

Kodėl bandelė nuriedėjo nuo lango?

Pažiūrėkime, kas dar yra mūsų krūtinėje (išimu kamuolį).

Tai kamuolys, kuris parodys mums kelią į pasakas.

Kamuolys rieda link to, kur stovi pasakos „Ropė“ veikėjai.

Aplink mus čia ir ten

Įvairios pasakos gyvuoja.

Atspėk be užuominos

Kas yra šios pasakos herojai?

Senelis ją pasodino lauke

Visa vasara augo.

Ją traukė visa šeima

Jis buvo labai didelis.

Kokioje pasakoje atsidūrėme? („Ropė“)

Vaikinai, žiūrėk, jie tiesiog negali ištraukti ropės, kodėl? (be pelės)

Paskelbkime per radiją, kad pelė pamesta.Pelė išgirs ir bėgs padėti.

Radijo pranešimai – aprašomasis pasakojimas, paremtas diagramomis – nuorodų paveikslėliai

(Pelytė pasimetusi: maža, pilka, mėgsta valgyti sūrį ir grūdus, gyvena duobėje, girgžda „pi-pi-pii“).

Pelė veikia.

Kokie gyvūnai gyvena pasakoje „Ropė“ (blakė, katė, pelė)

Kokie tai gyvūnai? (Augintiniai)

Kodėl nusprendėte, kad šuo ir katė yra augintiniai? (nes jie gyvena šalia žmogaus, neša žmogui naudą, žmogus jais rūpinasi)

Kamuolys rieda link to, kur stovi pasakos „Višta Ryaba“ veikėjai.

Senelis negalėjo sulaužyti kiaušinio

Močiutė taip pat negalėjo,

Tik maža pelytė

Tai padės jiems sulaužyti kiaušinį.

Kaip vadinasi ši pasaka? („Vištiena Ryaba“)

Simuliaciniai pratimai:

Senelis ir moteris buvo labai seni.

Kaip senis vaikšto? (lėtai, nugara sulenkta).

Parodykite, kaip vaikšto senelis ir močiutė (su muzika jie vaikšto kaip senelis ir močiutė).

Kaip vaikšto viščiukas? (sukite sparnus atgal, eikite į muziką)

Pelė? (ji maža, vikri, greitai bėga mažais žingsneliais, rodo, kaip pelė bėga pagal muziką)

Kamuolys rieda link to, kur stovi pasakos „Teremok“ veikėjai

Iš kokios pasakos šie rąstai?

Jame gyveno zuikis ir varlė,

Vilkas ir lapė, pelytė,

Tik lokys netilpo,

Mūsų ... (teremok) sugriuvo su avarija.

Kaip atspėjote, kad tai bokštas? (Čia yra namelis, vilkas, varlė, pelė)

Oi, kokios čia gražios nuotraukos, pagal jas papasakosiu istoriją.

Į bokštą atėjo meška, paskui atėjo vilkas.

Ar teisingai pasakoju istoriją? (Ne)

Kaip tai gali būti, sakau iš nuotraukų. (Nuotraukos sumaišytos).

Teisingai, nuotraukos sumaišytos, reikia atkurti tvarką.

„Sudėkime paveikslėlius eilės tvarka (sudėkime pasakos „Teremok“ siužetus teisinga seka)

Kokie gyvūnai gyvena pasakoje „Teremok“? (Laukiniai gyvūnai)

Kodėl nusprendėte, kad esate laukinis? (nes šie gyvūnai gyvena miške ir gauna maistą patys)

Ar manote, kad pasakos „Teremok“ gyvūnai yra draugiški? (Draugiškas). Ar tu draugiškas?

Žinoma, jie draugiški. Pažaiskime žaidimą "Jei turi gerą draugą".

Fizminutka"Jei turi gerą draugą".

Nuotaika nukrito, reikalas krenta iš rankų (vaikai stovi vienas priešais kitą, rankos aukštyn, pamažu nuleidžia rankas)

Bet dar ne viskas prarasta (jie purto vienas kitam pirštus)

Jei turite gerą draugą (plokite rankomis)

Spręskime tai kartu (susikabinkime už rankų)

Atsikvėpkime lengviau (atodūsis)

Pakelkite nuotaiką (pakelkite rankas aukštyn)

Ir mes apsikabiname (apkabiname vienas kitą, šypsomės).

Kamuolys rieda link to, kur stovi pasakos „Zajuškinos trobelė“ veikėjai.

Zuikis stovi ir verkia.

Kaip manote, kas galėjo nutikti zuikiui, kas galėjo jį įžeisti? (lapė jį išvarė iš namų).

Pasakyk lapei, iš ko ji gali pasistatyti namą. (Iš rąstų, lentų...)

Sutaikykime Lapę ir Kiškutį ir pažaiskime kartu. Aš paversiu jus zuikiais ir lape.

Muzikinis žaidimas „Zuikiai pabėgo ant miško pievelės“

3. Baigiamoji dalis

Mes žaidėme ir šokome. Dabar parodykime savo rankas saulei, sušildykime jas saulės spinduliais. Rankos tapo šiltos, malonios, spauskime jas prie širdies, o dabar sujunkime visas rankas, dovanokime vieni kitiems savo meilę ir šilumą.

Jums, vaikinai, laikas grįžti, aš pritrūkau pasakų, štai jums krepšelis skanėstų, kad atėjote manęs aplankyti.

Užmerkite akis, aš dabar visus paliesiu, ir vėl įvyks stebuklas, atsidursite darželyje. (skamba stebuklinga melodija, nusiimu prijuostę ir šaliką)

Jūs, vaikinai, esate čia, bet aš jus praradau, tai viskas. Ėjau į pasakas, vaikščiojau aplink, bet tavęs neradau, bet su kuo susipažinai?

Kokiame aplankė pasakas? Kam jie padėjo?

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGOS LOPŠELĖLIS Nr. 32 „ROSINKA“ BENDROSIOS PLĖTROS TIPO SCHMR MO

Atviros pamokos II jaunių grupėje „Vaivorykštės svečiuose“ santrauka

Sudarė ir vedė mokytoja Chikirizova E.V.

Atvira pramoginė veikla antroje jaunių grupėje „Vaivorykštės lankymas“

Programos turinys:

Ugdykite vaiko emocinę sferą;

Suteikite veiklai džiaugsmo ir susidomėjimo;

Lavinti kalbą;

Įtvirtinti žinias apie spalvos pavadinimą (raudona, geltona, žalia, mėlyna);

Spalvų standartų įtvirtinimas žaismingu būdu

Ugdykite susidomėjimą muzika;

Praktikuoti ritmiškai atlikti pažįstamus muzikinius ir ritmiškus judesius pagal muziką;

Ugdykite vaikus į gebėjimą perteikti elementarius žaidimo vaizdus;

Žodžių derinimas su judesiu, orientacijos erdvėje įgūdžių tobulinimas.

Įranga:

Dalyko aplinka:

Vaivorykštė, susidedanti iš keturių spalvų (raudona, geltona, mėlyna, žalia).

Saulė, kurios viena pusė liūdna, kita linksma, besišypsanti, prisirišusi, kad būtų galima apversti.

Skėtis vedėjui (mokytojui, žaidimui vesti.

Gėlės ant stovo 4 spalvų.

Popieriniai drugeliai su elastine juostele, taip pat keturių spalvų pagal vaikų skaičių.

Maži plastikiniai arba guminiai įvairiaspalviai kamuoliukai (rutuliukai).

Parengiamieji darbai: žaidimai lauke, pratimai, pokalbiai apie gamtos reiškinius, grožinės literatūros skaitymas, iliustracijų žiūrėjimas, žaidimas su paprastais vaizdais, emocinės technikos naudojimas, eilėraščių apie vaivorykštę įsiminimas.

Žodyno darbas: vaivorykštė, rokeris.

2. Žaidimas „Saulė ir lietus“

3. Fiziniai pratimai

4. Bendravimo žaidimas

5. Kvėpavimo pratimai

6. Piešimas pieštukais neperžengiant kontūro. "Skėtis"

Literatūra:

1. Nishcheva N.V. "Įvairių spalvų pasakos". Sankt Peterburgas „Vaikystė-spauda“, 2004 m. Projektas „Cvetoznayka“ (spalvingos pasakos)

2. http://www.solnet.ee/ Vaikų portalas „Saulė“

3. Vaikų literatūra. Kolekcija "Vaivorykštės lankas". Rusų liaudies dainos, eilėraščiai, pokštai (Ju. Vasnecovo iliustracijos, 1969 m.

Vaikai prisijungia prie grupės, kurią lydi muzika

(Iš animacinio filmo „Shake! Hello!“ Žodžiai - S. Kozlovas, muzika - V. Šainskis.)

V-l: Vaikinai, įdomu, kur mus atnešė debesys?

Ir norėdami sužinoti kur, atspėkite mįslę:

Daugiaspalvis rokeris

Jis kabėjo per upę.

V.: Kas tai yra?

Vaikai: Vaivorykštė!

V.: Vaikinai, mes lankome vaivorykštę!

(Mokytojas nuima peleriną nuo vaivorykštės ir pateikia)

Pasveikinkime ją!

V.: Sveiki, vaivorykštės lankai,

Daugiaspalvis tiltas.

Sveiki, vaivorykštės lankas,

Kviečiame apsilankyti!

(Muzikinis akompanimentas)

„Daina apie vaivorykštę“ - Ladybug).

Šiuo metu vaikai gali šokti

V.: Ura! Mes su jumis šiandien nuvykome aplankyti Rainbow.

Ką tu žinai apie vaivorykštes?

D.: Pasirodo po lietaus, būna spalvinga

K: Kodėl tai lyginama su rokeriu mįslėse?

D.: Atrodo kaip lankas

Kl .: Kas yra rokeris?

D.: Tai prietaisas kibirams nešti

V.: Pažiūrėkite, vaikinai, kokia ji graži, šviesi ir spalvinga?

Kiek gėlių ji turi.

Ir kiekviena spalva mums paruošė užduotį.

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į raudoną vaivorykštės lanką.

Naudoti šypsenėlę, pagamintą iš tam tikros spalvos lipnaus popieriaus.

V.: Kokia čia spalva?

Greitai atsakyk.

D.: Raudona.

V.: Raudona spalva kviečia tave

Ir jis duoda užduotį.

1) užduotis.

Ant raudono vaivorykštės lanko pakabiname linksmą apskritimą.

Mokytojas iškelia krepšelį, kuriame yra daug įvairiaspalvių kamuoliukų (rutulių).

V.: Turime daug kamuoliukų, visiškai skirtingų spalvų, bet tereikia paimti raudonus kamuoliukus ir surinkti juos vaivorykštei šiame raudoname krepšelyje.

(Vaikai renka kamuoliukus akomponuodami muzikai)

Kamuoliukai „išskrenda“ iš krepšio, vaikų prašoma pirmiausia surinkti raudonus kamuoliukus ir įdėti į krepšį šalia Vaivorykštės, o tada toliau rinkti likusius kamuoliukus.

Galite pakartoti žaidimą 2-3 kartus, vėl sumaišydami visus kamuoliukus ir kartodami užduotį.

V.: Vaikinai, koks jūs šaunuolis, kad surinkote visus raudonus kamuoliukus (1 krepšelis) Surinkime likusius kamuoliukus į šį spalvotą krepšį (2 krepšeliai).

2) užduotis.

V.: Atėjo laikas atlikti kitą užduotį.

Kokia tai spalva?

Pateikite Rainbow atsakymą.

D.: Geltona.

V.: Gerai padaryta, tiesa!

Ant geltono vaivorykštės lanko pakabiname linksmą apskritimą.

Apsidairykite, ką matote geltoną? (grupėje) .

Vaikai: indai, spintelės, žaislai ir kt.

Vaikai išvardija, kas yra geltona.

(Mokytojas uždeda rodyklę ant vaivorykštės)

V.: Protingi vaikinai! Kas čia! Geltona spalva rodo, kad reikia pasukti į taką, einam pasižiūrėti? Kur mus nukreipia rodyklė?

Fizminutka

(Zheleznovy - Aerobika vaikams)

Trikomės kojomis

Plojame rankomis

Purtydami galvas

Mes pakeliame rankas,

Nuleidžiame rankas

Išdaliname rašiklius

Ir sukamės kartu.

Pakeliui sutinki saulę, bet kažkodėl liūdna.

V.: Kas tai yra?

D.: Saulėta

V.: Kas tai?

D.: Liūdna

V.: Parodykime, kaip liūdna.

(Vaikai perteikia saulės emociją)

Kaip manai, kodėl saulė tapo liūdna?

D.: Jam nuobodu, gal kažkas jį įžeidė, niekas su juo nežaidžia

V.: Mūsų saulė liūdna,

Jo akys liūdnai nusviro.

Kad jį nudžiugintų

Visi vaikai turi būti draugai.

Bendravimo žaidimas

Kartą delnu,

Du delnai

Mes juos šiek tiek pakratome

Suksime savo ratą

Ir apsikabinkime, mano drauge.

V.: Taigi saulė švietė,

Jis spindėjo ir spindėjo!

(Mokytojas apverčia saulę, ji tampa linksma ir besišypsanti).

V.: Užduotį atlikome, vaivorykštei patiko.

Puiku, mūsų saulė pradėjo spindėti, pasidarė šviesi, šilta, sušildė mus ir proskyne augo gėlės!

3) užduotis.

Atėjo laikas atlikti kitą užduotį.

K: Kokia tai spalva?

Vaikai: Žalia

Ant žalio vaivorykštės lanko pakabiname linksmą ratą.

V.: Žalia spalva kviečia,

Jis kviečia mus žaisti.

Į proskyną, į pievą

Mes eisime su tavimi, mano drauge.

Yra įvairių gėlių:

Geltona ir raudona.

V.: Eisime ant pirštų galų ir rasime tą proskyną.

V.: Štai mes.

Dabar skrisime su drugeliais ir žaisime su jais.

Vaikai aprengia drugelius, skrenda pagal muziką, sukasi su jais, galima sustoti ir papūsti ant drugelio (kvėpavimo pratimai).

Pasibaigus muzikai, vaikai turi padėti drugelį ant atitinkamos spalvos gėlės.

(Gėlės ant stovų dedamos proskynos kampuose).

V.: Reikia susirasti savo gėlę, tokios pat spalvos kaip tavo drugelis.

V.: Greitai rask, drauge,

Gėlė tavo drugeliui.

Žaidimą galima kartoti 2-3 kartus. Po žaidimo drugeliai lieka ant gėlių, o vaikai grįžta į Vaivorykštę.

Muzikinis akompanimentas

Melodija – drugelio skrydis

V.: Užduotį atlikome, vaivorykštei patiko.

4) užduotis.

K: Kokia spalva liko ant mūsų vaivorykštės? Pavadink!

Vaikai: mėlyni

Ant mėlyno vaivorykštės lanko pakabiname linksmą ratą.

Mėlyna spalva suteikia užduotį.

V.: Dangumi plaukia mėlyni debesys,

Mėlyni debesys atneša mums lietų.

(Muzika skamba kaip varvantis lietus).

V.: Pažaiskime

Žaidimas „Saulė ir lietus“ - veiksmas pagal signalą.

(Muzikinis akompanimentas)

V.: Tu greitai pribėgi prie manęs,

Prasideda lietus

Skėtis atsidaro.

Galite žaisti 2-3 kartus.

V.: Dabar lietus visiškai praėjo,

Visi jautėmės gerai!

V.: Užduotį atlikome, vaivorykštei patiko.

V.: Nuostabi vaivorykštė,

Labai įdomu.

Ji dainavo ir šoko su mumis,

Ji davė mums užduotis.

Paruoškime jai dovanas

Gražus ir šviesus!

Produktyvi veikla.

V.: Nupieškime savo svečiui SKĖTINĮ vaivorykštės spalvomis, kaip tikri menininkai. Juk mums reikia skėčio, kad apsisaugotume nuo lietaus.

(Muzikos akompanimentas

Čaikovskis – rami muzika)

Prisiminkime, kokių vaivorykštės spalvų mums buvo pateiktos užduotys!

D.: raudona, geltona, žalia, mėlyna.

V.: Puiku, su viskuo susitvarkei!

Parodykime jai piešinius.

V.: Žiūrėk, ji mums dovanų paruošė, kas jos „rankose“?

(„Rankose“ yra karoliukai, pagaminti iš saldainių)

D.: skanėstai!

V.: Ačiū mūsų vaivorykštei už svetingumą!

Tiesioginės edukacinės veiklos konstravimo apibendrinimas

data

2015-01-28

Tema

"Augintiniai"

Programa

„Nuo gimimo iki mokyklos“. red.Veraksa

Amžius

Antroji jaunimo grupė

Kryptis

Žaidimų, bendravimo, edukacinių ir tyrimų.

Pagrindinė švietimo sritis

Kalbos raida

Integruotos edukacinės sritys

    Bendravimas

    Socializacija

    Meninis žodis

Elgesio forma

Žaidimas-pokalbis

Tikslas

Supažindinti vaikus su naminiais gyvūnais ir jų jaunikliais: katinu, kačiuku; karvė, veršelis; arklys, kumeliukas; šuo, šuniukas; kiaulė, paršelis; ožka, vaikas. Išmokite įvardyti ir palyginti juos pagal dydį.

Užduotys:

Švietimo

Išmokti atidžiai klausytis mokytojo, atsakyti į klausimus; - sukelti emocinę reakciją; - ugdyti rūpestingą požiūrį į gyvūnus.

Vystantis

Lavinti vaikų vaizduotę, smalsumą, atmintį ir mąstymą; - padidinti vaikų kalbos aktyvumą; - ugdyti gebėjimą atsakyti į klausimus; - ugdyti regimąjį suvokimą.

Švietimo

Išmokyti vaikus atskirti suaugusius gyvūnus ir jų mažylius; - prisidėti prie garsinio kalbos išraiškingumo ugdymo: garsiai, tyliai, plonu balsu ir kt.

Planuojamas rezultatas

Su susidomėjimu klausosi mokytojo pasakojimo apie miško gyventojus, atsako į paprastus klausimus;

įvaldo pagrindinius judesius atlikdamas pratimą „Baltas zuikis sėdi“, dalyvauja žaidime „Sniego senelis draugams“.

Metodai

    Žaidimas

    Praktiška

    Verbalinis-vaizdinis

    Paieška ir tyrimas

    Staigmenos akimirka

Technikai

    Klausimai

    Kryptys

    Papildomas priminimas

    Meninis žodis

    Garbingas paminėjimas

    Žodžių žaidimas

Vaizdinės priemonės

    Skaidrės

    Žaislinis šuniukas, augintiniai

Vaikų organizavimas

1. Puslankis

2. Laisvas ant kilimėlio

Individualus darbas

Žodyno darbas

Žodyno turtinimas: didelis, mažas, veislynas, pašiūrė, miau, bliukai, briedžiai, kaimynai.

Aktyvinimas: daina „Ožka“, A. Barto eilėraštis „Arklys“.

Preliminarus darbas

    Darbas su vaikais: pasakojimų, pasakų ir eilėraščių apie augintinius skaitymas.

    Žvelgiant į paveikslus „Naminiai gyvūnai“

    Didaktinės ir dalomosios medžiagos ruošimas

    Darbai, meniniai žodžiai, studijuoti metodinę literatūrą, kurti skaidres

GCD struktūra

Dalis: : Psichologinė nuotaika, įvadinis, organizacinis momentas

II Dalis: Staigmenos akimirka: skaidrių animacija „Katė laukia svečių“

III Dalis: Žaidimas-pokalbis su skaidrėmis „Katė“, „Šuo“, „Kiaulė“, „Ožka“, „Karvė“, „Arklys“.

Daina "Ožka".

A. Barto eilėraštis „Arklys“.

Žaidimas "Kas ko nori"

IV Dalis: Didaktinis žaidimas: „Kam trūksta“

V Dalis: : Rezultatas: Vaikų pasisakymai. Savigarba.

Atviros pamokos antroje jaunesniųjų grupėje „Gyvūnėliai“ santrauka

Pamokos tikslas: visų vaikų žodinės kalbos komponentų ugdymas, vaikų žinių apie naminių gyvūnų ir jų jauniklių gyvenimą apibendrinimas.

Tikslai: 1. Ugdomasis: - išmokyti vaikus atskirti suaugusius gyvūnus nuo jų jauniklių; - prisidėti prie garsinio kalbos išraiškingumo ugdymo: garsiai, tyliai, plonu balsu ir kt.

2. Lavinantis: - ugdyti vaikų vaizduotę, smalsumą, atmintį ir mąstymą; - padidinti vaikų kalbos aktyvumą; - ugdyti gebėjimą atsakyti į klausimus; - ugdyti regimąjį suvokimą.

3. Ugdomasis: - mokyti atidžiai klausytis mokytojo, atsakyti į klausimus; - sukelti emocinę reakciją; - ugdyti rūpestingą požiūrį į gyvūnus.

Edukacinių sričių integravimas: Naminių gyvūnų ir jų jauniklių „pažinimas“.

Vaikų nuoseklios kalbos „komunikacinis“ ugdymas.

„Fizinis lavinimas“ yra motorinė vaikų veikla fizinio lavinimo metu.

Medžiaga: kino projektorius, naminių gyvūnėlių ėdalo krepšelis, stebuklinga dėžutė, žaislai gyvūnams.

Preliminarus darbas: istorijų, pasakų ir eilėraščių apie naminius gyvūnus skaitymas, kalbėjimas apie gyvūnus, iliustracijų žiūrėjimas tema: „Gyvūnėliai“, didaktinių žaidimų vedimas „Kieno vaikai?“, „Kas tai“, „Kas tas keistas“.

Pamokos eiga: 1. Organizacinis momentas Vaikai įeina į salę ir atsistoja veidu į ekraną. Ekrane yra paveikslėlis „Katė laukia svečių“. - Vaikinai, pažiūrėkite, kas mūsų laukia? (katė) - Katės vardas Murka. Pasisveikinkime su ja. Sveiki, Murka.

Katinas Murka kviečia mus į svečius supažindinti su savo draugais. -Ar nori susitikti su jos draugais?

2. Netikėtumo akimirka Kačiukas miaukia. "Miau-miau-miau" - O, kas miauks? (kačiukas) - Kur jis yra? -Pavadinkime kačiuką: "Kitty-kitty-kitty"

3. Pagrindinė dalis: (Ekrane pasirodo katės ir kačiuko skaidrė) -Žiūrėk, Murka rado savo kačiuką. Kokia ji protinga! -Vaikinai, žiūrėk, Murka didelė, o kaip su kačiuku? - Kaip Murka miaukia? (garsiai „Miau“) – kaip kačiukas? -Ką gaudo katė? Kur gyvena katė? - Murka kviečia mus susitikti su budėtoju. Vaikščioja po kiemą, lipa į veislyną. Jis garsiai loja ir neįsileidžia į namus - kas tai? (šuo skaidrė su šuniuku) -Koks šuo? - Koks šuniukas? -Kaip loja šuo? -Kaip šuniukas loja? – Kaip šuo padeda žmogui? -Kur gyvena šuo? (veislyne) – Eime toliau. Vietoj nosies - snukis, Vietoj uodegos - kabliukas. Man patinka gulėti baloje. Ir niurzgėti: „Oink-oink“ (kiaulės skaidrė su paršeliais) - Kas tai? -Kiaulė garsiai niurzga: "Oink-oink" -O kaip paršelis murkia? -Kur gyvena kiaulė? (tvarte) - "Meh, meh, meh!" Kas taip blaškosi? (ožka su ožiuku) – didelė ožka su barzda ir ragais. - O kaip vaikas? (mažas, ragų nesimato) - "Meh!" Ožka šaukia ožką (tariama basistiškai, garsiai) - „Me-e!“ - atsako ožiukas (tariama ploniau, tyliau) - Ką žmogus gauna iš ožkos? Dainuokime dainelę ožiukui ir jos ožiukui. „Ožka“ (lietuviška daina) Aš esu ožka Me-ke-ke, (eina ratu, susikibę rankomis) Einu pieva. Aštrūs ragai, (rodykite „ragus“) Plonos kojos. (šokinėja ant dviejų kojų) Aksominės ausys. (padarykite „ausis“ iš delnų) Lininis liežuvis (parodykite liežuvį „kastuvu“) Kanapių uodega (rodykite „uodegą“ ranka)

Katė Murka sako, kad labai mėgsta pieną. Kad būtume sveiki, margas duos mums pieno... (karvė) - Karvė didelė, o kaip veršelis? - Karvė turi ragus, gali užpakalį. -Ar veršelis turi ragus? (nėra ragų, dar neužaugęs) - Karvė mušasi garsiai, ilgai: "Mmu-oo-oo-oo" - Kaip veršelis maukia? -Pakartokite po manęs: „Mmu-u-u-u, pieno kažkam“.

Arklio čiuožykla su kumeliuku. -Arklys turi stiprias, lieknas kojas, storus vešlius karčius ir purią uodegą. -Kaip kaimo arklys? („I-go-go“) – kaip jai atsako kumeliukas? (Ee-e-e-o)

Kūno kultūros minutė: - Vaikinai, pažaiskime žaidimą "Arkliai" - Aš myliu savo žirgą, (Delnu glostydamas įsivaizduojamo žirgo galvą) Sklandžiai sušukuosiu jo kailį (tada išilgai dešinės ir kairės rankos) Išlyginsiu jo uodegą. šukos (už uodegą) Ir aš eisiu arkliu aplankyti. (bėgdamas ratu, aukštai iškėlęs kelius) „Ee-go-go, e-go-go! Važiuosime toli. „Trrrrr! Sustabdyti!" Aš pasakysiu arkliui ir sustabdysiu jį. (sustabdyti)

Šliuožkite su visais gyvūnais ir jų kūdikiais. - Vaikinai, pažiūrėkite, kiek draugų turi mūsų katė Murka. - Kas čia? – Jie visi yra augintiniai. Kas rūpinasi augintiniais?

4 . Pasigirsta beldimas į duris. -Kažkas beldžiasi. Žiūrėk, pas mus atėjo šuniukas su „stebuklinga dėžute“. Vaikinai, šuniukas man į ausį pasakė, kad dėžutėje yra naminių žaislų. Juos reikia pamaitinti, bet jis nežino, kam ką duoti, ir prašo, kad tu ir aš jam padėtume. Ar padėsime jums, vaikinai? - Gerai padaryta, pamaitino gyvulius. Šuniukas nori žaisti su tavimi. Ar pažaisime vaikinai? Žaidimas: „Kas dingo?

5. Baigiamoji dalis: Puiku, vaikinai, sutikote katino Murkos draugus, jie man viską teisingai pasakė. Padėjome šuniukui pamaitinti augintinius, jis labai džiaugiasi ir sako mums ačiū. Jums sekėsi labai gerai. Atsisveikinkime su šuniuku ir katinu „Murka“.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Menzelinskio savivaldybės rajono bendrosios raidos darželis Nr.3 „Čeburaška“

Abstraktusatvira klasė

antroje jaunių grupėje tema:

"Augintiniai"

Pedagogas: A.M. Ismagilova

Menzelinskas – 2015 metų sausio 28 d

Karvė.

„Mū-mū-mū! - maukia karvė. - Vaikščiokite ratu, iš rodomųjų pirštų darydami „ragus“.

Aš apgailestauju Katya ir Vova. - Apsisukite ratu, du kartus pasukite į kairę ir į dešinę.

Ar negeriate pieno? -Rankas ant diržo, darydamas piktą veidą.

Bėk toli!" -Pasibarstę po visą grupę.

(N. Niščeva)

Blauzdas

Boo-boo, du šuoliai.

Aš raguotas. „Ragai“ pagaminti iš pirštų.

Boo-boo, du šuoliai.

Aš uodega. „Uodega“ iš rankos - už nugaros.

Boo-boo, du šuoliai.

Turiu dideles ausis. „Ausys“ pagamintos iš delnų.

Boo-boo, du šuoliai.

Labai baisūs "ragai", pagaminti iš pirštų.

Boo-boo, du šuoliai.

Aš tave išgąsdinsiu. Jie trypia.

Boo-boo, du šuoliai.

Aš tave apgausiu. "Jie užmuša galvas."

(A. Vvedenskis)

pasakyk draugams