Pamokos apie aplinkinį pasaulį metmenys (jaunesniųjų grupė) tema: GCD antroje jaunimo grupėje „Boružėlė“ naudojant IKT. GCD atviros pamokos apie modeliavimą „Ladybug“ santrauka

💖 Ar tau patinka? Pasidalinkite nuoroda su draugais

NEO konspektas apie meninę ir estetinę raidą antroje jaunesnė grupė tema: "Ladybug"

sukūrė mokytojas: Evlampieva O.V.

Tikslas: plėsti ir patikslinti vaikų žinias apie vabzdžius.

Užduotys:

  1. plėsti vaikų žodyną tema: vabzdžiai.
  2. diegti vaikams meilę gamtai.
  3. lavinti kalbą, atmintį, dėmesį, kūrybiškumą.
  4. lavinti smulkiąją rankų motoriką.

Integracija edukacinės sritys: socialinis ir komunikacinis vystymasis, Kognityvinė raida, meninis ir estetinis vystymasis, fizinis vystymasis.

Medžiaga:

Popieriaus lakštai su boružėlių kontūrais, guašas, šepečiai, servetėlės, vatos tamponai, vandens puodeliai.

Preliminarus darbas:

  1. Stebėti boružėlę pasivaikščiojant. Pokalbis ratu su vaikais, žiūrint į vabzdžių nuotraukas. Mįslių skaitymas.
  2. Vaikiškų eilėraščių mokymasis:

Boružė
Juoda galva
Skrisk į dangų
Atnešk mums duonos

Juoda ir balta
Tik nesudegė.

GCD judėjimas:

Organizacinis momentas: vaikų susibūrimas prie muzikos bendrame rate. Orientavimosi erdvėje užduočių vykdymas su vaikais. Pakelkite rankas aukštyn, rankos į šonus, už nugaros, sustokite, ženkite žingsnį į priekį, atsitraukite, žingsniuokite į dešinę, į kairę. Tada mokytojas sako: susikibkime už rankų ir šypsokimės vienas kitam.

Pedagogas: Vaikinai! Dabar pasakysiu tau mįslę. Raudonas, mažas gumulas, su keliais taškeliais nugaroje, nerėkia ir negieda, o šliaužia palei lapą. (Boružė)

Vaikai: boružėlė.

Pedagogas: Teisingai, gerai padaryta! Prašau pasakyti, kokius vabzdžius pažįsti? Pedagogas: apveskime gėlę ratu ir įvardinkime vabzdžius. Vaikai paeiliui vardija vabzdžius (Vaikų atsakymai) drugelis, skruzdėlė, žiogas, laumžirgis, bitė. Pedagogas: taip, gerai, vaikinai!

Pedagogas:

O dabar siūlau kartu atlikti pirštų pratimus apie boružėlę.

Boružė,
juoda galva, (suspauskite ir sugniaužkite kumščius)
Skrisk į dangų (pakelk rankas aukštyn)
Atnešk mums duonos (pridėkite rankas prie krūtinės)

Juoda ir balta (suspauskite kumščius pakaitomis)
Tik nesudegė. (grasina pirštu)

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite į nuotrauką ir pasakykite man, kuri boružėlė?

Vaikų atsakymai: (apvalus, raudonas, gražus, su ūsais).

Pedagogas: Gal kas nors iš jūsų ją matėte?

(vaikų atsakymai) Taip, pasivaikščioti.

Pedagogas: Siūlau žaisti žaidimą: Žemė, vanduo, oras. Mokytojas pasirenka vairuotoją, o likę žaidėjai sustoja ratu. Vairuotojas pradeda vaikščioti priešais žaidėjus ir liesti kiekvieną iš vaikų ranka. Tuo pat metu jis sako: Vanduo, žemė, oras. Jis sustoja priešais kokį nors žaidėją. Jei vairuotojas sustoja ties žodžiu oras, žaidėjas turi pavadinti paukštį. Jei sustojote ties žodžiu "Žemė" tada reikia pavadinti gyvūną, Jei "vanduo" arba žuvis, arba jūros gyvis, gyvenantis vandenyje.

Pedagogas: Gerai padaryta, vaikinai! Mums buvo smagu žaisti. Dabar nuspalvinkime boružes gražiais, ryškiais apdarais su juodais taškeliais. Ar sutinki?

Pedagogas: Paruoškime pirštus darbui, pažaiskime pirštais.

Pirštų gimnastika
Suskaičiuokime pirštus kartu
Mes vadiname vabzdžius (suspausti ir atspausti)
Drugelis, žiogas, laumžirgis

Tai vabalas su žaliu pilvu. (po vieną sulenkite pirštus į kumštį)
Kas čia skambina? (pasukite mažuoju pirštu)
O čia uodas skraido!
Slėpti! (mes slepiame rankas už nugaros).

Pedagogas: Vaikinai, mes dabar papuošime boružėlę. Kaip šis. (Rodyti paveikslėlį). Kokios formos yra boružėlės nugara? Apvalus. Kokia spalva? Raudona. Raudoną nugarėlę patogu nudažyti teptuku. Dažydami nugarą atminkite, kad šepetį judinkite lengvai, tik viena kryptimi. Tada viename vandenyje kruopščiai išskalaukite šepetį, kitame ir pamerkite šepetėlio šerius ant servetėlės. Dabar paimkime vatos tamponą, pasiimkime juodus dažus ir nupieškime taškelius, o tada karvės galvą – puslankį, nudažykime juodais dažais. Padalinkite boružėlės nugarą per pusę juoda linija. Nubrėžkite liniją pačiu šepetėlio šerių galu. Ir pieškite žolę žaliu guašu tiesiomis linijomis.

Pedagogas: Pailsėkime. Siūlau sustoti ratu ir atlikti mūsų fizinius pratimus. /Atlikite veiksmus pagal eilėraščio turinį/

Mūsų raudonos gėlės atveria savo žiedlapius,
Vėjas truputį kvėpuoja,
Žiedlapiai siūbuoja,
Mūsų raudonos gėlės dengia savo žiedlapius,

Ramiai užmiega
Jie purto galvas.

Rezultatas: Auklėtoja: Vaikinai, kokios gražios boružėlės jums pasirodė, siūlau papuošti mūsų piešimo kampelį savo darbais.

Pedagogas: Korsunova Liudmila Viktorovna.

Pamoka tiesiogiai Edukacinė veikla dėl edukacinių sričių įgyvendinimo „Meninė kūryba“ (piešimas), „Pažinimas“ (Formavimas pilnas vaizdas pasaulis), „Bendravimas“ (kalbos lavinimas) naudojant IKT antroje jaunesniojoje grupėje tema „Boružėlė“.

Programos turinys:

Išmokykite vaikus nupiešti ryškų, išraiškingą vabzdžio atvaizdą.

Toliau mokykitės, kaip sukurti kompoziciją pagal žalią lapą.

Tobulinti tapybos guašu techniką, galimybę derinti dvi piešimo priemones – teptuką ir vatos tamponėlį.

Ugdykite formos ir spalvos pojūtį, domėjimąsi vabzdžiais.

Skatinti vaikų domėjimąsi žiniomis apie boružėlę.

Ugdyti gebėjimą matyti gamtos grožį, suprasti jos trapumą ir sužadinti norą ją saugoti.

Sukelkite vaikų emocinį atsaką į eilėraščio apie boružėlę turinį.

Toliau lavinkite smulkiąją motoriką.

Įranga:

Pristatymas (nuotraukos) su boružėlės atvaizdu.

Popieriaus lakštai iškirpti lapo pavidalu ir nuspalvinti žaliai.

Guašas juodos ir raudonos spalvos.

Šepečiai ir medvilniniai tamponai.

Paklodės, šlifavimo puodeliai su vandeniu, servetėlės ​​šepečiams.

Preliminarus darbas:

Žiūrėti iliustracijas „Vabzdžiai“.

Vabzdžių stebėjimas vaikštant, įskaitant boružes.

Vaikiškų eilėraščių mokymasis:

Boružė,

juoda galva,

Skrisk į dangų.

Atneškite mums duonos, krekerių ir bandelių.

Saldūs sūrio pyragaičiai.

Parduodu visiems

Taigi duok mums.

Pamokos eiga:

Vaikinai, visur, kur eini ir pažvelgsi, gyvena vabzdžiai. O šiandien kalbėsime apie vabzdį, kurio sunku nepastebėti, apie labai gražią blakę, su kuria dažnai susitikdavome savo pasivaikščiojimų metu. Pamiršau kaip ši klaida vadinasi. Bet aš prisimenu mįslę apie jį, ar galite man padėti atspėti?

Klausykite mįslės:

Raudonas, mažas gumulas, Ant nugaros yra keli taškeliai, Jis nerėkia ir negieda, bet šliaužia po lapą. (Boružė)

Tai ladybug. Sakyk, kokios jos ladybugės? Ar tau jie patinka? Kodėl? Vaikinai, pažiūrėkime, kur gyvena ladybugs.

Pristatymas (boružės nuotrauka)

Ir kas žino, kaip turėtume elgtis, jei sutiktume šią nuostabią klaidą?

Deja, ne visi žmonės stengiasi apsaugoti boružes. Klausykite eilėraščio, kurį parašė Andrejus Ušačevas. Jame pasakojama vienos boružėlės istorija.

Boružė

Už miesto vaikščiojo Boružėlė, mikliai kopdama aukštyn žolės stiebeliais, stebėdama danguje plaukiančius debesis... Ir staiga nusileido Didžioji Ranka.

O taikiai vaikščiojančią Boružėlę įdėjo į degtukų dėžutę.

Oi, kaip vargšelis dėžėje liūdėjo! Ji svajojo apie pievelę. Ir dobilai ir košė. Ar tikrai įmanoma amžinai likti nelaisvėje? Karvė nusprendė pasiruošti pabėgimui!

O Dieve! nelaimingasis kūdikis maldavo ir staiga už užuolaidos pamatė langą. O ten, už lango, viskas šviečia nuo saulės. Tačiau stiklas jos neįsileidžia į šviesą.

Tačiau karvė be galo užsispyrusi: Rado ten, kur nebuvo tvirtai užspaustas rėmas, O dabar išlenda pro langą... Hurray! Ji pagaliau laisva! Vaikinai, apie ką eilėraštis? Kas jai atsitiko? Kas sugavo boružėlę? Kaip manote, ar jis padarė gerai ar blogai? Kodėl? Kaip manote, ar boruotei patiko sėdėti dėžėje? Kaip ji atsidūrė laisva? Esu tikras, vaikinai, kad niekas iš jūsų niekada nepakenks mažajai klaidai. Juk palyginus su jais esame tikri milžinai. O dideli ir stiprūs turėtų saugoti mažus ir silpnus, o ne įžeisti.

Vaikinai, nupieškime boružėlę. Ar sutinki?

Tada reikia paruošti pirštus darbui.

O dabar, mano drauge

Greitai įsitraukite į ratą.

Berniukai suko aplink save

Ir jos iš karto virto boružėlėmis.

Kūno kultūros pamoka „Boružėlės“

Boružėlės, parodykite savo galvas, nosį, burną, sparnus – rankas, kojas, pilvukus. ( rodyti pavadintas kūno dalis)

Boružėlės, pasukite galvas į dešinę. ( galva pasisuka į dešinę)

Boružėlės, pasukite galvas į kairę. ( galva pasisuka į kairę)

Sumink kojas, ( trypti kojomis)

Suskleiskite sparnus. ( ploti rankomis)

Atsigręžkite vienas į kitą

Ir švelniai šypsokis. ( apsisukite ir nusišypsokite vienas kitam)

Kaip vabzdžiai skrido

Jie tyliai susėdo prie stalų.

Piešimas "Ladybug"

Vaikinai, dabar ant šio žalio lapo nupiešime boružėlę (parodykite lapą). Kaip šis. (Rodomas užpildytas pavyzdinis brėžinys).

Kokios formos yra boružėlės nugara? Apvalus. Kokia spalva? Raudona. Raudoną nugarėlę patogu nudažyti teptuku.

Dažydami nugarą atminkite, kad šepetį judinkite lengvai, tik viena kryptimi. Tada viename vandenyje kruopščiai išskalaukite šepetį, kitame ir pamerkite šepetėlio šerius ant servetėlės. Dažome guašu dažais, bet ji nemėgsta vandens pertekliaus.

Dabar panardinkite teptuko šerius į juodus dažus ir nupieškite Ladybug galvą – puslankį. Nudažykite jį.

Nupieškite ūsus ant galvos. Kiek jų ten yra? Dvi antenos – dvi mažos tiesios linijos.

Padalinkite boružėlės nugarą per pusę juoda linija. Nubrėžkite liniją pačiu šepetėlio šerių galu.

Kokios spalvos taškeliai ant boružėlės? Juoda? Kiek jų ten yra? Šeši. Kas bus patogiau piešti taškus? Su medvilniniu tamponu. Vienoje pusėje nubrėžkite tris taškus, o kitoje - tris.

Kokias gražias boružes padarėte. Kaip tikros, gyvos ladybugs. Šauniai padirbėta!

Užduotys:
- Išmokykite vaikus piešti ryškius, išraiškingus vabzdžių atvaizdus.
- Parodykite galimybę sukurti kompoziciją pagal mokytojo iškirptą žalią lapelį (piešinio ir aplikacijos integravimas). - Sukelkite emocinę reakciją į gražius gamtos objektus.
- Tobulinti dažymo dažais techniką (kartoti apvalias kreives).
- Ugdykite formos ir spalvos pojūtį.
Parengiamasis darbas: „Boružėlės“ pristatymo peržiūra, vaizdų peržiūra, „Boružėlės“ žaislas. Istorijų, mįslių skaitymas.
Parabolė.
Gražaus, šviesaus Dievo pasaulio viduryje gyveno mažas pilkas vabzdys. Visi kiti vabzdžiai labai didžiavosi ryškiais žiedais ir nekreipė į ją dėmesio, o kolorado vabalas net šaipėsi. Mažasis vabzdys buvo labai liūdnas. Tačiau vieną rytą saulės spindulys paglostė jos nugarą. Mažylė džiaugėsi, kad ją kažkas pamilo ir su dėkingumu pagalvojo: „Aš galiu padaryti gerą darbą! Aš išvalysiu lapus nuo amarų“, ir lapą po lapo, šakelę po šakelės nuvaliau visą medį per dieną. Ir kiekvienas medžio lapas jai šnibždėjo: „Ačiū, tu mus išgelbėjai! Mažas pilkas vabzdys buvo toks laimingas ir susigėdęs, kad paraudo. Tai buvo taip gražu! Nuo tada ji visada spindėjo ir spinduliavo tokiu džiaugsmu, kad visi ją pamilo ir pradėjo vadinti „boružėle“. Ir dabar, kai žmonės jos prašo skristi į dangų ir išpildyti savo troškimą, ji tai daro su džiaugsmu, nes ji yra „Dievo“, ir tikrai žino, kad kiekvienas gali tapti laimingas, tik reikia daryti gera kitiems!
Medžiaga pamokai:
žali lapai, dažai - guašas raudonos ir juodos spalvos, šepečiai dviejų dydžių, indeliai vandens, popierinės ir medžiaginės servetėlės.
- atvirutė su boružėlės nuotrauka.
- žaislas "Ladybug"
- popieriaus lapai, supjaustyti lapo pavidalu ir nuspalvinti žaliai.
- raudonas ir juodas guašas; dviejų dydžių šepečiai (storas ir plonas).

Pamokos eiga:
Pedagogas: Šiandien nupiešime vabzdį, o kurį iš mano mįslės sužinosite.
Ši mažutė jį užsideda
Suknelė raudona su taškeliais.
Ir jis gali skraidyti vikriai
Tai... (ladybug)
Boružėlės pasirodo su pirmąja šiluma ir nuo seno asocijuojasi su džiaugsmu, kurį patiriame iš pavasario ir vasaros gamtos grožio. Boružėlė – vienintelis vabalas, kuris nekelia pasibjaurėjimo moterims ir vaikams, o priešingai – paliečia ir džiugina akį savo ryškia spalva.
Pedagogas: Vaikai, pažiūrėkite, kas pas mus šiandien lankosi. (Rodyti paveikslėlius ir žaislus). Ar atpažįstate?
Vaikai: Tai ladybug. Dažnai ją matome eidami.

Pedagogas: Sakyk, kokios jos ladybugės? Ar tau jie patinka? Kodėl? Kaip reikėtų elgtis susidūrus su šiuo vabzdžiu?
Vaikai: maži, gražūs, nugara raudona, juodais taškeliais, apvalūs, su letenėlėmis.

Pedagogas: Gamtoje ladybugs būna įvairių spalvų: raudonos, oranžinės, geltonos, rožinės ir kt. Boružėlė gimsta be dėmių ant nugaros, jos atsiranda laikui bėgant, po transformacijos.

Svetlana Žuravleva
Antroje jaunesniųjų grupėje pamokos „Boružėlė“ santrauka

Programos turinys Mokomasis užduotys:

Sukelti susidomėjimą užsiėmimas pažinti išorinį pasaulį. Ugdykite rūpestingą požiūrį į vabzdžius, nepakenkdami jiems. Vystantis užduotys:

Vizualinio suvokimo ugdymas (spalva, forma)

Kalbos, vaizduotės, mąstymo, dėmesio ugdymas.

Judesių koordinacijos ugdymas, bendrosios ir smulkiosios motorikos įgūdžius, orientacija savo kūne

Ugdykite gebėjimą veikti pagal žaidimo taisykles.

Edukacinės užduotys:

Ugdyti vaikų gerumą ir rūpestingą požiūrį į vabzdžius.

Ugdykite tikslumą ir savarankiškumą darbe.

Sveikatingumo užduotys:

Pakelkite emocinę nuotaiką, skatinkite vaikų sveikatą kvėpavimo pratimai, ir stiprinant pirštų raumenis.

Įranga: Salė už klases papuoštas gėlių pieva, žaislas « Boružė» . Preliminarus Darbas:

Skaityti darželinius eilėraščius, eilėraščius, mokomuosius žaidimus.

Pamokos eiga

1. Vabzdžių pavadinimų kartojimas. Vaikai vardija paveikslėliuose pavaizduotus vabzdžius. Auklėtojas. Pamenate, kokie vabzdžiai atkeliavo į plazdančią musę?Vaikai spėlioja pakaitomis galvosūkiai: 1) Norėjau nuskinti gėlę, bet ji suplazdėjo ir nuskrido. (Drugelis.) 2) Dirbau visus metus. Turėsite kvapnų medų. (Bitė.) 3) Rudenį pasislėps plyšyje, o pavasarį pabus. Jis vingiuoja aplink nosį, bet nėra lengvas valdyti. (Uodas.) 4) Aš esu žalias arklys, šuoliuoju aukštyn ir žemyn! Aš šokinu skrisdamas ir taip pat skrendu. (Žiogas.) 5) Juodas, ne varnas, Raguotas, ne jautis, Su sparnais, ne paukštis. (Klaida.)

2. Pokalbis apie vabzdžius. Stende rodomos vabzdžių nuotraukos. Auklėtojas. Mes visi labai mylime drugelius ir žavimės jų grožiu. Drugeliai gyvena ten, kur šilta ir yra jiems maisto. Jie minta gėlių nektaru, augalų ir vaisių sultimis. Kai kurių drugelių pavadinimai susiję su tuo, kuo minta jų vikšrai. Kopūstų vikšrai minta kopūstų lapais, o dilgėlių vikšrai – dilgėlėmis. Įvairių tipų drugeliai skiriasi spalva ir dydžiu.

Klausimai: - Kur gyvena drugeliai? -Ką jie valgo? – Kokius drugelių pavadinimus žinai? – Kuo jie skiriasi vienas nuo kito? skirtingi tipai drugeliai?

K. Visi žino skruzdėles. Skruzdėlės yra labai darbštūs vabzdžiai. Jie sunkiai dirba savo gausiai skruzdžių šeimai, kuri gyvena skruzdėlyne, kur šilta ir maisto užtenka visai žiemai. Skruzdėlės minta kitais vabzdžiais ir augalų vaisių sultimis. Yra daug skruzdžių rūšių, kurios skiriasi spalva, dydžiu ir buveine. Klausimai:

1. Kodėl skruzdėlės vadinamos darbščiomis? 2. Kur gyvena skruzdėlės? 3. Kodėl skruzdėlėms reikalingas didelis skruzdėlynas? 4. Ką valgo skruzdėlės?

K. Ar žinote, iš kur kilęs medus? Jį gamina bitės. Jie gyvena aviliuose ir nuolat dirba. Bitė turi ryškią aprangą – geltoną kailį su juodomis juostelėmis. Kodėl žmonės saugo bites ir jas augina? Yra daugybė vabalų rūšių. Jie gyvena beveik visose šalyse ir skiriasi vienas nuo kito išvaizda bei gyvenimo būdu. Vabalai minta augalais ar kitais vabzdžiais. Kokius vabalus pažįstate ir esate matę?

Auklėtojas: O, žiūrėk, vaikai

Skrenda maža blakė.

Mokytojas dūzgia, imituodamas blakės skrydį

Tiesiai ant delno

Šis mažylis atsisėdo.

Jis ištiesia atvirą delną į priekį, ant kurio sėdi maža klaida. « Boružė» . Auklėtojas: Labas, klaidėlė, tu kaip ryški šviesa. O gale yra juodi apskritimai. Auklėtojas: Kaip vadinasi ši klaida? Vaikai: « Boružė»

Auklėtojas: Teisingai, jie jį vadina « Boružė» Mokytojas pasiūlo nustatyti žaislo spalvą, formą ir dydį, tada kartu su vaikais suskaičiuoja taškus ant nugaros Boružė. Auklėtojas: Dabar stovėkime kartu « ladybugs» . Sukamės aplink save – sukamės, į vidų ladybugs apsivertė! Auklėtojas: ladybugs, parodyk man savo galvas, burnas, sparnus, kojas, pilvukus – parodyk įvardintas kūno dalis. Auklėtojas: Dabar šokime « Ladybugs»

Dabar paversime savo rankas sparnais. Kaip šitas.

(Greitai judina pirštus - tai „vaikų sparnų“ vaikai kartoti savo veiksmus).

Mūsų kojos. Kaip šitas. (Pakylame ant kojų pirštų).

Ir visos klaidos gali tyliai zvimbti. Kaip šitas. F – F – F

(Vaikai pakartokite po mokytojo) .

Žiūrėk, dabar tu ir aš esame tikri klaidos. Skriskime

Truputį pabursime: f – f – f

(Vaikai kaip „blakės“ skraido visoje salėje ir dūzgia). Sėdėkime ant gėlių. (atsistokite ir šiek tiek pritūpkite)- siūbavimas ant gėlių. Auklėtojas: pasako vaikišką eilėraštį ir parodo judesius.

Vaikai pakartokite po mokytojo.. Boružė- ritmingai purto delnus Skrenda į dangų - mojuoja rankomis Atnešk mums duonos - mojuoja rankomis į save Juoda ir balta - ritmingai ploja rankomis Tik ne ta apdegusi - grasina rodomuoju pirštu. Auklėtojas: Štai mūsų klaida! Paduokime jam rankas. Vaikai, sekdami mokytoją, sujungia atvirus delnus, įsivaizduodami, kad jie laiko įsivaizduojamą klaidą.

Vaikai: Stebuklingas karvė“ atsisėdo ant delno. Pakelkime ją. Ir tarkime kelyje Skrisk“ Biedra musė

Auklėtojas: Sušalęs Boružė, negali pakilti. Sušildykime ją kvėpavimu. Vaikai kvėpuoja delnais.

Auklėtojas: Pašildytas, Boružė, nupūskite nuo delno. Vaikai kelis kartus giliai įkvepia per nosį ir iškvepia per burną. Iškvėpdami ištieskite lūpas vamzdeliu ir padėkite delnus po šaltomis oro srovėmis.

Auklėtojas: Vaikinai, įsivaizduokite, kad mūsų atskrido boružėlė Na, pabandykime ją sugauti. Mokytojas apsimeta, kad bando pagauti įsivaizduojamą klaidą. Atlieka griebimo judesius galva: viena ranka, kita ranka, abi rankos vienu metu. Vaikai pakartokite parodytus judesius.

Auklėtojas: Sugniaužkime kumščius ir pažiūrėkime, ar pavyks sugauti Boružė. Vaikai, sekdami paskui mokytoją, lėtai sugniaužia kumščius.

Auklėtojas: Ar pagavote klaidą? Vaikai: Ne, blakė išskrido. 3. Modeliavimas plastilino boružėlė. Auklėtojas: o dabar, vaikinai, lipdysime Boružė.

Instrukcijos. Iš raudono plastilino iškočiokite rutulį, iš apačios išlyginkite, o viršuje nubrėžkite liniją, padalijančią formą į dvi dalis. Iš juodo plastilino iškočiokite mažesnį rutulį – galvą – ir pritvirtinkite prie kūno. Susukite į mažus juodus rutuliukus ir išlyginkite : Tai akys ir dėmės ant kūno. Padarykite plokščią žalio plastilino lakštą ir padėkite ant jo Boružė.

Auklėtojas: “Boružė„Mums labai patiko, ji susirado daug draugų ir kiekvienas iš jūsų turi po mažytę blakę. Rūpinkis juo, neįžeisk. Pasiimk jį su savimi grupė, parodykite visiems savo draugams, mamoms ir tėčiams. Suteik jam vardą ir žaisk su juo, tapk jo draugu.

Publikacijos šia tema:

Mokslo metais antroje jaunesniųjų grupėje „Ladybug“ MBDOU-d/s „Vaivorykštė“ r. Plikiuose kalnuose buvo atlikti įvairūs eksperimentai.

Siekdama praplėsti vaikų supratimą apie miško gyvūnus ir vabzdžius, savo grupėje vedžiau pamoką, skirtą Dievo vabzdžiui.

Tikslas. Formuoti vaiko meninę poziciją supančios tikrovės tyrimo ir rodymo procese. Ugdymo tikslai.

Programos turinys – Išmokykite vaikus piešti ryškius, išraiškingus vabzdžių vaizdus. Parodykite galimybę sukurti kompoziciją žalios spalvos pagrindu.

Išsamios pamokos 2-oje jaunimo grupėje santrauka „Boružėlė - kas tu esi?

Pamokos eiga.

Vaikai stovi atsitiktinai.

Pasveikinkime vieni kitus, palinkėkime labas rytas! Taigi dieną pradėjome gerais žodžiais.

Užmerkime akis ir įsivaizduokime, kad esame proskynoje. O proskynoje daug boružėlių ir įvairių vabzdžių. Pabandykime sugauti.

Vaikai pakartoja parodytus judesius.

Jie gaudo viena ranka, kita, abiem rankomis vienu metu.

Kvėpavimo pratimas.

Boružėlė sušalusi ir negali skristi. Sušildykime ją kvėpavimu.

Vaikai kvėpuoja delnais

Boružėlė sušilo, nupūsim nuo delno.

Vaikai kelis kartus giliai įkvepia per nosį ir iškvepia per burną. Iškvėpdami ištieskite lūpas vamzdeliu ir padėkite delnus po šaltomis oro srovėmis.

Mokytoja tyliai išveda boružėlę.

Pažiūrėk, ką aš pagavau?

Vaikai. Boružė.

Pažiūrėkime. Kokia ji? (forma, spalva).

Ladybug sako, kad turi daug draugų ir nori, kad jie juos atspėtų.

(Mįslės apie vabzdžius. Rodomos iliustracijos).

(Paaiškinkite, kaip jie vadinami vienu žodžiu – vabzdžiai).

Ladybug, vaikinai žino vaikišką eilėraštį apie tave.

Boružė,

Skrisk į dangų.

Atnešk mums duonos.

Juoda ir balta, bet nesudegusi.

(vaikai imituoja rankų judesius)

Vaikinai, ar norite tokios Ladybug, kuri suteiktų jums džiaugsmo?

Siūlau nupiešti ant popieriaus lapų, tarsi jie eitų pasivaikščioti.

Mokytojas dar kartą patikslina mintį išvaizda vabalas (raudona apvali nugara su juodais taškais, maža juoda galva ir plonos kojos).

Žingsnis po žingsnio piešimo demonstravimas.

Individualiame darbe mokytojas stebi piešimo techniką: atkreipia dėmesį į vaizduojamų objektų spalvą, formą, dydį; padeda sukurti ir užbaigti kiekvieno vaiko kūrybinį planą (jis palydi savo patarimus gestais arti vaizduojamų objektų). Dirbant skamba garso įrašas (rami atsipalaidavimo muzika)

Ar tau patiko tavo nuotraukos? kas tau patiko labiausiai?

Ladybug labai patiko mūsų vieta ir jūsų nuotraukos, bet laikas jai atsisveikinti. Viso gero!

Ar esate geros nuotaikos? Šokime, lengvai ir oriai, lyg būtume boružėlės.

Piešimo pamokų užrašai

Tema: „Lašai ir trupiniai“

Tikslai: pratinkite vaikus piešti pirštais; mokykite piešinyje pavaizduoti gamtos reiškinius: lyja, varva lietus, sukurkite teigiamą emocinę vaiko nuotaiką;

Medžiaga: lėktuvo saulė; skėčiai; apyrankė „Tuchka“, lakštai su debesies atvaizdu; guašas, servetėlės, diskas su Tuchmanovo dainos „The Guilty Cloud“ takeliu, lipdukai

Vaikų amžius: 2-3 metai

Pamokos eiga:

Mokytojas veda vaikus į saulę:

Saulė šviečia pro langą ir šviečia į mūsų kambarį.

Labai džiaugiamės saule plojamės rankomis.

Plaukite vaikinai! Visi taip džiaugiasi saule!

Groja muzika. Mokytojas parodo debesį ir sako:

Debesis uždengė saulę.

Ji sušlapino mūsų vaikus.

Na, bėgam visi čia

Uždengsiu tave skėčiu

Mamos taip pat atidaro skėčius, o jūsų kūdikiai slepiasi po jais.

Lietus, lietus smagiau, nesigailėk

Ištieskite delnus ir gaudykite lašus – trupinius.

Mamos su vaikais ištiesia rankas po skėčiais, o mokytojas, užsidėjęs debesų apyrankę, veda pirštų žaidimą, pirštų galiukais liesdamas vaikų delnus:

Knock-knock, lašel-laš-laš

Lietus kelyje

Vaikai gaudo šiuos lašus,

Ištiesdami delnus.

Taip gerai lyja, dabar galime piešti. Mamos ir vaikai kartu susėda prie stalų. Pažvelkite į dažus ant stalo priešais jus, reikia panardinti pirštą į dažus. Pabandykite piešti lietų. Matau, Arišas ir jo mama jau ištraukė lietų, o jų saulė vėl šviečia šiluma, šildo visus.

Mokytojas ant vieno iš lapų uždeda lipduką ir išdalina jį kitiems.

Vėl sustokime į ratą kartu

Žaiskime saulėje. (Pakrypimai)

Mes esame linksmi spinduliai (Ištiesk rankas)

Mums šviesu ir karšta (lėkštės)

Vienas, du, trys keturi (suspauskite kumščius)

Išskleiskite ratą plačiau. (Potvyniai)

pasakyk draugams