O. V. Dybina Supažindinimo su išoriniu pasauliu užsiėmimai vidurinėje darželio grupėje. Pamokų užrašai. GCD santrauka vidurinėje grupėje apie holistinio pasaulio vaizdo formavimą tema „Keliaujant miesto gatvėmis“

💖 Ar tau patinka? Pasidalinkite nuoroda su draugais

NOD apie pažinimą (FCKM) santrauka „Kelionė miške“. Vidurinė grupė

Tikslai pagal švietimo sritis:
1. Kognityvinė raida: plėsti ir patikslinti vaikų idėjas apie miško gyvūnus, plėsti vaikų žinias apie ypatybes išvaizda ir jų įpročius.
2. Socialinis ir komunikacinis ugdymas: tobulinti vaikų žaidimo bendravimo įgūdžius, formuoti humanišką požiūrį į laukinę gamtą ir miško gyventojus.
3. Kalbos raida: plėsti ir aktyvinti vaikų žodyną.
4. Fizinis vystymasis: lavinti stambiąją motoriką.
Integracija edukacines sritis: „Kognityvinis vystymasis“, „Kalbos raida“, „Fizinis vystymasis“.
Žodyno turtinimas: duobė, guolis, tuščiaviduris, baltasis kiškis, rudasis kiškis.
Įranga: magnetofonas, magnetinė lenta, laiškas iš Luntik. Etaloniniai paveikslėliai, skirti sustiprinti elgesio miške taisykles, paveikslėliai, kuriuose vaizduojami gyvūnai (kiškis, voverė, meška, vilkas, lapė.) Skydas: „Ką menininkas sumaišė“ (vaizduoja gyvūnus.) Paveikslėliai, kuriuose vaizduojami gyvūnai kiekvienam vaikui, plakatai naminiai gyvūnai. Pavasario miško muzika. Kortelės: " Įdomūs faktai iš gyvūnų gyvenimo“.
Planuojamas rezultatas:
žino elgesio gamtoje taisykles, atpažįsta ir įvardija laukinius gyvūnus (lapę, kiškį, lokį, voverę);
moka pagal apibūdinimą rasti laukinių gyvūnų namus (lapė, kiškis, meška, voverė), moka rasti būdų, kaip išspręsti probleminę situaciją.
susiformavo emociškai teigiamas požiūris į gyvąją gamtą, pagarbus požiūris į kitus vaikus, noras dirbti grupėje;
patiria teigiamas emocijas, moka išklausyti vienas kitą;
kognityvinės iniciatyvos pasireiškimas, užduoties atlikimo teisingumo įsivertinimo įgūdžiai, gebėjimas išlaikyti veiklos tikslą, kol bus gautas jos rezultatas;
moka reikšti savo mintis, geba ieškoti optimalių problemos sprendimo būdų (žaidimo motyvacija).

Preliminarus darbas: skaitymas grožinė literatūra: pasakojimai apie gyvūnus V. Bianchi, rus liaudies pasakos apie gyvūnus, „Žiemos gyvūnų kvartalai“, enciklopedijų nagrinėjimas. D/i „Įvardink jauniklius“, „Kieno uodega, letenos, snukis?

Pramoginės veiklos pažanga

Mokytojas atneša grupei Luntiko laišką:
"Sveiki bičiuliai! Luntikas jums rašo. Aš esu mėnulyje. Ir tada vieną dieną mama man perskaitė eilėraštį „Kas yra miškas?
Kas yra miškas? Pušys į dangų
Beržai ir ąžuolai, uogos, grybai...
Gyvūnų takai, takai ir žemumos,
Minkšta žolė, išdulkink pelėdą.
Slėnio lelija sidabrinė, oras švarus – švarus,
Ir šaltinis su gyvu šaltinio vandeniu.
Vaikinai, man labai patiko eilėraštis, bet, deja, aš nežinau, kas yra miškas ir kas jame gyvena. Prašau papasakoti apie miško gyventojus. Laukiu tavo atsakymo."
Pedagogas: Vaikinai, ką turėtume daryti? (vaikų atsakymai)
Leiskitės į kelionę į miško proskyną. Ir viską, ką ten matome, įrašysime į vaizdo kamerą, o tada įrašą išsiųsime Luntik. Tačiau prieš leisdamiesi į kelionę su jumis prisiminkime elgesio miške taisykles. Aš jums parodysiu nuotraukas, o jūs turite pagalvoti ir atsakyti, ar tai gerai, ar blogai.
Mokytojas parodo paveikslėlius ir palydi jas žodžiais:
Jei ateisiu į mišką
Ir išsirinkti ramunėlę? (blogai)
Jei valgau pyragą
Ir išmesti popierių? (blogai)
Jei duonos gabalėlis
Ar paliksiu ant kelmo? (gerai)
Jei pririšu šaką,
Ar man uždėti kaištį? (gerai)
Jei uždegsiu ugnį,
Ar aš jo neišleisiu? (blogai)
Jei per daug susipainiosiu
Ir aš pamiršau jį pašalinti. (blogai)
Jei išnešiu šiukšles,
Ar palaidosiu stiklainį? (gerai)
Matau, kad žinai taisykles, tada eime. (Skamba muzika)
Užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad esate miške.
Įsivaizduokite, kad ant medžių brinksta pumpurai, žydi gluosniai, išdygsta pirmoji švelni žolė.
– Koks čia metų laikas? Kas šiuo metų laiku vyksta miške? (bunda gamta, atsiranda žolė, čiulba paukščiai, pabunda meška ir pan.).
Tačiau miško proskynoje slepiasi įvairūs gyvūnai, bet ar viską dailininkė nupiešė teisingai? (Vaikai randa menininko klaidas.)
Dabar Luntikas žinos, kaip atrodo skirtingi gyvūnai.
Bailus, ilgaausis, pilkas arba baltas. (Kiškis.)
Ar žinote ką: Rudasis kiškis ir baltasis kiškis gyvena mūsų miškuose. Rudasis kiškis yra šiek tiek didesnis nei baltasis kiškis. Rudojo kiškio ausys ir uodega yra ilgesnės žiemą ir vasarą pilka, o uodega visada juoda. Tiesa, iki žiemos pašviesėja šonai, bet nugara lieka šviesiai ruda.
Vasarą baltasis kiškis turi rausvai pilką kailį ant nugaros, su juodais raibuliais, šviesesniais šonais, baltu pilvu.
Žiemai kiškis apsivelka sniego baltumo šiltą kailį, juodi lieka tik ausų galiukai.
Kiškiai gyvena urvuose.
Vasarą kiškiai mielai valgo javus ir ankštinius augalus, o žiemą nugraužia jaunų drebulių ir gluosnių žievę. Kartais minta šienu ir vaismedžių žieve.
Ir šis gyvūnas yra didžiausias ir didžiausias mūsų miškuose. Jis taip pat yra rudas, klubo pėda ir nerangus. (Turėti.)
Mūsų šalyje gyvena dviejų rūšių lokiai – rudieji ir baltieji. O mūsų miškuose gyvena rudasis lokys. Jo kailis storas ir tankus, bet jis bijo šalčio, o kai tik žiema prie slenksčio, meška patenka į guolį ir ten miega iki pavasario. Jis ilgai miega. Žiemą guolyje gimsta 2-3 lokių jaunikliai. Naujagimiai maitinasi motinos pienu. O pieno nedaug, nes meška žiemą nieko nevalgo, o gyvena iš vasarą ir ypač rudenį susikaupusių riebalų.
Bet kodėl jaunikliai gimsta žiemą? Nes tik šiuo metu lokys turi savo „namus“ - duobę. Juk vasarą klaidžioja po mišką ir nakvoja kur reikia. Meška minta įvairiomis uogomis, šaknimis, vabzdžiais, smulkiais gyvūnais. Jis taip pat labai myli medų.
Judrus, taupus, raudonas ar pilkas, mėgsta riešutus. (Voverė.)
O štai voverė slepiasi medyje. Voverė graužia viską, ką tik sugeba: grybus, kankorėžius, įvairias šaknis. Todėl voverė priskiriama graužikams. Voverės namas – medžio įduba.
Gudrus, raudonplaukis, gudrus. (Lapė.)
Lapė turi nuostabų sugebėjimą prisitaikyti prie daugumos skirtingos sąlygos gyvenimą ir aplinkos pokyčius. Kai kurie net išmoko gyventi dideliuose miestuose. Nuostabus lapės gudrumas pavertė ją daugelio pasakų heroje ir... Lapės minta graužikais, kirmėlėmis, vabzdžiais, paukščiais ir visų rūšių smulkesniais gyvūnais.
Lapės pirmiausia yra naktiniai gyvūnai ir mieliau medžioja naktį. Lapė gyvena duobėje, kurią iškasa po akmeniu ar krūmu.
Ir jie sako apie šį gyvūną, kad jo kojos maitinasi. Jis turi pilką kailį ir aštrius dantis. Ir jie gyvena būriuose.
Vilkas yra laukinis plėšrus gyvūnas. Mėgsta mėsą, todėl medžioja kitus gyvūnus.
Vilko „namas“ vadinamas guoliu.
Paklausykite, kaip gyvena mažasis vilko jauniklis.
Giliame vilko guolyje
Vilkas miega šalia jos
Mažas vilko jauniklis
Jis klausia, ar pabudo.
Jis dar nepavojingas
Jis prašo tik pieno.
Ir prisigeria – ir vėl
Jis miegos labai kietai.
Greitai užaugti
Bėgsi per krūmus,
Susikurkite savo guolį
Ir turėsi vilkų jauniklius,
Ateisi į tvartą avinėlio.
Kiek naujų dalykų Luntikas mokosi dabar.
Dabar pažaiskime šiek tiek.
Vieną dieną miško keliuku gyvūnai ėjo į girdyklą.
(vaikščioti ratu)
- po briedžio motinos briedžio veršelis trypė
(trypti, aukštai iškėlę kojas)
- už savo motinos lapės sėlino lapė
(sėlinti)
- po mamos ežiuko ežiukas riedėjo
(imituoti rutulio vyniojimą)
- meškos motiną sekė meškos jauniklis
(vairuoti)
- voveraitės jaunikliai šoko paskui voverės motiną,
(šokinėja į priekį)
- už motinos kiškio, įstrižai kiškiai
(rodo ilgas ausis rankomis)
- vilkas vedė vilkų jauniklius
(žygiuoja)
Visos mamos ir vaikai nori prisigerti.
O dabar noriu patikrinti, kiek daug išmokote ir prisiminėte apie gyvūnus. Žaisime žaidimą „Kas negerai?
Aš skaitysiu gyvūnų aprašymus, o jūs būkite atsargesni, raskite klaidų, atspėkit apie ką aš kalbu.
Šis kiškis didelis, didelis, jo kailis storas, tankus, bet bijo šalčio ir vos tik žiema prie slenksčio įšoka į urvą ir ten miega iki pavasario.
Ar teisingai pasakiau apie kiškį? (Vaikų atsakymai) Apie ką ši istorija? (vaikų atsakymai) Tai istorija apie lokį. (rodomas lokio paveikslas)
Vilko ausys ir uodega yra ilgesnės žiemą ir vasarą pilkos spalvos, o uodega visada juoda. Tiesa, iki žiemos pašviesėja šonai, bet nugara lieka šviesiai ruda.
Vilkas mielai valgo javus ir ankštinius augalus, o žiemą nugraužia jaunų drebulių ir gluosnių žievę. Kartais minta šienu ir vaismedžių žieve.
Ar teisingai pasakiau apie vilką? Apie ką ši istorija? (rodomas kiškio paveikslas).
Lapė yra judri, taupi, raudona ar pilka, graužia viską, ką tik sugeba: grybus, spurgus, įvairias šaknis. Todėl lapė priskiriama graužikams.
Ar teisingai pasakiau apie lapę? Apie ką ši istorija?
(rodomas voverės paveikslas).
Šis raudonas gyvūnas, stiprus, atrodo kaip šuo, gyvena įduboje.
apie ką aš kalbėjau? Ką tu sumaišei? (rodomas lapės paveikslėlis).
Bet tada ateina vakaras, ir metas visiems gyvūnams eiti namo. Bet kas kur gyvena? Pažiūrėkime ir padėsime gyvūnams grįžti namo.
Mokytojas kviečia kiekvieną vaiką nufotografuoti gyvūną ir „patalpinti“ kiekvieną savo namuose.
Na, manau, kad Luntikas, pažiūrėjęs mūsų filmą, sužinos daug naujų dalykų apie miško gyventojus. Mums laikas grįžti į darželį. Užmerkime akis. Pasiklausykime balsų
miškai už atleidimą. Viena, du, trys muzika grąžina mus į darželį.
Vaikinai, jums patiko kelionė per mišką. Ką tu matei miške? Kas jums patiko mūsų kelionės metu, o kas ne? Man labai patiko keliauti su jumis, esate dėmesingi, malonūs vaikai. Ką pasakytum Luntikui? Kaip tu jam padėtum? Po pasivaikščiojimo galėsite piešti gyvūnėlius, o piešinius ir filmuką atsiųsime Luntikui dovanų.

Organizacija: MDOU „Darželis „Rodnichok“ Nadyme“

Vietovė: Yamalo-Nenetsky autonominis regionas, Nadimas

Išmokykite vaikus logiškai mąstyti.

Įtvirtinti vaikų žinias apie Rusijos gamtą.

Sužadinkite susižavėjimo Rusijos gamtos grožiu jausmą.

Įtvirtinti vaikų žinias apie įvairias daiktų savybes ir savybes.

Išsiaiškinkite pagrindines objektų savybes.

Sužadinti susidomėjimą dalykiniu pasauliu.

Su vaikais stiprinkite bendrą „transporto“ sąvoką.

Stiprinti gebėjimą atpažinti įvairias objektų savybes.

Raskite esminius požymius ir, remdamiesi esminiais požymiais, apibendrinkite objektus į vieną bendrą sąvoką.

Įskiepyti vaikams meilę tėvynei.

Pamokos eiga:

1. Pedagogas:

Šiandien mūsų svečias – lėlė Mirana. Ji gyvena Kuklandijos šalyje. Marina nežino, kurioje šalyje atsidūrė. Vaikinai, kokioje šalyje mes gyvename? (Rusijoje)

Vaikinai, aš jums atnešiau labai gražių paveikslų, pažiūrėkime į juos.

Ką tu matai? (miškas)

Kaip atspėjote, kad tai miškas (daug medžių)

Kokius medžių pavadinimus žinai? (beržas, eglė ir kt.)

Miške gyvena daug laukinių gyvūnų. Ten daug uogų ir grybų. Pažiūrėkite, vaikai, koks gražus miškas. Tokiame miške lengva kvėpuoti.

Pažiūrėkite į kitą paveikslėlį.

Ką tu matai? (medžiai, upė, kalnai)

Ką vaikai veikia? (plaukimas)

Dar kartą pažiūrėkite į šias nuotraukas. Atkreipkite dėmesį, kokia graži mūsų šalies gamta.

Mirana, ar tau patiko mūsų gamta?

2. Pedagogas:

Pažiūrėkite, kas yra ant stalo. Tai krepšys, bet ne paprastas, o nuostabus. Pažiūrėkime, kas ten yra.

Ką tu gavai? (pieštukas)

Kokios spalvos jis? (žalias)

Taip, panašu, kad šis pieštukas vilkėtų žaliais marškiniais.

Pieštukas turi du galus, vienas bukas, o kitas? (aštrus)

Ten, kur pieštukas bėga su nosimi, daro žymę.

Ką tu gavai? (šaukštas)

Koks šaukštas? (didelis)

Kodėl to reikia? (valgyti)

Trečias vaikas išima muilą.

Ką tu gavai? (muilas)

Paleiskite jį savo rašikliu, kaip tai atrodo? (lygus)

Dabar užuoskite muilą, ar jis kvepia? (muilas kvepia, galima sakyti, kad kvapnus)

Kitas vaikas išima daiktą.

Ką tu gavai? (matrioška)

Kiek lizdų lėlių turite rankoje? (vienas)

Kaip galima žaisti su matrioška? (galima išlankstyti)

Visos lizdinės lėlės atrodo panašios, dėvi vienodus drabužius

Iš ko pagamintos lizdinės lėlės? (pagaminta iš medžio)

Penktas vaikas iš maišo išima kamuolį.

Ką tu gavai? (kamuolys)

Koks kamuolys? Ką galite pasakyti apie jį? (gumos, apvalios, rutulinės spalvos)

Mirana, atkreipkite dėmesį, kad viskas skiriasi. Juos sukūrė suaugusieji, kad galėtume jais naudotis.

Vaikinai, kaip elgtis su daiktais? (atsargiai, tvarkingai)

Fizik. viena minutę:

Apie ką dainuoja žvirbliai (vaikšto vietoje)

Paskutinę žiemos dieną (rankos į šonus, ant juosmens)

Išgyvenome, išgyvenome (šokinėjame vietoje)

Mes gyvi! Mes gyvi! (vaikščioti vietoje)

3. Pedagogas:

Vaikinai, ateikite prie stalo.

Ką tu matai? (automobiliai)

Pasakyk man, kam reikalingi automobiliai? (vežti žmones ir prekes)

Kaip vienu žodžiu galima pavadinti šias mašinas? (transportas)

Sakykite, kam žmonėms reikalingas transportas? (vežti žmones ir prekes)

Taigi, žinome, kad viskas, kas naudojama žmonių ir prekių gabenimui, vadinama transportu.

Dabar pažiūrėkime, ar galite atskirti transporto priemones nuo kitų objektų.

Mokytojas prie transporto nuotraukų prideda krano, ekskavatoriaus ir asfalto volo nuotraukas.

Vaikai paveikslus skirsto į dvi grupes: „transportas“, „specialus“. technika"

Vaikinai, Mirana sako, kad laikas jai grįžti namo, jai ką tik paskambino.

Mirana, ar prisimeni, kokioje šalyje gyvena mūsų vaikai?

Vaikai, priminkime Miraną. (Rusijoje).

Rusijoje labai graži gamta. Yra daug miškų, upių, pievų, laukų ir kt.

Pamokos pabaigoje vaikai apibendrina: gyvena Rusijoje, gamta graži ir turtinga. Daug skirtingi tipai transporto. Rusijos žmonės savo rankomis sukūrė daug naudingų dalykų.

Programos turinys:

  • Toliau stiprinkite vaikų žinias apie gimtojo miesto pavadinimą ir supažindinkite su jo įžymybėmis.
  • Supraskite, kad miestą statę žmonės labai stengėsi ir gerai atliko savo darbą.
  • Ugdykite pasididžiavimo savo miestu jausmą.

Medžiaga ir įranga: Gimtojo miesto skaidrės-nuotraukos; nuotraukos (miestas, kaimas, keli peizažai, parkas, aikštė); vokas su iškirptu paveikslėliu „Pastatyk parkui naują atrakcioną“; kompiuteris, multimedijos projektorius.

Preliminarus darbas: Albumo „Mano miestas“ sudarymas. Skaityti eilėraščius ir pasakojimus apie savo gimtąjį miestą. kelionę su tėvais į mėgstamas atostogų vietas gimtajame mieste.

GCD judėjimas:

Pamoka vyksta salėje, kurioje yra gimtojo miesto iliustracijos.

Pedagogas:Šiandien vyksime į ekskursiją po gimtąjį miestą į „Mini muziejų“. Šiame muziejuje eksponuojama fotografijų paroda su jo gimtojo miesto vaizdais ir įžymybėmis. Pasaulyje yra daug miestų, bet geriausias miestas yra tas, kuriame gyvename.

Mokytojas skaito eilėraštį apie savo gimtąjį miestą:

Jis nėra senovinis, mano miestas nėra naujas,

Miestas senas, bet brangiausias,

Chistopolio miestas yra uostamiestis,

Kama, nuplauti švariu vandeniu.

Pedagogas: Vaikinai, apie ką, jūsų manymu, kalba šis eilėraštis?

Vaikai: Apie miestą, apie jo grožį, apie gamtą.

Pedagogas: Ar gyvename mieste, miestelyje ar kaime? (vaikų atsakymai).

Žaidimas „Surask miestą“. Mokytojas kviečia vaikus pažvelgti į iliustracijas (miestas, kaimas, keli peizažai, parkas, aikštė) ir atidėti tas, kurios vaizduoja miestą. Vaikai atlieka užduotį.

Pedagogas: Kaip atspėjote, kad tai miestas?

Vaikai: Mieste daug aukštų pastatų, didelės gatvės, eismas, daug žmonių, daug parduotuvių).

Pedagogas: Teisingai, vaikinai. Vieta, kurioje daug žmonių, gatvių ir pastatų, vadinama miestu. Kiekvienas miestas turi savo pavadinimą. Pasakyk man, kaip vadinasi miestas, kuriame gyvename?

Vaikai: Chistopolis.

Pedagogas: Tikriausiai su tėvais jau aplankėte daugybę savo mėgstamų vietų (vaikų atsakymai).

Pedagogas: Siūlau išvykti į ekskursiją autobusu po gimtąjį miestą nepaliekant grupės.

Vaikai sėdi ant kėdžių, išdėstytų eilėje po dvi šiek tiek įstrižai geresnė apžvalga skaidres, kurios bus rodomos.

Pedagogas: Išvažiuojame į kelią ir važiuojame savo miesto gatvėmis. (Miesto gatvių čiuožyklų demonstravimas, važiuoja automobiliai, autobusai, matosi parduotuvės, daug žmonių.) Atvažiavome į pirmą stotelę, visų miestiečių pamėgtą vietą - vaikų parką (skaidrių demonstracija su nuotrauka parkas). Ar jums patinka eiti į vaikų parką? Kas yra šiame parke? (vaikų atsakymai).

Žaidimas „Surink naują atrakciją“. Mokytoja kviečia vaikus papildyti vaikų parką naujomis atrakcijomis. Norėdami tai padaryti, turite surinkti iškirptus paveikslėlius. Mokytojas siūlo kelionę po gimtąjį miestą (skaidrė – kinas).

Pedagogas: Ką jie veikia kine? Kiek iš jūsų buvote kine? Kokius animacinius filmus žiūrėjai? Kaip reikėtų elgtis kine? (vaikų atsakymai) Ekskursija po mūsų gimtąjį miestą tęsiasi. (Panašiai traktuojamos ir kitų objektų skaidrės).

Žaidimas „Pasakyk, ką žinai apie šią vietą? Mokytojas užduoda vaikams keletą klausimų apie kiekvieną objektą.

Baigdamas mokytojas apibendrina kelionę.

Pedagogas: Mūsų gražų miestą kūrė ir statė įvairių profesijų žmonės. Jie stengėsi, gerai dirbo, kad mieste būtų patogu gyventi, kad jis būtų gražus ir didelis. Jei kiekvienas gyventojas padarys ką nors gero miestui, jis taps dar gražesnis. Mūsų kelionė baigiasi, laikas grįžti į darželį, ką naujo sužinojote apie mūsų miestą, kas patiko mūsų kelionėje. Visi buvo puikūs!

Nadežda Morozova
GCD, skirtas FCCM į vidurinė grupė"Mano šalis"

FCCM vidurinėje grupėje šia tema: "Mano Šalis»

Švietimo integracija regionuose: "Pažinimas"(holistinio pasaulio vaizdo formavimas, "Muzika", "Bendravimas", "socializacija".

Vaikų veiklos rūšys: žaidimai, produktyvūs, bendraujantys, edukaciniai ir tiriamieji, muzikiniai ir meniniai. Tikslas: patriotinių jausmų ugdymas.

Užduotys:

1. Suteikite vaikams idėją apie Rusiją kaip a Šalis.

2. Supažindinkite vaikus su simboliais Rusija: vėliava, herbas, himnas.

3. Suaktyvinkite temos žodyną.

Planuojami rezultatai: rodo susidomėjimą informacija, kurią gauna bendraujant, teigiamus estetinius jausmus ir emocijas klausantis Rusijos himno; domisi žaidimais, žmonių gyvenimu, aktyviai ir maloniai bendrauja su mokytoju ir bendraamžiais sprendžiant žaidimų ir pažinimo problemas; domisi vaikų vaizduojamaisiais menais (piešimas šia tema "Mano miestas"). Medžiagos, skirtos užsiėmimas: Geografinis žemėlapis, gaublys; Rusijos herbo atvaizdas; Rusijos himno garso įrašas; Rusijos vėliavos vaizdas. Dozavimas medžiaga: juostelės popierius: raudona, mėlyna, balta. Vieta vykdant: grupės kambarys.

Pamokos eiga. 1. Laiko organizavimas. Vaikai užima savo vietas.

2. Pagrindinė dalis. IN: Vaikinai, mūsų tema klases: "Mano Šalis» . Koks yra pavadinimas Šalis, kuriame gyvename? R: Šalis, kurioje gyvename Rusija. IN: Rusija yra mūsų tėvynė. Vaikinai, koks yra oficialus mūsų vardas Šalis? R: Mūsų Šalis turi vardą Rusijos Federacija. IN: Tai didžiausias pasaulyje Šalis. (Žiūrėdamas į Žemės rutulį, geografinį žemėlapį) IN: Kiekvienas šalys turi savo simbolius: herbas, himnas, vėliava. Juos turi ir Rusija (rodomas Rusijos herbo vaizdas) IN: Herbas yra valstybės herbas. Jis pavaizduotas ant visų antspaudų, banknotų, tiek popierinių, tiek metalinių, pasų ir dokumentų. Rusijos herbe pavaizduotas dvigalvis erelis, kurio galvos atsuktos į vakarus ir Rytai: Rusija yra didinga. Ant herbo yra dvigalvis erelis, kad jis vienu metu galėtų žiūrėti į vakarus ir į rytus (V. Stepanovas) IN: Pats erelis simbolizuoja mūsų stiprybę ir galią šalyse, letenose jis turi skeptrą ir rutulį – karališkosios valdžios simbolius. Erelis turi 3 vainikus virš galvų. Visa erelio figūra byloja apie jo jėgą ir nenugalimumą. Erelis turi herbą ant krūtinės Maskva: Šv. Jurgis Nugalėtojas, perveriantis gyvatę. Gyvatė yra blogis, kuris tikrai bus nugalėtas. IN: Vaikinai, atkreipkite dėmesį į raitelio įvaizdį – šv. Jurgio Nugalėtojo (pasakoja legendą apie gyvatę). "Jurgio stebuklas apie gyvatę": Tam tikrame Lassie mieste valdė karalius Selvijus. Miestas klestėjo. Tačiau netoli nuo jo, pelkėje, pasirodė siaubinga Gyvatė, kuri pradėjo ryti gyventojus. Kiekvieną dieną aukų skaičius augo. Tada karalius surinko kariuomenę ir puolė prieš Gyvatę, bet pabaisa sukėlė sumaištį pelkėje, ir kariuomenė negalėjo net priartėti prie jos. Tada karalius išleido įsakymą, pagal kurį gyventojai turėjo po vieną atiduoti savo vaikus, o jei ateis karaliaus eilė, jis pažadėjo jam padovanoti savo vienturtę dukterį Elisavą. Visi vaikai buvo atiduoti pabaisai, o karalius, gedėdamas, pasiuntė pas jį princesę. Tuo metu pro šalį ėjo Lasia Georgiy. Pamatęs verkiančią mergaitę, jis ėmė jos klausinėti, kas atsitiko, o ji papasakojo apie Gyvatę. George'as nugalėjo Gyvatę, išgelbėdamas merginą ir visą miestą nuo neišvengiamos mirties. Nuo tada Jurgio šlovė už jo žygdarbį paplito po visą pasaulį. (Legendos tekstas paimtas iš A. A. Vachruševo, E. E. Kochemasovos, Yu. I. Akimovos knygos. Sveikas, pasauli! Gairės. -M: Balass, 2003.-304 p.)

IN: Rusijos himnas. Himnas yra muzikos simbolis šalyse. Jis atliekamas ypatingomis progomis, klausomas stovint, tyliai. Jei himnas skamba žodžiais, tada Rusijos piliečiai turėtų dainuoti kartu. Pasiklausykime Rusijos himno fragmento. (Klauso garso įrašo.) IN: Ar tau patiko himnas? Ar jūs kada nors tai girdėjote anksčiau? Kokiose situacijose? Kaip jautėtės klausydamiesi? (Klausomės vaikų atsakymų.) IN: Rusijos vėliava. Mūsų vėliava susideda iš trijų horizontalių juostų. Balta viršuje mėlyna viduryje, apačioje raudona. Koncepcija "trispalvė". Ką, jūsų nuomone, reiškia kiekviena spalva? (Klausomės vaikų atsakymų.) Balta spalva – beržas, mėlyna – dangaus spalva, raudona juostelė – ugninga aušra. (V. Stepanovas) IN: Balta spalva simbolizuoja rusiškos sielos tyrumą. Mėlyna spalva– narsumo ir garbės spalva, simbolizuoja jėgą. Raudona yra karių pralieto kraujo spalva už Rusiją.

Žaidimas „Surask Rusijos vėliavą“ IN: Vaikinai, tarp Kitų šalių vėliavų vaizdai rasti Rusijos vėliava (1 vaikas prie lentos)

3. Praktinis darbas.

IN: Vaikai, eikite prie stalų ir iš spalvotų juostelių pasidarykite Rusijos vėliavą. (Mokytojas kontroliuoja užduoties teisingumą.)

4. Apibendrinimas. (Pokalbis pamokos tema.)

IN: - Ar tau patiko šios dienos pamoka? (Klausomės vaikų atsakymų.)– Ko naujo sužinojai šiandien? (Klausomės vaikų atsakymų.)- Ačiū, mūsų pamoka baigėsi.

Publikacijos šia tema:

Pamokos „Smėlio šalis – stebuklų šalis“ vidurinėje grupėje santrauka Pamokos vidurinėje grupėje santrauka „Smėlio šalis - stebuklų šalis 1-osios kategorijos vyresnioji mokytoja Koilo Olga Nikolaevna. Tikslas: plėtra.

Kasdienis planavimas vidurinėje grupėje „Mano miestas, mano šalis“ Projekto tema: „Mano miestas, mano šalis“. Nuo 2017 m. lapkričio 13 d. iki lapkričio 17 d. Projekto tikslas: supažindinti vaikus su gimtojo miesto (kaimo) tikslais.

GCD santrauka apie FCCM vidurinėje grupėje „Kosmonautikos diena“ su pristatymu Tikslas: Supažindinti vaikus su Kosmonautikos dienos šventės istorija. Tikslai: Įtraukti vaikus į valstybės remiamus renginius.

GCD santrauka, skirta FCCM vidurinei grupei „jutimo organai“ Tikslai: 1. Apibendrinti vaikų juslinę patirtį, įvairiais pojūčiais tobulinti aplinkinių objektų suvokimą, supažindinti.

Vidurinės grupės „Pavasaris miške“ edukacinių užsiėmimų, skirtų susipažinti su supančia FCCM (natūralia aplinka) santrauka Veiklos rūšys: Kognityvinė ir tiriamoji, komunikacinė, žaidimų. Tikslas: formuoti vaikų realistines mintis apie gyvenimą.

pasakyk draugams
Taip pat skaitykite
Infinityvo sakinys
2024-03-26 02:47:23