Klasės valandėlė „ekologinė kelionė“. Ekologijos ir aplinkos apsaugos pamokų valandos Ekologijos pamokos pradinėje mokykloje

💖 Ar tau patinka? Pasidalinkite nuoroda su draugais

Tikslas: sudaryti sąlygas mokiniams suvokti savo moralinę atsakomybę už gimtojo krašto likimą ir aplinkos kultūros formavimąsi.

Užduotys:

  • Supažindinti mokinius su Žemės dienos minėjimo istorija ir tradicijomis, žmogaus veiklos įtaka gamtos ekologijai.
  • Sudaryti sąlygas tvaraus dėmesio ugdymui; gebėjimas analizuoti, lyginti, apibendrinti; nuosekli kalba; refleksijos įgūdžiai.
  • Skatinti meilės gamtai jausmą ir pagarbą viskam, kas gyva.
  • Praktikuokite darbo grupėse įgūdžius.

Įranga: multimedijos pristatymas, užduočių kortelės, iš spalvoto popieriaus iškirptos rankos, plakatas su Žemės planeta, gamtosauginiai ženklai, flomasteriai, emblemos komandoms.

Klasės vaikinai iš anksto suskirstyti į tris komandas: „Skruzdėlės“, „Boružėlės“, „Kiaulpienės“. Sugalvokite šūkį. Dailės pamokoje galima piešti logotipus, technologijų pamokoje – pasigaminti kepures komandos nariams.

Komandų pavadinimai užrašomi lentoje. Už teisingus atsakymus kiekviena komanda gaus taškų obuolių pavidalu (pritvirtinta magnetukais).

Sveiki, mieli vaikinai! Lauke žiema, šąla, debesuota. Bet ateina pavasaris, o ryški saulė mus visus sušildys. Dabar kvieskime saulę, kad ji sušildytų visus čia esančius. Norėdami tai padaryti, tiesiog nusišypsokime vieni kitiems. Juk mylimo žmogaus šypsena, kaip saulė, gali sušildyti mus visus.

Mieli vaikinai, šiandien leisimės į nepakartojamą, įdomią ir edukacinę kelionę. Jūsų kelionėje jums labai pravers žinios ir išradingumas, draugystė ir išradingumas, greitis ir tikslumas. O prieš išvykdami į kelionę prisiminkime draugystės dėsnius.

/Vaikinai prisimena draugystės dėsnius, o tada lygina savo teiginius su įrašu skaidrėje./

Draugystės dėsniai

1. Padėkite draugui, kuriam reikia pagalbos.

2. Žinokite, kaip pasidalinti džiaugsmu su draugu.

3. Nejuokink iš savo draugo trūkumų.

4. Sustabdykite savo draugą, jei jis daro ką nors blogo.

5. Mokėti priimti pagalbą ir patarimus.

6. Neapgaudinėk savo draugo.

7. Neišduokite savo draugo.

8. Elkis su draugu taip, kaip elgiesi su savimi.

9. Mokėkite pripažinti savo klaidas.

Kaip ir kiekvienoje kelionėje, turėtumėte padėti vieni kitiems, o ne kaltinti vienas kito dėl nesėkmių ir klaidų. Veikite kartu, linksminkitės, ir sėkmė jus lydės.

Komandos išėjo į kelią. Kas yra mūsų starto linijoje?

/Dalyvaujančios komandos skelbiamos su galimybe paaiškinti savo logotipą ir šūkį./

Ar žinai kur gyveni ?(Gatvės, rajono, kaimo, respublikos pavadinimas)

Mes gyvename Žemės planetoje, tai mūsų bendri namai. Ir šiandien mes toliau mokysimės mylėti ir rūpintis juo – namu, kuriame gyvename.

Turime bendrą stogą virš galvos – mėlyną dangų. Po mūsų kojomis yra bendros grindys – žemės paviršius. Visiems turime vieną lempą ir viryklę – švelnią saulę. Turime bendrą vandens tiekimą – tai lietaus ir sniego debesys. Mums tik atrodo, kad mūsų Žemė didžiulė ir didžiulė. O pažiūrėjus iš kosmoso, jis nėra toks didelis. Vos per pusantros valandos galite skristi aplink jį erdvėlaiviu.

Dabar kalbame apie
Kad visa Žemė yra mūsų geriausi namai -
Mūsų geri namai, erdvūs namai -
Mes visi jame gyvename nuo gimimo.
Mes taip pat apie tai kalbame
Kad turime rūpintis savo namais.
Įrodykime, kad tai ne veltui
Žemė tikisi mūsų.

Ir ekologijos mokslas mums tai padės.

Kas žino, kas yra „ekologija“? / vaikinų atsakymai/

Išvertus iš graikų kalbos, žodis „ekologija“ reiškia „namų tyrinėjimas“. Tai yra apie "natūralūs namai" kurį turi kiekvienas augalas, gyvūnas ir žmogus.

Ar žinojote, kad mūsų planeta turi ir savo šventę, kuri vadinama Žemės diena. Ką tu žinai apie šią šventę? /vaikų atsakymai/

O dabar leidžiamės į kelionę po Žemės dienos šventės istoriją.

Ši šventė atsirado 1872 metais JAV Nebraskos valstijos administratoriaus, o vėliau ir žemės ūkio sekretoriaus J. Sterlingo Mortono iniciatyva. Ši valstija išsidėsčiusi begalinėse prerijose be medžių, kur buvo iškirstos retai augančios giraitės statyboms ir malkoms. Mortonas, valstijoje gyvenęs nuo 1840 m., pasiūlė pradėti kraštovaizdžio tvarkymą, surengti Pavėsinės dieną ir įsteigti prizą žmogui, kuris šią dieną pasodins daugiausiai medžių. Vien per pirmąją Pavėsinės dieną, 1872 m. balandžio 10 d., valstijos gyventojai pasodino beveik milijoną medžių.

Vėliau, 1882 m., Nebraskos valstijos vyriausybė pavėsinę paskelbė oficialia švente, kuri buvo pradėta švęsti balandžio 22 d., Mortono gimimo dieną.

1970 m. Viskonsino senatoriaus Gaylordo Nelsono iniciatyva Arboro diena gavo naują pavadinimą – Žemės diena.

Ši diena skirta suvienyti planetos žmones saugoti aplinką. Ją galima pavadinti švaraus vandens, žemės ir oro – visko, ko reikia gyvenimui – švente.

Nuo 1990 metų balandžio 22-oji paskelbta Tarptautine Žemės diena , ją švenčia daugumos pasaulio šalių gyventojai. Ši diena tapo pasauliniu judėjimu. Šiandien Pasaulio judėjime yra įregistruotos 147 pasaulio šalys. Daugelyje šalių vyksta šventiniai renginiai ir akcijos, raginančios atkreipti dėmesį į aplinkos problemas.

Pagal tradiciją šią dieną visi dalyvauja gerinant ir sutvarkant savo kiemus ir gatves, sodinant medžius, išvežant šiukšles. Šią dieną visoje šalyje organizuojami kino festivaliai, parodos, koncertai, spaudos konferencijos, gatvės eitynės, spektakliai mokyklose, skirti aplinkosaugai.

Žemės dienos simbolis

Žalia graikiška raidė baltame fone.

Žemės dienos vėliava nėra oficialus nieko simbolis (nes nėra visos planetos vyriausybės ar valstybės). Jame yra planetos nuotrauka iš kosmoso (šiuo metu ta, kurią padarė Apollo 17 astronautai pakeliui į Mėnulį) tamsiai mėlyname fone.

Dabar atsakykite į mano klausimus.

Kaip vadinamas gyvūnų pasaulis? (fauna)

O kaip su augalų pasauliu? (Flora)

Pakviesime jus į kelionę po floros ir faunos karalystes. Klausimus komandoms užduosiu po vieną.

1. Džiovintų augalų kolekcija yra... (herbariumas)

2. Kas buvo pilkas ir tapo baltas? (kiškis)

4. Kuris spygliuočių medis numeta lapus žiemai? (maumedis)

5. Koks paukštis perina jauniklius esant dideliam šalčiui? (sąskaita)

6. Ką valgo gervės ir garniai? (varlės)

7. Kiek kojų turi vabalas? (šeši)

8. Ką valgo ežiukas žiemą? (jis miega)

9. Koks nuodingas grybas tarnauja kaip vaistas gyvūnams? (musmirė agara)

Kitas žaidimas yra „Surask papildomą žodį“. Kiekviena komanda gavo korteles su trimis žodžiais. Turite išbraukti papildomą žodį ir paaiškinti, kodėl. /1 priedas/

1. plekšnė, karosai, lydekos.

2. Alyva, jazminas, Šermukšnis.

3. Šaknis puokštė, lapai.

4. Žolė, žemė, oras.

5. Drozdas, žvirblis, lakštingala.

6. Hipopotamas, vėplius, ruonis.

7. Venera, Žemė, mėnulis.

8. Krevetės, kiras, medūza.

9. Žiogas, kamanė, pelėnas.

Pažiūrėk į ekraną! Kiekviena komanda turi galimybę atsakyti į Queens Flora and Fauna klausimą.

/6, 7, 8 skaidrė/

Dabar atspėk, kas tai?

/vaikų atsakymai/ Taip, ne viskas rožinės spalvos Floros ir Faunos karalystėse. O kartais Motina gamta atneša staigmenų.

Kas žino, kas kelia grėsmę mūsų gamtai? / vaikų atsakymai/

/Skaidrių demonstracija – upių, jūrų, oro tarša, gyvūnų ir augalų naikinimas./

Ledo smulkinimas
Keičiame upių tėkmę,
Pakartojame, kad yra daug ką nuveikti...
Bet mes vėl ateisime prašyti atleidimo
Prie šių upių, kopų ir pelkių.

Gigantiškiausio saulėtekio metu,
Mažiausias mailius...
Dar nenoriu apie tai galvoti,
Dabar neturime tam laiko. Ate.

Aerodromai, prieplaukos ir platformos,
Miškai be paukščių ir žemė be vandens...
Vis mažiau natūralios aplinkos,
Vis daugiau aplinkos.

Sakykite, ką žmonės sukūrė, kad ištaisytų savo klaidas, kad ateities kartos matytų visą floros ir faunos įvairovę? /raudonoji knyga, gamtos rezervatai, nacionaliniai parkai, įvairios gamtosaugos organizacijos)

Saugomas Raudonosios knygos
Tiek daug retų gyvūnų ir paukščių,
Kad daugialypė erdvė išliktų
Dėl ateinančio žaibo šviesos.
Kad dykuma nedrįstų ateiti,
Kad sielos netaptų tuščios,
Gyvūnai saugomi
Gyvatės saugomos
Net gėlės yra apsaugotos.

O dabar leisimės į kelionę po Raudonosios knygos puslapius.

/11–19 skaidrės/

Užduotis komandoms. Ant popieriaus lapelių užrašykite, kurie paveikslėliuose pavaizduoti gyvūnai ar augalai įrašyti į Raudonąją knygą.

Dabar, jaunieji ekologai, atsakykite į keletą klausimų.

Žiūrėkite, jūs turite delnus ant savo stalų, parašykite ant jų, ką galėtumėte padaryti, kad išgelbėtumėte mūsų planetą Žemę.

/Atliekame kolektyvinį koliažą „Mes – Žemės vaikai“. Iškirptų vaikų delnukų su užrašais tvirtinimas prie plakato lentoje. Plakato viduryje yra Žemės atvaizdas./

Ant jūsų stalų yra popieriaus lapeliai, ant kurių parašyti eilėraščiai, skirti mūsų planetos aplinkosaugos problemoms. Iš komandos narių išsirinkite ką nors, kas galėtų gražiai perskaityti šiuos eilėraščius. /2 priedas, 3 priedas, 4 priedas/

/Vaikai skaito poeziją/

Yra viena sodo planeta
Šioje šaltoje erdvėje.
Tik čia miškai triukšmingi,
Migruojančių paukščių šaukimas.

Tik ant jos vienos pamatysi
Slėnio lelijos žalioje žolėje.
O laumžirgiai tik čia
Jie nustebę žiūri į upę.
Rūpinkitės savo planeta
Juk pasaulyje nėra kito!

Kaip obuolys ant lėkštės, mes turime vieną Žemę.
Neskubėkite, žmonės, nubraukite viską iki dugno.
Nenuostabu, kad pateksite į paslėptas slėptuves,
Pagrobk visus turtus iš ateities šimtmečių.

Esame bendro gyvenimo grūdai, to paties likimo artimieji.
Mums gėda vaišintis kitos dienos sąskaita.
Supraskite tai, žmonės, kaip savo užsakymą,
Priešingu atveju kiekvienas iš mūsų neturėsime Žemės.

Mūsų planeta Žemė
Labai dosnus ir turtingas:
Kalnai, miškai ir laukai -
Mūsų brangūs namai, vaikinai!

Išsaugokime planetą
Nėra kito tokio pasaulyje.
Išsklaidykime debesis ir rūkykime virš jų,
Neleisime niekam jos įžeisti.

Pasirūpinsime paukščiais, vabzdžiais, gyvūnais,
Tai padarys mus tik malonesnius,
Papuoškime visą žemę sodais, gėlėmis,
Jums ir man reikia tokios planetos.

Apibendrinkime. Komandų darbo rezultatai sumuojami

Vaikinai, linkiu būti dėmesingiems vieni kitiems, gyvūnams, augalams ir tada galėsime išgelbėti savo planetą!

Juk esame bet kuriuo metų laiku
Išmintinga gamta moko.
Paukščiai moko giedoti.

Voras - kantrybė,
Bitės lauke ir sode
Jie mus moko, kaip dirbti.

Gamta tai turi ištisus metus
Reikia mokytis.
Mes esame visų rūšių medžiai,
Jie moko stipriai Draugystė.

Tuo mūsų pamoka baigta. Labai ačiū visiems.

Pabaigoje vaikams įteikiami suvenyrai.

Aplinkosauginis simpoziumas pradinių klasių mokiniams „Rūpinkis šia žeme! Rūpinkitės!

Tikslas: prisidėti prie holistinio vaikų pasaulio suvokimo formavimo.
Užduotys:
1. Literatūros pagalba prisidėti prie vaikų žinių plėtimo.
2. Skatinti elgesio korekciją – formuoti pozityvią elgesio sampratą.
3. Skatinti meilės ir rūpestingo požiūrio į gamtą ugdymą.
4. Žodyno darbas: ekologija, buveinė.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.
1.Įžanginis pokalbis.
Tikslas: sukurti teigiamą emocinę nuotaiką.
Šios dienos pamokos tema „Rūpinkis šia žeme! Rūpinkitės! Kaip manote, kas bus aptariama mūsų simpoziume? Taip, šiandien kalbėsime su jumis apie gamtosaugą, apie tai, kaip žmonės daro įtaką gamtai. Tačiau štai kaip gamta veikia žmogų, rašė Krasnovas:
„Niekas taip nelavina žmogaus, niekas taip nepakelia jo sielos, kaip bendravimas su gamta ir didžiųjų jos dėsnių stebėjimas“.
Pasirodo, gamta pakylėja mūsų sielą. Ir kaip kartais tai darosi įžeidžianti ir skausminga tiems žmonėms, kurie gamtą niokoja pačiu negailestingiausiu būdu.
2. Įvadinis pokalbis.
Šiandien klasėje kalbėsime apie ekologiją. Kas yra ekologija?
Ekologija – mokslas apie visų gyvų organizmų gyvenimą jų aplinkoje, nuo kurio priklauso jų išlikimo ir vystymosi sėkmė.
Pakartokime tai visi kartu ir pasikartoję visi patys perskaitys, kas yra ekologija.
Ekologija yra mokslas apie gyvų organizmų išlikimą. Ekologijos dėka mes suvokiame ir suprantame pasaulį.
Nuo kokios aplinkos priklauso sėkmingas visos gyvybės išlikimas žemėje?
Aplinka yra gyvų organizmų buveinė. Yra 4 buveinės: žemė-oras, vanduo, požeminis arba dirvožemis ir gyvi organizmai, kurie yra kitų organizmų buveinės.
Pakartoti ir sustiprinti ekologijos, aplinkos sampratą.
3. Žaidimas „Įvardink, kas kur gyvena?
Aš perskaitysiu gyvo organizmo aprašymą, o jūs turite atspėti, kur jis gyvena.
Drugeliai yra nuostabūs keliautojai. Per dieną jie gali įveikti 100 km atstumą. Kokia jų buveinė? (Pieva, žemė-oras).
Gėlų vandenų „ryklys“ yra lydeka. Stebina šių žuvų riebumas. Viena lydeka per savaitę gali suvalgyti 260 minučių. Taigi didelis augimo tempas (2 metų 5 kg). Kur jos namai? (Upės, vandens aplinka).
Kurmis puikiai egzistuoja be šviesos. Jo akys, kaip ir ausys, sandariai uždarytos kailiu, priekinės letenos galingos, delnais į išorę (kaip kastuvai). Viskas pritaikyta tam tikrai buveinei. Kuris? (Dirvožemyje arba po žeme).
4.Kryžiažodis.
Išspręskite kryžiažodį.


Tikslas:įtvirtinti buveinės sąvoką per kryžiažodį.
1.Ežerų ir upių pakrantėse dažnai aptinkami greiti, sraigtasparnius primenantys vabzdžiai? (Laumžirgis).
2.Kokie gyvūnai vadinami stepių karaliais? (graužikai).
3. Vandens kaupimasis natūraliose įdubose ir sausumoje. (Ežeras).
4. Žuvis – ežerų gyventoja, visa tokia išsišiepusi. (Ruff).
5. Ar krūmas yra medis, kuris gamtoje vadinamas „verkiu“? (Gluosnis).
5.Užduotis: ugdyti meilę ir pagarbą gamtai; didinti supratimą apie miško padėtį.
Nemažai vagių, kurie negalvodami apie ateitį ją gadina – iškerta miškus.

Nerūpestingai kvailai dosnus
Mes niokojame mus supančią gamtą, -
Yra mamutai, krenta kedrai,
Iš mūsų pačių rankų.
Tačiau tik 1 hektaras miškų ištisus metus mums suteikia iki 20 mln. m3 švaraus oro. Per karą buvo iškirsta ir smarkiai apgadinta apie 20 milijonų hektarų miško. Ir kiekvieną kartą, kai noriu šaukti, kaip poetas Plitčenko:
... Žmonės!
Mums liko šiek tiek laiko -
Ir kiek įmanoma
Šį pasaulį reikia tobulinti!
6. Kūno kultūros minutė „Medis“.
Tikslas: raumenų tonuso pašalinimas.
Nurodymai: Užduotį atliekame kartu su mokytoju. Klausomės mokytojos kalbos: „Klausime augo medis, vis aukščiau ir aukščiau. Aplink pūtė uraganinis vėjas ir pradėjo purtyti medžių šakas, tačiau medis išgyveno. Ateina lietus. Lapai nusviro, bet medžių šakos vis tiek augo aukščiau. Atėjo žmogus ir nupjovė medį, bet ant kelmo atsirado nauji ūgliai, iš kurių tada išaugs naujas medis.
7.Tikslas: Suteikite vaikams idėją apie vandens taršą.
Kita simpoziumo dalis – „Upės“.
Kaip išspręsti švaraus vandens problemą? Statyti valyklas, neteršti vandens telkinių. Kiekvienais metais daug žemės ūkio trąšų užkemša vandenį.
Obas yra užterštas pramoninėmis atliekomis iš Biysko, Rubtsovsko, Barnaulo ir net Novosibirsko miestų.
Nebeliko gyvenamojo ploto
Gyvojo vandens neliko
Geležies druskos
Jie žudo vandenį Ob.
Upėje pasidarė tvanku ir tvanku
Nėra išeities
Jei tik žuvys galėtų gyventi iki rytojaus -
Aš gyvenčiau dar 100 metų.
Verta paminėti vandens telkinių taršą nafta. Kasmet į vandenį patenka 6–10 mln. tonų naftos. Alyvos plėvelė dengia didžiulius vandens plotus, neleidžia deguoniui ir saulės šviesai patekti į vandenį, todėl vandens gyventojai negali kvėpuoti ir miršta.
Sunku, kad kažkas tokio nepaliestų tavo sielos,
Net jei esate nejautrus
Dėl tam tikrų priežasčių jie išmetami į žemę
Jūrų valdovai yra banginiai.
Jie daužo į akmenis savo galinga krūtine,
Dūžta kaip laivai
Ir jie priešinasi geriems, susirūpinusiems žmonėms,
Kad jie atėjo gelbėti milžinų.
Kiek upių išdžiūsta dėl taršos?
Neleisk jai, brangioji, mirti, -
Turėsite anūkų ir proanūkių, kurie bus dėkingi
Patikėkite, upė tikrai taps
Pažvelk į akis su dėkingumu.
8.Tikslas: Vartodami literatūrinius žodžius, skatinkite vaikus saugoti ir saugoti gamtą.
Gražiai išleistos „Raudonosios knygos“ – tai be galo karti istorija apie bejėgiškiausią, beprotiškiausią ir nenutrūkstamą gyvūnų ir augalų naikinimą žemėje. Apsaugokite juos nuo išnykimo!
Ranka pakelta virš šakos
Virš lizdo, kuriame slepiasi paukštis,
Virš žolės, virš gyvos ląstelės,
Laikyk ją, neleisk jai nusileisti
Ir tegul tavo balsas saugo
Kiekvienas einantis pro šalį girdi:
„Atminkite – gamta yra visagalė
Ir be galo pažeidžiamas!
„Mūsų tiesa yra žemėje. Mūsų šaknys yra žemėje.
O pečiuose jėgos iš pievų ir laukų
Žemė aprengs, žemė pamaitins
Tik negailėk savęs dėl jos
Laukuose ir dirbamose žemėse yra gražių žmonių
Jie įgijo grožį iš žemės,
Bet jei nemyli žemės visa širdimi,
Ne tu tikrai esi vertas meilės.
9. Pamokos rezultatai.
Tikslas:įtvirtinti įgytas žinias.
Pokalbis.
– Kas yra ekologija?
– Kas yra aplinka?
– Sakyk, kam miškui reikalingi žmonės?
- Pasakyk man, kodėl upėms reikia pagalbos?
– Papasakokite, kaip žmogus daro įtaką gyvūnų pasauliui.
– Papasakokite, kaip gamta daro įtaką žmonėms. Pamoką norėčiau užbaigti priesaika, kuri įpareigoja mus saugoti ir tausoti visus gamtos išteklius.
„Gamta, jauna mama,
Jūsų gegužės sodas vėl rūko.
Jūsų daugiaaukštis pastatas bus sunaikintas
niekam neleisiu.
Tau, Gamta, prisiekiu
Tarp miškų, pievų, pelkių
Ir su pavydu pažadu
Rūpinkitės tais, kurie joje gyvena“.
Šauniai padirbėta! Tai mūsų pamokos pabaiga. Ačiū už jūsų sunkų darbą ir dėmesį!

Klasės valandėlė pradinių klasių mokiniams „Keliaukite ekologiniu taku“

Pamoka Žinių dienai, skirta Ekologijos metams

Tikslai ir siekiai:
idėjų ir pagrindinių žinių apie ekologiją formavimas;
teigiamos sąveikos su aplinka patirties analizė;
mokinių individualių gebėjimų ugdymas;
pagarbos gamtai ugdymas;
pažintinių interesų formavimas popamokinėmis valandomis.
Planuojami mokinių pasiekimai:
Sužinokite, kad ekologija yra mokslas, kuris moko ir rūpinasi aplinka.
Supraskite, kad dėl paukščių ir gyvūnų nykimo miškuose kalti žmonės.
Išmokite saugoti gamtos išteklius.
Ugdykite individualumą per kūrybines ir intelektualias užduotis.
Įranga:
Paukščių galvų garso įrašas;
knygų paroda „Gamta – tavo namai“;
stendo „Aplinkosauga“ dizainas;
multimedijos pristatymas tema „Kelionė ekologiniu taku.
Pamokos eiga
Mokytojas
- Mieli tėvai, vaikinai, sveikinu jus su žinių diena!
-Vasara praskriejo nepastebimai, ir vėl susitinkame su jumis per mūsų mokyklines šventes, skirtas Rugsėjo 1-ajai. Visose mūsų didžiulės šalies mokyklose prasideda nauji mokslo metai ir viskas kartojasi: pamokos ir pertraukos, darbo dienos ir atostogos.
- Pora minučių ir vėl skambutis
Jis paskambins tau atgal į klasę.
Mokyklos durys vėl atsivers
Rytoj prasidės mokyklos dienos.
Na, šiandien yra šventinė valanda!
Linksmų atostogų, sveikinu jus visus!
(skaitė pasiruošę vaikai)
Linksma vasara praskriejo kaip strėlė,
Atšiaurus ruduo pasibeldė į langą.
Merginos ir berniukai skuba į mokyklą,
Pavargote nuo nenaudojamų sąsiuvinių ir knygų,
Tušti visų pamiršti portfeliai
Vos nelaukėme rudens sezono,
Jiems buvo taip liūdna merdėti neturint ką veikti.
Greitai į mokyklą, skubėk mokytis!
Vasara baigėsi kaip pasakos svajonė.
Ruduo vėl atidarė mokslo sezoną.
– Kiek iš jūsų žino, kam skirti 2017-ieji? (Ekologijos metai)
- Kokia buvo priežastis? Kodėl dabar visi taip susirūpinę aplinka?
– Šiandien pamokoje leisimės į įsivaizduojamą kelionę ekologiniu taku. Ekologinis takas – tai maršrutas miške, kuriame žmogus tyrinėja gamtą, mokosi saugoti gyvūnus ir paukščius, medžius ir žolę. Klausykite pasakojimo apie mišką.
(1 skaidrė) Miškas
- Kažkada gyveno miškas.
(2 skaidrė) Paukščiai
– Miške gyveno paukščiai. Paukščiai linksmai ir nuotaikingai giedojo. Klausykite (paukščių erelio pelėdos, gegutės, genio, lakštingalos garsų garso įrašas)
– Kokius paukščius girdėjai? (pelėda, gegutė, genys, lakštingala)
(3 skaidrė) Gyvūnai
– Miške gyveno ir gyvūnai. Jie linksminosi proskynose ir medžiojo. Pažiūrėkite į skaidres.
Kokius gyvūnus atpažinote? (Meškėnas, voverė, kiškis, ežiukas, vilkai, lokys, briedis, elnias, lapė)
(4 skaidrė) Žmogus
„Tačiau vieną dieną į mišką atėjo žmogus. Šalia miško statė gamyklas, gamyklas, namus, mokyklas, kelius. Jis neturėjo pakankamai vietos gyventi.
(5 skaidrė) Miškų naikinimas
„Tada vyras pradėjo kirsti mišką.
(6 skaidrė) Gaisras miške
„Jis pradėjo kūrenti laužus, o ugnis sunaikino mišką.
(7 skaidrė) Vandens tarša.
– Gamyklos ir gamyklos atliekas mėtė į upes, miško ežerus ir užteršė vandenį miške.
(8 skaidrė) Oras
– Orą nuodijo gamyklų kaminų dūmai ir keliuose važiuojančių automobilių išmetamosios dujos.
(9 skaidrė) Užsikimšimas atliekomis
– Poilsiautojai šiukšlėmis (buteliais, guma, popieriumi) teršė miško gamtą.
(10 skaidrė) Prašymas iš miško
– Vargšams gyvuliams nebuvo kur gyventi. Ir jie paliko mūsų mišką toli. Liko tik vienas miškas. Miške pasidarė liūdna ir baisu.
„Ir tada miškas kreipėsi į mus prašydamas pagalbos.
(11 skaidrė)
(skaitė pasiruošę vaikai)
Aš miškas! Aš bėdoje!
Pažiūrėkite į mane, žmonės:
Aš degau ugnies dūmuose.
Jie mane susprogdina, kasa, sudegina.
Jie man visiškai nerūpi
Buteliai, skardinės, dėžutės.
Greitai mirsiu nuo melancholijos.
Išgirsk mano brangų balsą.
verkiu lietaus ašara.
Aš dūstu, netylu,
Aš rėkiu kaip žemės drebėjimai.
Aš pykstu dėl griaustinio garso.
Noriu būti švarus ir sveikas!
Atsibuskite, žmonės!
Mokytojas
– Kodėl niekas negyvena miške?
Studentas
– Žmogus sunaikino miško gyvybę.
(skaitė pasiruošę vaikai)
Artima ateitis
Vyras eina ir nusibosta
Vienas miške
Kelyje tavęs nesutinka
Jokios elnio, jokios lapės...
Bitė į dobilą neskrenda,
Nendrynuose ančių nėra...
Vietoj paukščių – Kinijos žaidėjas
Potvyniai ausyse.
Žolėje žibuoklė nežydi.
Upių gelmėse žuvų nėra.
Kairėje – sąvartynas, dešinėje – sąvartynas,
Viduryje – vyras.
Kodėl tu stovi ir atrodai liūdnas?
Turėjai pagalvoti anksčiau!
Mokytojas
– Prisiminkite, ką mokslas mums sako apie gamtos ir žmogaus ryšį?
Studentas
– Ekologija.
(12, 13 skaidrės) Ekologija yra mokslas apie gyvosios ir negyvosios gamtos santykius.
Visi planetos organizmai yra tarpusavyje susiję: gyvi ir negyvieji, augalai ir gyvūnai, žmonės ir gamta.
Mokytojas
– Norėdami padėti miškui, eisime miško ekologiniu taku ir taisysime žmogaus klaidas.
1 pratimas
Mokytojas

– Atspėk mįsles ir sužinok medžių pavadinimus. Šiuos medžius pasodinsime savo miške.
1. Pavasarį žalias, vasarą įdegęs,
Į sodą atėjo ruduo, uždegtas raudonas fakelas.
Atsakymas (Rowan) (14 skaidrė)
2. Nesijaudindami dėl oro,
Jis vaikšto su baltu sarafanu,
Ir vieną iš šiltų dienų
May dovanoja jai auskarus.
Atsakymas (beržas) (15 skaidrė)
3. Žiemą ir vasarą – vienos spalvos.
Atsakymas (geltona) (16 skaidrė)
4. Niekas jos negąsdina
Ir ji visa dreba. (Drebulės) (17 skaidrė)
5. Paima iš mano gėlės
Bitė turi skaniausią medų.
Bet jie vis tiek mane įžeidžia
Plona oda nulupama. (Liepa) (18 skaidrė)
(19 skaidrė) Medžiai
Mokytojas

– Taigi mūsų miške užaugo nauji gražūs medžiai. Smagu bėgioti tarp kamienų ir žaisti lauko žaidimus.
2 užduotis
Mokytojas

– Ko dar mūsų miške trūksta?
Studentas
– Nepakanka paukščių ir gyvūnų
Mokytojas
Iš lentos galvosūkių surinkite gyvūnų nuotraukas. (Nuotraukos ant galvosūkių: lokys, lapė, pelėda, meškėnas, genys)
(20 skaidrė) Gyvūnai miške
– Miškas pasikeitė. Paukščiai vėl pradėjo giedoti, o žvėrys pradėjo šėlti proskynoje. Žaiskime ir su tavimi.
3 užduotis
Žaidimai su miško gyventojais.

Mokytojas
Kviečiu du studentus. Tarp kėdžių yra gyvatė. Gavę signalą, du žaidėjai sugriebia gyvatę.
Žaidimo tikslas – pirmam ištraukti gyvatę iš po kėdžių. Kas laimi, žaidžia su kitu dalyviu.
4 užduotis
– Puikiai žaidėte, parodėte savo miklumą. Kita mūsų užduotis – išspręsti kryžiažodį apie gamtą.
(21 skaidrė) Kryžiažodis
Klausimai kryžiažodžiui
1. Kaip vadinamas viršutinis derlingasis žemės sluoksnis?
2. Vandens srovė, tekanti aiškiai apibrėžtu kanalu?
3. Žodžio žvėrys sinonimas.
4. Vienu žodžiu įvardinkite medžius, žoleles ir krūmus.
5. Planetos gyventojas, apdovanotas intelektu.
6. Įvardykite žodžio atmosfera sinonimą.
7. Kaip astronomų kalba vadinama saulė?
Mokytojas
– Gamta yra pagrindinis žodis mūsų užduotyje. Juk gamtosauga yra pagrindinis ekologijos tikslas.
(22 skaidrė) Gamtos apsauga
Mokytojas

– Ar būtina saugoti gamtą?
Studentai
- Taip!
(skaitė pasiruošę vaikai)
Rūpinkitės žeme. Rūpinkitės
Larkas mėlyname zenite,
Drugelis ant dygliuotų lapų,
Ant takų šviečia saulė.
Ant akmenų žaidžia krabas,
Virš dykumos baobabo medžio šešėlis,
Virš lauko skrendantis vanagas
Giedras mėnulis virš upės ramus,
Gyvenime mirga kregždė.
Rūpinkitės žeme! Rūpinkitės!
Mokytojas
– Reikia saugoti gamtą nuo šiukšlių, purvo, dūmų ir suodžių, neatsargių turistų ir kitų aplinkos pažeidėjų. Miške būtina vykdyti švaros dienas šiukšlėms išvežti, miškininkas turi saugoti mišką nuo brakonierių ir kirtimų, ugniagesiai gesinti miško gaisrus, valstybė turi sukurti rezervus retų gyvūnų ir augalų išsaugojimui, mokyklų mokiniai privalo padėti suaugusiems atlikti įmanomus darbus.
5 užduotis
– Ant čiuožyklos yra dideli apskritimai, kurie atrodo kaip kelio ženklai.
– Ką reiškia šie ženklai?
(23 skaidrė) Pamokos santrauka
– Pažiūrėkime, kaip dabar miške gyvena mūsų medžiai, gyvūnai, paukščiai.
Yra viena sodo planeta
Šioje šaltoje erdvėje.
Tik čia miškai triukšmingi,
Skambinti migruojantiems paukščiams,
Tik ant jos vienos jie žydi,
Slėnio lelijos žalioje žolėje,
O laumžirgiai tik čia
Jie nustebę žiūri į upę.
Rūpinkitės savo planeta -
Juk kito tokio nėra!
Mokytojas
– Mūsų ekskursija baigėsi. Manau, kad šiandien daug išmokote apie ekologiją, rūpinsitės ir saugosite gamtą. Knygų paroda „Gamta – tavo namai“ sudomins gamtos mylėtojus. Bibliotekoje visada rasite knygų apie augalus, gyvūnus ir paukščius. Apsaugoti aplinką!
Pamokos pabaigoje klausysimės dainos „Request“. Tai gamtos prašymas mums, žmonėms, gyvenantiems Žemės planetoje.

Klasės valanda“Ekologiška pasaka“.

Parengė: pradinių klasių mokytoja

Zerendos vidurinė mokykla Nr. 2 Belik L.A.

Tikslai: formuoti aplinkos kultūrą;

plėsti ir gilinti studentų žinias apie ekologiją ir problemas

gamtos apsauga;

ugdyti mokinių poreikį asmeniškai dalyvauti saugant

aplinką.

Įranga: prezentacija, kostiumai scenai, atvirukai,

medis, muzika.

I. Klasės organizavimas

II. Pagrindinė dalis

1. Perduokite klasės valandėlės temą ir tikslą.

Šiandien kalbėsime apie savo kraštą, pabandysime išsiaiškinti, ar jis gerai pas mus gyvena, ir galvosime, kaip kiekvienas iš mūsų galėtų jai padėti.

Žiūrėk, mano brangus drauge,
Kas aplinkui?
Dangus šviesiai mėlynas,
Saulė šviečia auksine spalva
Vėjas žaidžia su lapais,
Danguje sklando debesis
Laukas, upė ir žolė,
Kalnai, oras ir lapija,
Paukščiai, gyvūnai ir miškai,
Perkūnija, rūkas ir rasa.
Žmogus ir sezonas -
Tai visur aplink... "Gamta!")

2. Eilėraščio skaitymas S. Smirnova „Yra tik šventykla“

(lyrinės muzikos fone)

Yra tik šventykla, yra mokslo šventykla,

Taip pat yra gamtos šventykla -

Su pastoliais, siekiančiais ranką

Saulės ir vėjo link.

Jis yra šventas bet kuriuo paros metu,

Atvira mums karštu ir šaltu oru.

Ateik čia, būk šiek tiek nuoširdus,

Neišniekink jos šventovių!

3. Kelionės.

Vaikinai, mes turime leistis į kelionę ekologiniu keliu, kad padėtume gamtai. Yra tarptautinė organizacija „Greenpeace“. Išvertus iš anglų kalbos „žalia“ reiškia žalia, „taika“ – taika, žalias pasaulis.Šiai organizacijai priklausantys žmonės kovoja už žalią, švarų pasaulį. Jie nori sustabdyti mūsų planetos taršą. Žemėje gyvena daug žmonių. Ir visi nori švaraus oro, vandens, maisto, pastogės; naudoti daug žemės rezervų. Tačiau tuo pat metu jie elgiasi neatsakingai.

Taigi šiandien pasakykime: „Sveika, Žeme! Sveika, gamta!

Dabar pažiūrėkime: kas mus nuves ekologiniu keliu? (skaidr.)

Kolobokas.

Aš, linksmas Kolobok,

Nesu nei žema, nei aukšta.

Man visai neliūdna,

Nes labai skanu

Žinoma, jūs, draugai,
Kviečiu apsilankyti,
Į paslaptingos gamtos pasaulį,
Į gyvūnų ir orų pasaulį!

Tik pasaulyje tai būtina
Įmink keletą mįslių
Norėdami atsakyti į klausimus,
Žaidimus smagu žaisti.

(skamba daina „Gerumo kelyje“)

Paslapčių išvalymas.

1. Kartais violetinė, kartais mėlyna.

Jis sutiko tave miško pakraštyje.

Jie davė jam labai skambų pavadinimą.

Bet vargu ar jis gali tiesiog skambinti. ( varpas)

2. Po pušimi prie tako

Kas stovi tarp žolės?

Yra koja, bet nėra batų,

Skrybėlė yra, bet galvos nėra. (Grybas)

3. Raudoni karoliukai kabo

Jie žiūri į mus iš krūmų.

Labai patinka šie karoliukai

Vaikai, paukščiai ir lokys. (Avietės)

4. Rugiai rugiasi lauke.

Ten rugiuose rasite gėlę.

Ryškiai mėlyna ir pūkuota,

Tik gaila, kad nekvepia.

(rugiagėlė)

5. Ilgas plonas stiebas,

Viršuje yra raudona šviesa.

Ne augalas, o švyturys -

Ji ryškiai raudona...( aguonos)

6. Kas be natų ir be vamzdžio

Kas čia? (Lakštingala.)

Paklausk veršelio ir ėriuko -

7. Lauke yra garbanė -

Balti marškinėliai,

Auksinė širdis.

Kas tai yra? ( ramunėlių)

Žaidimas "Ramunėlė"

Vaikinai, pamatykite šią gražią ramunėlių pievą. Čia auga ne paprastas kliringas su užduotimis. Atrodo, jie paruošė užduočių ir tau. Manau, kad tu susitvarkysi.

Ką reiškia žodis „ekologija“?Šis žodis sudarytas iš dviejų graikiškų žodžių: "oikos" - "namas" ir "logos" - "mokslas". Tai reiškia, kad galime teigti, kad ekologija – tai mokslas apie mūsų bendrus namus ir dėsnius, kuriais vadovaudamiesi turime juose gyventi. O mūsų bendri namai yra žemė).

Kokia spalva yra gamtosaugos simbolis?

(Žalia spalva yra gamtos apsaugos simbolis. Gamta yra mūsų žalieji namai.)

Kokį vaidmenį miške atlieka grybai?

Grybai miške labai reikalingi. Jie padeda medžiams, krūmams ir žolėms sugerti vandenį iš dirvožemio. Vienas geriausių augalų pagalbininkų – musmirė.

Grybais minta ir daugelis gyvūnų: briedžiai, voverės, šarkos, vabzdžiai.

Gyvūnai gydomi kai kuriais nuodingais grybais. Pavyzdžiui, musmirė yra vaistas nuo briedžių.

Papasakokite apie Raudonąją knygą.

(Raudona spalva – pavojaus signalas, aiškus visam pasauliui. Šioje knygoje yra gyvūnų ir augalų, kuriems gresia sunaikinimas arba kurie tapo reti)
Ar galima pievose skinti gėles? Kodėl?

( Pievose gyvena įvairūs vabzdžiai: bitės, kamanės, drugeliai. Jie minta nektaru ir apdulkina gėles. Ir jei visą laiką rinksi gėles, vabzdžiai išnyks.)

Fiziniai pratimai. (muzikos garsai)

Mūsų raudonos gėlės atveria savo žiedlapius.

Vėjas šiek tiek kvėpuoja, žiedlapiai siūbuoja.

Mūsų raudonos gėlės dengia savo žiedlapius,

Jie tyliai užmiega, purtydami galvas.

atkūrimas « Gėlių pieva“.

Pranešėjas:

Saulė žaidžia lauke,

Viskas aplinkui atgijo,

Ir gėlės spindi rasoje

Tyli švelni ugnis.

1: Kiek gėlių, vabzdžių,

Aš trypsiu žolę

Ir didelė puokštė ramunėlių

Parsinešiu namo!

2: mėlynas varpas,

Toks švelnus, toks meilus,

Nedraskyk varpelių

Oi, nedraskyk mūsų, vaikai,

Būsime jums naudingi!

Pranešėjas: Vaikai neklausė

Visos gėlės nuskintos

Ir su gėlėm gėlių

Jie greitai pabėgo.

Zuikis tai pamatė

Jis šuoliavo į proskyną.

Kiškis: O bėda, bėda, bėda!

2 kliringe

Nėra nei vienos gėlės

Visos sėklos dingo.

Pranešėjas:Čia atskrido bitė,

Sukasi kaip suktukas!

Bitė:

Aš dūzgiu, dūzgiu, zvimbiu,

Nešu medų į avilį,

Dirbau kiek galėjau

Medaus rinkimas

Jokių gėlių

Ir bitė taip pat išnyks.

Nėra medaus ir nėra kur jo gauti,

Aš skrisiu ieškoti gėlių.

Pranešėjas: Atskrido paukštis

Paukštis mažas.

Paukštis:

Bunny, kodėl tu šiandien liūdnas?

Oi, kokia tuščia proskyna!

Zuikis: O bėda. bėda, bėda!

2 kliringe

Nėra nei vienos gėlės

Visos sėklos dingo

Žolė sutrypta,

Žolė yra skruzdėlė.

Paukštis:

Bet kokiame regione aš esu?

Aš neatpažįstu savo gimtosios pievos!

Vabzdžių nebėra

Jie bėgo į visas puses,

Nežinau, kuo maitinti jauniklius.

Visos sėklos dingo

Jei rinksiu gėles,

Jei skini gėles,

Zuikis: Jei aš, ir tu, ir mes,

Tada visos laukymės išnyks,

Ir grožio nebus!

Pranešėjas:

Čia jis išeina į proskyną

Labai maloni Mishka,

Miša laikosi savo letenose

Kūgis su sėklomis.

Turėti:

Jūs, maži gyvūnai, neliūdėk,

Ir padėti išvalyti.

Taigi tas išvalymas Nr.2

Atgijo ir sužydėjo,

Eisime į kitą pievą

Ir mes paprašysime sėklų.

Zuikis:

Sėsime sėklas proskynoje Nr. 2,

Tegul ant jo auga gėlės

Neregėtas grožis.

Turėti: Neleisime jų nugriauti!

Zuikis: Saugokime jį kartu!

Eilėraštis A.L.Barto

Nuskinau gėlę ir ji nuvyto.

Aš pagavau kandį -

ir jis mirė mano delne.

Ir tada aš supratau

prie ko prisiliesti grožis

Jūs galite tai padaryti tik savo širdimi.

Kaip suprasti, kad grožį galima paliesti širdimi?

"Pasodinti medį"

Vaikinai, jūs tikrai mylite gamtą. Tačiau to neužtenka. Žmonės sako, kad kiekvienas žmogus turi pasodinti vieną medį, kitaip gyvenimas praeis be pėdsakų.

Siūlau pasodinti vieną medį. Šis medis nėra paprastas: turi stebuklingus lapus – pažadus, kurie yra ir elgesio miške taisyklės. Pažadame: (vaikai kartoja chore)

1. Nelaužykite medžių ir krūmų.

2. Neskinkite gėlių rankomis.

3. Nesunaikinkite lizdų.

4. Grybų nerinkite, o atsargiai nupjaukite, palikdami grybieną.

5. Nelieskite jauniklių.

6. Neimkite į namus gyvūnų jauniklių.

7. Nekurkite laužų.

8. Nepalikite šiukšlių.

(Vaikai prie medžio pritvirtina pažado lapus ant magnetinės lentos.)

Mylėk savo gimtąją gamtą -

Ežerai, miškai ir laukai.

Juk tai mūsų su jumis

Amžinai gimtoji žemė.

Čia gimėme tu ir aš,

Tu ir aš iš to gyvename.

Taigi, žmonės, būkime visi kartu.

Su žeme elgiasi švelniau.

Daina himnas mūsų gamtai (dainos „Saulėtas ratas“ melodija)

1. Mūsų Žemės rutulys, kuriame gimėme,
Kur jūra, kur kalnai ir stepės?
Apsaugosime, saugosime
Ir mes jus saugosime amžinai!

Choras:
Tegul visada būna giraitės
Tegul visada būna paukščių
Tegul taigoje būna gyvūnų,
Ir šalia namų yra gėlių!
Tegul visada yra žmonių
Tegul visada būna vaikų
Tegul visada būnate giedrame danguje
Saulė švies!

2. Sustok, žmogau, sustok,
Nesunaikink gražaus pasaulio.
Saugokite mišką, rūpinkitės paukščiais,
Nesunaikink savo lizdo veltui!

3k.
Ginkime už savo planetą.
Gyvūnai amžinai, laimė amžinai,
Vyras taip liepė!

(vaikai skaito poeziją)

1. Aš žiūriu į gaublį – į gaublį,
Ir staiga jis tarsi gyvas atsiduso,
O žemynai man šnabžda:
Rūpinkis mumis, rūpinkis mumis!

2. Giraitės ir miškai sunerimę,
Rasa ant žolės kaip ašara!
Ir šaltiniai tyliai klausia:
Rūpinkis mumis, rūpinkis mumis!

3. Gili upė liūdna,
Mūsų, netekę krantų,
Ir girdžiu upės balsą:
Rūpinkis mumis, rūpinkis mumis!

4. Elnias sustabdė bėgimą:
Būk vyras, žmogau!
Mes tikime tavimi - nemeluok,
Rūpinkis mumis, rūpinkis mumis!

5. Aš žiūriu į Žemės rutulį – į gaublį,
Toks gražus ir brangus!
Ir lūpos šnabžda vėjyje:
Aš tave išgelbėsiu, aš tave išgelbėsiu!

(paskutinė daina)

Saugokime savo Žemę
Mes esame brakonierių rankose
Neleisime liesti gyvūnų.
Leisk jiems gyventi planetoje -
Kiškis, vilkas ir pantera
Ir tegu lakštingala dainuoja miške.

Choras:
Gyvūnai ir paukščiai bus laimingi,
Žmogus bus laimingas.
Ir susidraugaukite su gamta
Mes galime tai padaryti amžinai!

Žinok, mūsų brangus drauge,
Net lapą ir gėlę
Neturėtume dykinėti.
Kiškis, voverė, zylė,
Upėje yra švarus vanduo
Turime juos užregistruoti kaip savo brolius.

Choras:
Gyvūnai ir paukščiai bus laimingi,
Žmogus bus laimingas.
Ir susidraugaukite su gamta
Mes galime tai padaryti amžinai!

Mūsų Žemės rutulys, kuriame gimėme,
Kur jūra, kur kalnai ir stepės?
Apsaugosime, saugosime
Ir mes jus saugosime amžinai!

Choras:
Tegul visada būna giraičių
Tegul visada būna paukščių
Tegul taigoje būna gyvūnų,
Ir šalia namų yra gėlių!
Tegul visada yra žmonių
Tegul visada būna vaikų
Tegul visada būnate giedrame danguje
Saulė švies!

2k.
Sustok žmogau, sustok
Nesunaikink gražaus pasaulio.
Saugokite mišką, rūpinkitės paukščiais,
Nesunaikink savo lizdo veltui!

Choras

3k.
Prieš šaudymą, prieš bėdą.
Ginkime už savo planetą.
Gyvūnai amžinai, laimė amžinai,
Vyras taip liepė!

Rūpinkitės Žeme!

Rūpinkitės!

Larkas mėlyname zenite,

Drugelis ant dygliuotų lapų,

Kelyje spindi saulė,

Ant akmenų žaidžia krabas,

Ant kapo yra šešėlis nuo baobabo medžio,

Vanagas skrendantis virš lauko,

Pusmėnulis virš upės ramus,

Gyvenime mirga kregždė.

Rūpinkitės Žeme!

Rūpinkitės.

5-asis konkursas vadinasi „Pažįstami nepažįstamieji“.

Pristatytojas: Kiekviena komanda gaus po lapelį su užrašytu užšifruotu gyvūno vardu. Komanda turi kuo greičiau iššifruoti šį įrašą. Iššifravimo raktas yra abėcėlė.

1-a 9-z 17-p 25 val

2-6 10-ir 18-р 26-ш

3-11-19-27

4-g 12-k 20-t 28-b

5-d 13-l 21-y 29-m

6 d. 14 d. 22-f 30 - b

7 d., 15 d., 23 d., 31 d

8 16 24 32

1 užduoties komanda:

19 15 6 4 10 18 30 (buliukas)

2 užduoties komanda:

13 33 4 21 26 12 1 (varlė)

pasakyk draugams
Taip pat skaitykite
Infinityvo sakinys
2024-03-26 02:47:23