ECD, skirtas paruošti vaikus mokytis skaityti ir rašyti „Kelionė į Abvgdeyki šalį. Jaunųjų metų raštingumo mokymo mazgų suvestinė vyresniųjų grupėje Raštingumo mokymo mazgas

💖 Ar tau patinka? Pasidalinkite nuoroda su draugais

Nominacija „Metodinis darbas ikimokyklinio ugdymo įstaigose“

ECD, skirtas paruošti vaikus mokytis skaityti ir rašyti (vyresnė grupė) Tema: „Kelionė į Abvgdeyki šalį“.

Tikslas: mokyti vaikus garsinės analizės ir žodžių sintezės.

Užduotys:

  • formuoti vaikų žinias apie balsius ir priebalsius;
  • išmokti nustatyti žodyje esančių skiemenų skaičių;
  • išmokti koreliuoti garsus ir raides;
  • ugdyti vaikų foneminę klausą ir regimąjį suvokimą;
  • lavinti vaikų kalbą;
  • įtvirtinti gebėjimą nustatyti tam tikro garso buvimą žodyje;
  • taisyti grafinius raidžių vaizdus;
  • ugdyti norą išmokti savo gimtąją kalbą.

Įranga: Demonstracinė medžiaga: „Spynos garsams“, žinynas „Smilkė“, magnetinė lenta, flanelografas su medžio siluetu, gyvūnų ir paukščių figūrėlės, žaislai, kamuolys. Dalomoji medžiaga: paveikslėliai su vaizdais: lankas ir liukas, spalvoti kvadratai, žymintys garsus žodžių schemoje, jaustukai: liūdna ir linksma.

Žodynas: liukas, šliaužimas, plaukimas krūtine.

Pamokos eiga

Pedagogas:Šiandien mūsų grupė gavo laišką iš Išmintingos Pelėdos. Ji kviečia mus į pasakų šalį „ABVGDEIKŲ“. Norėti? Norėdami patekti į šią šalį, turime pereiti stebuklingą tiltą, bet pirmiausia patikrinkime, ar galime jus visus ten nuvežti. Aš messiu tau kamuolį, o tu jį pagausi, o kas atsakys teisingai, galės pereiti stebuklingą tiltą.

Kamuolio žaidimas.„Pagauk kamuolį, jei žodyje girdi garsą r“ (garsas a, garsas k).

Pedagogas: Puiku, visi atliko užduotį, o tai reiškia, kad visi galite pereiti tiltą ir patekti į garsų šalį. ( Visi eina per tiltą).

Pedagogas:Šioje garsų šalyje yra dvi pilys, jose gyvena garsai. Atidžiai pažiūrėkite ir pasakykite, ar jie panašūs? Koks skirtumas? Kokie garsai gyvena raudonojoje pilyje? Kokie garsai gyvena mėlynai žalioje pilyje? Kodėl antroji pilis yra mėlynai žalia? Kodėl durys į raudonąją pilį atviros? Kodėl durys į mėlynai žalią pilį uždarytos? Šauniai padirbėta.

Pedagogas: Iš ko dar galima statyti pilis? Įvardinsiu medžiagą, o kam messiu kamuolį, įvardins kokia ji bus: 1. - iš šiaudų? - šiaudai; 2. - iš akmens? - akmuo 3. - pagamintas iš medžio? - medinis 4. - stiklinis? - stiklas 5. - pagamintas iš geležies? - lygintuvas 6. - pagamintas iš gumos? - guminis 7. - pagamintas iš plastiko? - plastikinis 8. - iš plytų? - plyta.

Artikuliacinė gimnastika.

Pedagogas: Dabar pabandykime pastatyti namą naudodami savo liežuvį. Pirmiausia pastatome sienas (tvorą). Sienoje padarysime didelius, šviesius langus (langus). Ant langų uždėsime langines (bures). Ant stogo pastatysime vamzdį (ištraukite lūpas į vamzdelį) O dabar dažysime lubas, langus (skanaus uogienės, išplausime grindis (išsivalysim dantis) Namai paruošti, galite ruoštis šventė.

Žaidimas „Papuošk eglutę“.

Pedagogas: Kokia šventė artėja? Kaip mes tai švenčiame? (Puošiame eglutę). Turime ir eglutę, bet ji nepuošta. Siūlau papuošti mūsų eglutę rutuliais. Tačiau šie rutuliai nėra paprasti, ant jų yra nuotraukos. Taigi, gavę kamuolį, turite nustatyti, kiek skiemenų yra šio paveikslėlio pavadinime. Jei yra vienas skiemuo, pakabinkite rutulį ant viršutinio trikampio, jei du skiemenys - ant antrojo vidurinio trikampio, jei trys skiemenys - ant didžiausio apatinio trikampio. (Vaikai patikrina, kiek skiemenų yra jų paveikslėlių pavadinimuose ir komentuodami pakabina kamuoliukus ant eglutės). Kokią gražią elegantišką Kalėdų eglutę turime!

Žodžių atvaizdavimas.

Pedagogas: Jūs ir aš sunkiai dirbome, papuošėme eglutę, o dabar susėskite prie stalų ir klausykite Išmintingosios Pelėdos mįslių, o atsakymus turime sudaryti diagramos pavidalu, sužinosime, kokie garsai gyvena šie žodžiai. Jie numetė auksines Jegoruškos plunksnas, privertė Jegorušką verkti be sielvarto. ( Svogūnai) Padėkite svogūno nuotrauką priešais save. Kaip manote, kiek garsų yra šiame žodyje? Kodėl?

Po paveikslėliu yra trys langeliai, o tai reiškia, kad žodyje yra trys garsai. Pažiūrėkite ir klausykite, kaip perskaityti šį žodį ir kaip rodyklė man padės. Dabar pabandykime tai perskaityti taip pat. Paklausykite, kaip žodyje skamba pirmasis Llluk garsas. Pakartokite žodį, pabrėždami pirmąjį garsą. Koks jis? (l-priebalsis, kietas, žymimas mėlyna spalva). Paklausykite, kaip skamba antras garsas -Luuuk, pakartokite, koks tai garsas (balsis, raudonai) Atspėk, kaip skamba trečiasis garsas žodyje -luUK, kas tai? (priebalsis, kietas, mėlynas). Kokį žodį gausite, jei žodyje svogūnas raidę y pakeisite raide y? (Lukas).

Nufotografuokite liuką. (Tą pačią žodžio analizę atliekame su žodžiu hatch.)

Pedagogas: Dabar pažaiskime žaidimas "Gyvai garsai". Tie vaikai, kurie atspės mano mįsles, žais. Koks antrasis garsas žodyje „lankas“, koks pirmas garsas, koks trečias garsas? Dabar išsigalvok žodį. Ar vaikai teisingai suformavo žodį? Garsas "K" - pavadinkite žodį pagal savo garsą, garsas "L" - pavadinkite savo brolį, garsas "U" - sukasi vietoje. Puiku, skamba, jūs atlikote užduotis. Padėkite garsus savo namuose ir atsisėskite.

Artikuliacijos žaidimas „Atspėk, kokį balsį ištarsiu? Mokytojas be balso balsių garsus „taria“ vien lūpomis. Vaikas turi atspėti, tada vaikai „atspėja“ savo balsių garsus.

Pedagogas: Siūlau judėti toliau. Žiūrėk, mūsų kelyje užaugo medis, o gyvūnėliai sėdi po medžiu ir nežino, ką daryti? Padėkime jiems rasti savo vietas. - Padėkite ant medžio viršūnės paukštį, kurio vardas prasideda garsu [s] (šarka) - Padėkite ant medžio kamieno gyvūną, kurio vardas prasideda garsu [b] (voverė) - Po medžiu ant teisingai, pasodinkite paukštį, kurio vardas prasideda [y] (antis) - Pasodinkite po medžiu gyvūną, kurio vardas prasideda garsu [k] (katė) - Virš katės skrenda vabzdys, kurio vardas prasideda garsu [o ] (vapsva) Gerai padaryta.

Padėjome visiems gyvūnėliams rasti savo vietas ir gali grįžti į darželį. Pelėda sako ačiū ir duoda žaislų. Reikia pasirinkti tik tuos objektus, kurių pavadinimuose yra garsas k (kubas, valtis, knyga, pieštukas, rašiklis, šuo, krepšys, snaigė, drugelis, katė, varlė, dažai).

Mums laikas grįžti į grupę, bet žiūrėk, mūsų tiltas kažkur dingo, tikriausiai nuplovė vandens. Kaip mes galime pereiti į kitą pusę? (Vaikai reiškia nuomonę). Taip, jūs galite plaukti per upę. Greitai nusileidome prie upės, pasilenkėme, nusiprausėme, 1, 2, 3, 4 - taip gražiai atsigaivinome. O dabar plaukėme kartu, Tai reikia daryti rankomis: Kartu vieną kartą plaukimas krūtine, Vienas ir kitas šliaužimas, Visi plaukėme kaip vienas, Atrodom kaip delfinai. Taigi plaukėme per upę.

Apatinė eilutė.

Pedagogas: Kur mes buvome? Ką įdomaus pamatėte ar sužinojote pasakų šalyje, kas labiausiai patiko? Išmintingoji Pelėda padavė man krūtinę. Pažiūrėkime, kas ten slypi? Tai jaustukai, pažiūrėkite, kokie jie skirtingi. Yra linksma šypsenėlė ir liūdna. Siūlau patiems pasirinkti jaustukus. Jei patiko mūsų kelionė, buvo lengva atlikti užduotis, pasiimti linksmą jaustuką, o jei buvo nuobodu, užduotis atlikti nebuvo labai lengva – liūdna.

Edukacinių veiklų raštingumo ugdymui parengiamojoje grupėje santrauka

Tema: Bendroji pamoka: „Balsių garsai [a], [o], [i], [u], [e], [s]. Raidės A, O, I, U, E, Y"

Tikslas:

    Balsių garsų apibendrinimas [a], [o], [i], [u], [e], [s].

Užduotys:

Švietimas:

    Stiprinti vaikų žinias apie balsių garsus.

    Stiprinti vaikų gebėjimą nustatyti tam tikro garso buvimą žodyje.

    Supažindinkite vaikus su nauju žodžiu „artikuliacija“.

    Toliau mokykitės nustatyti žodžio skiemenų skaičių.

    Pridėkite grafinius A, O, I, U, E, Y raidžių vaizdus.

    Išmokyti žodžio AU garso raidžių analizės.

    Išmokite rašyti pasiūlymą.

Švietimas:

    Ugdykite kalbą, dėmesį, mąstymą.

    Ugdykite regimąjį suvokimą ir foneminę klausą.

Švietimas:

    Puoselėkite draugiškus santykius vienas su kitu, norą kalbėti gražiai ir taisyklingai.

    Ugdykite bendradarbiavimo įgūdžius, savarankiškumą, iniciatyvumą.

Metodinės technikos:

    Muzikinis akompanimentas.

    Žodinis (klausimai, paaiškinimai).

    Vizualinis (nuotraukos, rodančios artikuliaciją).

    Žaidimas (D/i „Surask porą“, „Sužinok garsą“, „Surask garsą“, „Nuostabus krepšys“).

    Praktiška (pratimai).

    Vaikų darbo stebėjimas, patarimai.

Įranga:

Demonstracinė medžiaga: muzika iš filmo „Maša ir lokys“: „Apie pėdsakus“, Trys norai, ženklai-garsų simboliai (garsai), klevo lapai su temos nuotraukomis, raidės, krepšelis, užklijuoti vokai su raidėmis, spalvoti pieštukai, didelis žaislų paveikslas, schema su drožlėmis, Mašos ir lokio nuotraukos, nupieštas krepšelis su grybais, didelės raidės sakiniui sudaryti , jaustukai su skirtingomis emocinėmis nuotaikomis: džiaugsmas, susimąstymas, liūdesys.

Dalomoji medžiaga: kortelės (rudens lapai) su paveikslu ir diagrama, raidžių ir skiemenų dėžute, lustai garsinių raidžių analizei, natūrali ir atliekos raidėms dėlioti.

Veiklos eiga:

I. Organizacinis momentas.

Vaikinai, šiandien turime svečių, pasisveikinkime su svečiais. (vaikai sveikinasi) Ar džiaugiatės juos matydami? Parodykite, kaip džiaugiatės sulaukę svečių. (šypsosi svečiams)

Šauniai padirbėta! Neatsitiktinai jie čia atsidūrė! Svečiai nori pamatyti, ko išmokome raštingumo pamokose.

Pažvelk į mane, pakartokime su tavimi kalbos taisyklę:

Kiekvieną dieną, visada, visur

Klasėje, žaidime

Teisingai, mes kalbame aiškiai

Mes neskubame!

II. Motyvacinis žaidimas.

Vaikinai, koks dabar metų laikas? (ruduo)

Kokie rudens ženklai? (lapai pagelsta...)

Užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad jūs ir aš esame rudens miške. (fonas - rudens miško garsai)

Ruduo miške!

Eikime į rudens mišką!

Čia yra daug stebuklų!

Čia triukšmauja auksiniai beržai

Po beržais yra grybų

Jie nori šokti į krepšį!

(šiuo metu pasirodo krepšelis)

Atmerk akis, žiūrėk, kažkas miške pamiršo krepšį!

Kaip manai, kas galėjo jį čia palikti? (vaikų atsakymai, skamba muzika iš filmo „Maša ir lokys“: daina „Apie pėdsakus“)

Ar sužinojai, kas yra šis herojus? Na, žinoma, tai Maša!

Kaip manote, kur Maša taip skubėjo, kad paliko krepšį? (vaikų atsakymai)

Taip, ieškokite Mishkos. O Maša ėjo link mūsų, todėl paliko savo krepšį.

Pažiūrėkime, ką Maša mums atnešė. (vaikai prieina prie krepšio ir randa jame skirtingų artikuliacijų garso grotuvus)

Garso vaikinai taip gražiai sėdi krepšyje, padėk man juos atpažinti. (mokytojas ir vaikai tiria garsus ir pagal lūpų artikuliaciją nustato, kuris skamba)

Kas mums padėjo atpažinti garsius vyrus?

Teisingai, pagal lūpų padėtį. Ir dar kitaip, vaikinai, tai vadinama ARTIKULIACIJA. Naujas žodis jums, pakartokime šį žodį kartu.

Tai, vaikinai, yra kalbos organų darbas tariant garsus. Prisiminkime, kokie kalbos organai mums padeda tarti garsus?

Kokie tai garsai? (balsės) Kodėl? (juos galima dainuoti, ištempti, o tariant garsus oras nesusiduria su kliūtimis)

Kokios spalvos yra balsiai? (raudona)Štai kodėl garsūs vaikinai visada avi raudonus batus!

Šauniai padirbėta! (garsai dedami ant molberto)

Vaikinai, Maša krepšyje paliko „Magic Envelopes“. Paimkite kiekvieną voką ir liesdami nustatykite, kas juose yra. (jei vaikai neatspėja, galima paprašyti pažvelgti pro voką į šviesą)

Padėkite raides prie atitinkamų garsų. Būk atsargus!

Vaikinai, kuo skiriasi raidė ir garsas? (girdime ir tariame garsus, rašome ir matome raides)

III. Įvadas į pamokos temą.

1. Žaidimas „Surask porą“

Pažiūrėkite, kiek spalvingų lapų miške. Surinkime juos į vieną puokštę. Paimkite po vieną lapą.

Ir lapai neįprasti, su paveikslėliais ant nugaros.

Atidžiai pažiūrėkite, kas nupiešta jūsų ir kaimyno paveiksle, ir pagalvokite, kokiu garsu prasideda šis žodis.

O dabar šoksime su lapais pagal muziką, bet kai tik muzika baigsis, turite susirasti sau porą, kurios kortos pavadinimas prasideda tuo pačiu garsu kaip ir jūsų.

Laikykite nuotraukas ten, kur jas galima pamatyti. (vaikai šoka su lapais pagal muziką; poros: arbūzas-apelsinas, sraigė-geležis, daržovės-debesis; kalakutiena, popsai))

Alina ir Kirilas, koks garsas vienija jūsų porą? Kodėl? (Mokytojas pažymi vaikus, kurie užduotį atliko pirmi ir teisingai)

Veronika ir Nastja, kodėl neradote partnerio? (paveikslėlių pavadinimai prasideda skirtingais garsais)

Vaikinai, kodėl mes neaptikome paveikslėlio, kurio pavadinimas prasideda garsu [s]?

(garsas [ы] skamba tik žodžio viduryje ir pabaigoje)

2. Žaidimas „Surask garsą“

Vėjas atnešė mums daugiau lapų. (ant stalų)

Kaip vadinamas gamtos reiškinys, kai lapai krenta, skrenda, skraido ir sukasi?

Teisingai! Tai lapų kritimas.

Garso grotuvai nuobodu ir nori žaisti su tavimi, eik prie stalų.

(vaikai sėdi prie stalų poromis)

Su šio stalo vaikinais gros garso grotuvas [o], su kitu - [e], ... [i], ... [s].

Jūsų popieriaus lapuose yra paveikslėlių ir diagramų. Ką mes ketiname daryti? (vaikų atsakymai)

Kokia spalva?

(Stebėkite vaikų laikyseną. Mokytojas pakviečia vieną vaiką prie lentos: suraskite garsą [ir] žodyje „žaislai“, diagramoje žetonais nurodykite garso vietą žodyje)

Leiskite mums kartu su jumis nustatyti, ar žodis „žaislai“ yra ilgas, ar trumpas žodis?

Įrodyk! Ką reikėtų daryti?

Teisingai! Padalinkite žodį į dalis arba skiemenis. Kiek skiemenų?

(vaikai ploja, kad nustatytų skiemenų skaičių žodyje)

Vaikinai, kaip dar galite sužinoti, kiek skiemenų yra žodyje?

Išduosiu jums paslaptį: balsių skaičius žodyje yra lygus skiemenų skaičiui.

Kokių garsų ir kiek girdime žodyje „žaislai“?

Šauniai padirbėta!

3. Žaidimas smulkiajai motorikai lavinti „Išdėstyk raidę“

Vaikinai, vartykite lapus, kaip jie jaučiasi?

Siūlau bet kurią raidę ant stalo išdėlioti ant aksominių popieriaus lapų, skirtų „Sound Children“, pagamintų iš natūralių ir atliekų. (lėkštėje yra sagų, vilnonių siūlų, arbūzų sėklų, pistacijų kevalų, gilių kepurėlių ir kt.)

IV. Kūno kultūros pamoka „Lietus“.

Vaikinai, grįžkime į mišką, gal susitiksime su Maša ir Miša. (vaikai išeina ant kilimo)

O, žiūrėk, lyja.

Numesk vieną, numesk du

(delnai į šonus, pakaitomis šokinėjant nuo pėdos ant kojos)

Iš pradžių labai lėtai

(tas pats)

Ir tada, tada, tada

(rankos sulenktos per alkūnes)

Visi bėga, bėga, bėga

(imp su pagreičiu vietoje)

Mes atidarysime savo skėčius

(stop, rankos skirtingomis kryptimis)

Saugokimės nuo lietaus.

(virš galvos pavaizduotas „skėčio“ vaizdas)

V. Žodžio AU garsinė raidė analizė.

Vaikinai, Maša ilgą laiką vaikšto miške, galbūt pasiklydo.

O, vaikinai, čia yra 2 liūdni garsai. Kuris? (garsai [a] ir [u])

Kokį mažą žodį galima padaryti iš šių garsų, kurie bus naudingi Mašai? (žodis AU)

Teisingai! Tai yra AU žodis.

Ištarkime šį žodį tyliai... o dabar garsiai...

Niekas neatsako.

Šiuo atveju šį žodį išdėstysime naudodami lustus ir raides. (vaikai sėdi prie stalų)

Žodį pažymėsime ilga juostele, tu pasidėk ant stalo, o aš ant lentos.

Kiek skiemenų yra žodyje AU? (2)

Kiek garsų turi šis žodis?

Koks pirmas garsas?

Garsą [a] pažymėkime lustu. Kokia spalva? Kodėl?

Koks yra antrasis žodžio AU garsas?

Kirilas nueis prie lentos ir įdės žetoną.

Perskaitykime žodį. Aš vedu rodykle, o tu lėtai dainuoji kiekvieną žodžio garsą.

Dabar pažymėkime garsus raidėmis. (mokytoja skambina vaikui)

Atsidarome laiškų kasą. Kokia raidė reiškia pirmąjį garsą?

Surandame reikiamą raidę ir dedame į atitinkamą lustą.

Skaitykime žodį choru. (Pasirodo Mašos ir Mišos nuotraukos.)

Taigi Maša ir Miša atsiliepė, pasirodo, jie rinko grybus, todėl surinko visą krepšį.

Jie taip džiaugiasi susitikę su jumis ir nori su jumis žaisti, siūlydami išspręsti galvosūkį.

Kas čia? (nuotraukos: lėlė, rutulys, krepšelis su grybais)

Kas čia? (Maša, lokys)

Dabar pridėsiu raidžių, pažiūrėkime, kas atsitiks?

A U .

Ką mes gavome? (Sakiniai: Maša turi kamuolį ir lėlę. O Miša turi pintinę grybų.)

Sakinys yra žodžių, kurie yra tarpusavyje susiję, rinkinys. O sakinio pabaigoje visada yra taškas.

Pabandykime pakeisti sakinio žodžius. (vaikai patys keičia žodžius ir skaito sakinius)

Puiku vaikinai!

VI. Pamokos santrauka.

Kokius garsus prisiminėme?

Kokie tai garsai? Kodėl?

Kokį naują žodį sutikote?

Kaip garsai nurodomi raštu?

Kuo garsai skiriasi nuo raidžių?

Kurios užduotys buvo įdomios ir patiko labiausiai?

Kas sukėlė sunkumų?

VII. Atspindys.

Vaikinai, Meškiuko krepšelyje yra jaustukų, bet jie skirtingi. Pažiūrėkime.

Koks skirtumas? (nuotaika: džiaugsmas, susimąstymas, liūdesys)

Jei jums šiandien buvo lengva pamokoje ir atlikote visas užduotis, pasiimkite linksmą jaustuką, jei susidūrėte su sunkumais, bet bandėte juos įveikti, paimkite apgalvotą jaustuką, o jei tikrai sunku – liūdną.

Ksenija Razduvalova
Edukacinių užsiėmimų 6–7 metų vaikams apie raštingumo mokymą santrauka „Garso stiprinimas [Ya], raidė I“ per teminę savaitę „Naujieji metai“

Tikslas:- įtvirtinti vaikų žinias apie balsio garsą I, raidę I.

Užduotys:

Stiprinti gebėjimą parinkti žodžius duotu garsu (garsas trijose pozicijose: prieš žodį, viduryje, žodžio gale);

Stiprinti vaikų gebėjimą atlikti garsinę žodžių analizę;

Stiprinti gebėjimą įminti mįsles ir dėlioti atsakymus iš raidžių;

Ugdykite domėjimąsi gimtuoju žodžiu.

Medžiagos: grupėje skirtinguose kampeliuose – „sniego pusnys“, po jais užduotys ir po vienu, tolimiausiu, dovanos, muzikinio apšilimo „Pakabinsime balionus“ įrašas

GCD judėjimas:

Organizacinė dalis.

Į svečius atvyksta garso menininkai Timas ir Tomas. Jie džiaugiasi, kad netrukus ateis linksmos Naujųjų metų šventės, bus dovanų, žaidimų, juoko. Garso vaikinai vaikinams paruošė ir dovanas. Tačiau žiema juos padengė sniegu. Garso grotuvai kviečia vaikus ieškoti dovanų.

Pagrindinė dalis.

Užduotys sniego pusnyse:

1. Artikuliacijos apšilimas.

Patter:

Šiandien apsidžiaugiau

Iš pramogautojo Egorkos,

Dėl jo liežuvio sukčių

Aš duočiau jam A!

Skiemenų tarimas pakeliant ir nuleidžiant balsą pratimo metu:

KI – KA – KO – KY

GI - GA - GO - GY

HEE – HA – HO – HY

2. Žaidimas „Atspėkime kartu“.

Naujoje ryškioje pakuotėje

Po eglute stovi... (Pateikti.)

Vaikai naudoja didelės iškirptos abėcėlės raides ant lentos, kad spėtų.

Kokie žodžiai yra „paslėpti“ šiame žodyje?

Kiek raidžių yra žodyje?

Kiek skiemenų? Kaip tu atspėjai? (Kiek balsių yra žodyje, tiek yra ir skiemenų.)

Pavadinkite pirmąjį skiemenį, antrą, trečią.

Kuris skiemuo kirčiuotas?

Atlikite patikimą žodžio „dovana“ analizę. Koks pirmas garsas? (P – priebalsis, kietas, bebalsis.) Antra? (O – balsė.) Trečias? (D – priebalsis, kietas, balsinis.) Kitas? (A yra balsis.) Kitas? (R – priebalsis, kietas, balsinis.) Kitas? (O – balsė.) Ir paskutinis? (K – priebalsis, kietas, bebalsis.)(dedami lustai)

Sudarykite sakinius naudodami žodį „dovana“.

3. Mokykimės eilėraštį:

Visiems pasaulyje I raidė

Paruošta pranešti:

Ar žinai kas aš esu?

Tu nežinai, kas aš esu.

Aš esu ne tik raidė aš -

PELĖDA! (I, I-MA, ACACIA)

Pasirinkite žodžius su garsu I žodžio pradžioje, viduryje ir pabaigoje.

Mums reikia šiek tiek pailsėti! Mūsų garso mokiniai žino įdomų šokių žaidimą!

Muzikinė kūno kultūros pamoka: „Pakabinsime balionus, o paskui žibintus...“

Visi stovi ratu.

Mes pakabinsime balionus - keli nedideli žingsneliai (bėgimas) pirmyn (rankos tolygiai aukštyn) ir atgal (rankos tolygiai žemyn);

Ir tada žibintuvėliai - 4 spyruoklės vietoje su posūkiu į dešinę, kairę (rankomis rodome žibintuvėlį galvos lygyje);

Ir tada dar daugiau lietaus - rankomis judame aukštyn ir žemyn priešais save pakaitomis (pakabiname lietų);

Nepamirškime apie snaiges - 1 kartą sukame aplink save (rankos šiek tiek į šonus - snaigės);

Paauksuota žuvis - rankos priešais save, delnai kartu ir mostelėkite į priekį, tarsi plauktų žuvis;

Linksmos šviesos - vaikai šokinėja kojas - kartu ir rankas į šonus - žemyn;

Išsklaidykime blizgučius - 1 kartą aplink mus (rankomis taip, lyg kažką aplink save barstytume);

Tęsiame žaidimą - Paplokite 4 kartus

Ar pailsėjai? Tada vėl pradedame ieškoti dovanų, dar tiek daug sniego pusnių!

4. Skaityti skiemenų lentelę ir sudaryti žodžius:

TAIP TAIP POKALBES, AUSRA, VAIKAI, PUTA, TINKLAI

5. Mokykimės patarlės. Jūsų šeima yra ištikimiausi jūsų draugai.

Paaiškinkite patarlės reikšmę.

Sudarykite iš raidžių žodžius ŠEIMA – SĖKLA. (Analizė – žodžių palyginimas.)

6. Atspėk mįslę ir sugalvok atsakymą iš iškirptos abėcėlės raidžių.

Apie mane sklando gandai

Kas aš esu Kalėdų eglutės lapija?

Net biologas nežino...

Aš nebijau šalčio.

Visi tūkstančiai adatų,

Jei paliesi, aš tave dursiu. (adatos)

7. Jie randa dovanų.

Baigiamoji dalis.

Vaikinai, laikas garsiems vaikinams išeiti. Ką mes su jais atsisveikinsime? Ko palinkėtumėte jiems Naujųjų metų proga?

Ar patiko ieškoti dovanų? Su kokiais sunkumais susidūrėte? Ką buvo lengva padaryti? Šiandien sunkiai dirbote, gerai padaryta!

Publikacijos šia tema:

Teminės savaitės „Teatro svetainė“ edukacinių užsiėmimų santrauka 6–7 metų vaikams „Mokymasis spręsti ir kurti problemas“ Tikslas: toliau mokyti vaikus kurti ir spręsti aritmetinius uždavinius. Tikslai: - sisteminti vaikų žinias aritmetikos sudarymo srityje.

Parengiamosios grupės „R raidės lankymas“ edukacinių užsiėmimų raštingumo mokymui santrauka Parengiamosios grupės raštingumo mokymo edukacinių veiklų santrauka Tema: „Pradės lankymas“ Tikslas: įtvirtinti susiformavusias žinias, įgūdžius ir gebėjimus.

Kalbinio bendravimo edukacinių užsiėmimų santrauka „Garso [yu] stiprinimas, raidė U“ parengiamojoje grupėje Integracija: „Socializacija“, „Pažinimas“, „Grožinės literatūros skaitymas“, „Kūno lavinimas“, „Sveikata“, „Saugumas“. Tikslas: apibendrinimas.

Pamokos apie vaikų paruošimą mokytis skaityti ir rašyti santrauka „Raidžių ir garsų mokymasis“ Valstybinė biudžetinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga Vyborgo rajono 69-asis darželis Tiesioginio ugdymo santrauka.

Raštingumo pamokos „Raidės R-L“ specialiųjų poreikių logopedinės grupės vaikams (6–7 m.) santrauka Edukacinių užsiėmimų tema „Kalbos raida“ (mokymasis skaityti ir rašyti) SANTRAUKA tema: „Raidės R-L“ (konsolidacija) vaikams, kuriems taikoma ODD logopedija.

Raštingumo pamokos „Garsas [y]“ santrauka. raidės U, y" Tema: garsas (y). Raidės U, u. Tikslas: Supažindinti vaikus su garsu [u] ir raide U. Tikslai: suteikti vaikams balsio sampratą; paryškinti garsą.

Temos garsai [A], [U]. Raidės A, U. Pamokos tikslas: Įtvirtinti garsų [A], [U] skyrimo ir aiškaus tarimo įgūdžius. Ugdykite foneminį suvokimą.

Programos turinys.

  1. Pagerinti gebėjimą kurti ir analizuoti sakinius.
  2. Pagerinti gebėjimą skirstyti žodžius į skiemenis ir kirčiuoti.
  3. Pagerinti gebėjimą nustatyti garsų vietą žodyje (pradžia, vidurys, pabaiga).
  4. Stiprinti gebėjimą sugalvoti žodžius pagal tam tikrą garsą ar skiemenį.
  5. Stiprinti gebėjimą atskirti garsus nuo žodžio, tai yra nustatyti garso buvimą žodyje (ar yra toks garsas žodyje, ar ne).
  6. Įtvirtinti žinias apie balsių ir priebalsių skirtumus.
  7. Įtvirtinti gebėjimą suteikti pagrindines garsų savybes (balsinis garsas, žymimas raudonai, kietas priebalsis, žymimas mėlyna spalva, švelnus priebalsis, žymimas žaliu garsu).
  8. Praktikuokite garsinę žodžių analizę.
  9. Stiprinti gebėjimą įsisavinti sąvokas „garsas“, „skiemuo“, „žodis“, „sakinys“.
  10. Stiprinti gebėjimą spręsti galvosūkius.
  11. Lavinti foneminę klausą ir dėmesį, mąstymą, atmintį.
  12. Ugdykite gebėjimą atsakyti į mokytojo klausimą išsamiu atsakymu.
  13. Ugdykite gebėjimą klausytis mokytojo ir bendražygių, norą dirbti komandoje.
  14. Skatinkite aktyvumą ir savarankiškumą.

Medžiaga pamokai:

Demonstracija:

  1. „Stebuklingas krepšys“ su daiktais.
  2. Plakatas, vaizduojantis Pasakų šalį.
  3. Daiktai: grybas, magnetas, pieštukas, šaukštas.
  4. Nuotrauka istorijai rašyti.

5. Kortelės, kuriose vaizduojami pasakų herojai: Dunno, Ivanuška, Elė, Nykštukas, Raudonkepuraitė, Snieguolė.

  1. Lustai, nurodantys garsus lentoje (raudona, žalia, mėlyna).
  2. Lapės paveikslas.

Dalomoji medžiaga:

  1. Skaičiavimo lazdelės.
  2. Schemų kortelės (žodžių skirstymas į skiemenis).
  3. Kortelės su žodžiais galvosūkiams.
  4. Lustai garsams rodyti.
  5. Kortelės su raidėmis.
  6. Paprasti pieštukai.

Metodinės technikos:

  1. Žodinis (klausimai, paaiškinimai).
  2. Vizualinis (nuotraukos, rodančios artikuliaciją).
  3. Žaidimas (Di"Atspėk, kur buvo paslėptas garsas?" Nuostabus krepšys"„Išgirsk garsą“ ) .
  4. Praktiška (pratimai).
  5. Vaikų darbo stebėjimas, patarimai.

I. Organizacinis momentas.

Vaikinai, šiandien turime svečių, pasisveikinkime su jais. (Vaikai sveikinasi.) Ar džiaugiatės juos matydami? Parodykite, kaip džiaugiatės sulaukę svečių. (Šypsokis svečiams.)

Šauniai padirbėta! Neatsitiktinai jie čia atsidūrė! Svečiai nori pamatyti, ko išmokome raštingumo pamokose.

Atsisėskite ir atidžiai klausykite, kas nutiko vienoje pasakų šalyje.

Piktoji burtininkė Bastinda užbūrė siaubingą uraganą. Baisios jėgos vėjas smogė į Pasakų šalį, pakėlė pasakų herojus ir juos sumaišė. Kad herojai sugrįžtų į savo pasakas, reikia atlikti užduotis.

Padėkime pasakų herojams?

Tada nusišypsojome ir nuėjome savo keliu.

II. Pagrindinė dalis.

Pirmoji pasaka.

Kaliausė atsargiai ištiesė savo kaftaną, nupurtė šiaudus ir, trinktelėjęs koja ant žemės, prisistatė merginai:

Kaliausė!

Ką tu sakai! - Nesuprato Raudonkepuraitė.

Sakau: Kaliausė. Taip mane vadino: juk turiu gąsdinti varnas. Ir koks tavo vardas?

- Raudonkepuraitė.

Gražus vardas! - pasakė Kaliausė.

Raudonkepuraitė nustebęs pažvelgė į jį. Ji negalėjo suprasti, kaip kaliausė, prikimšta šiaudų ir nupieštu veidu, gali vaikščioti ir kalbėti.

Bet tada Totoshka pasipiktino ir sušuko:

Kodėl tu man nepasveiki?

O, mano kaltė, mano kaltė! – atsiprašė Kaliausė ir tvirtai papurtė šuns leteną. – Turiu garbės prisistatyti, kaliause!

Labai grazu! O aš Toto! Bet artimiems draugams leidžiama mane vadinti Toto!

Kaip vadinasi pasaka? (Smaragdo miesto burtininkas. Aleksandras Volkovas).

Koks buvo mergaitės iš šios pasakos vardas? (Ellie.)

- Kad Ellie patektų į savo pasaką, turime atlikti užduotį.

Sudarykite sakinius pagal paveikslėlį.

https://www.babyblog.ru/community/post/parentalschool/1882981

(Užbaigtus sakinius išdėstykite naudodami skaičiavimo lazdeles.)

Atėjo pavasaris.

Skaisčiai šviečia saulė.

Sniegas pradėjo tirpti.

Vitya ir Petya paleidžia valtis palei upelį.

Kiek pasiūlymų?

Koks pirmas sakinys, antras...

Kuris sakinys ilgiausias? (Paskutinis dalykas.)

Suskaičiuokime, kiek žodžių jame yra? (Išdėstykite žodžius naudodami skaičiavimo lazdeles.)

Atlikome užduotį, Ellie gali eiti į savo pasaką.

(Prie plakato pridėkite kortelę su Ellie nuotrauka.)

2. Antroji pasaka.

Kur tu eini, Elė,- klausia Vilkas.

Einu aplankyti močiutės ir atnešu jai pyragų ir puodą sviesto.

Kiek toli gyvena tavo močiutė? - paklausė Vilkas.

Už miško, name prie malūno.

Vilkas buvo labai alkanas. Jis nusprendė suvalgyti močiutę ir palaukti Elė močiutės namuose ir taip pat valgykite.

Koks buvo mergaitės iš šios pasakos vardas? (Raudonkepuraitė. Charlesas Pierrot.)

Dabar klausykite užduoties:

- Turime parodyti, kaip galime suskirstyti žodžius į skiemenis.

Žaidimas „Nuostabus krepšys“.

Vaikai prieina prie lentos, išima iš maišelio daiktą ir pavadina jį. Žodis kartojamas skiemenimis ir nustatomas jų skaičius. Raskite šio žodžio modelį ir pabrėžkite jį. (Grybas, magnetas, pieštukas, šaukštas.)

Likusieji patikrina ir išdėsto šio žodžio schemą ant stalo.

Puiku, jūs atlikote užduotį. Raudonkepuraitė gali eiti į jos pasaką.(Pridėkite kortelę su Raudonkepuraite prie plakato.)

3. Trečioji pasaka.

Kitą naktį Snieguolė Vėl ji lėtai nuėjo prie kregždės. Paukštis buvo visiškai atgijęs, tik dar buvo labai nusilpęs ir vos atmerkęs akis pažvelgė į merginą, kuri stovėjo priešais ją su supuvusios mėsos gabalėliu rankose – kito žibinto ji neturėjo.

Ačiū, mielas mažyte! - tarė serganti kregždė. – Taip gražiai sušilau. Netrukus aš visiškai pasveiksiu ir vėl būsiu saulėje.

– O, – tarė mergina, – dabar taip šalta, sninga! Geriau gulėk savo šiltoje lovoje, aš tave prižiūrėsiu.

IR Snieguolė atnešė paukščiui vandens gėlės žiedlapyje. Kregždė gėrė ir pasakojo mergaitei, kaip ji susižalojo sparną ant spygliuočių krūmo ir todėl negalėjo išskristi su kitomis kregždėmis į šiltuosius kraštus. Kaip ji nukrito ant žemės ir... na, daugiau nieko neprisiminė, ir nežinojo, kaip čia atsidūrė.

Visą žiemą čia gyveno kregždė, ir Snieguolė ją prižiūrėjo. Nei kurmis, nei lauko pelė nieko apie tai nežinojo - jie visai nemėgo paukščių.

Kaip vadinasi pasaka? ("Thumbbelina", Hansas Christianas Andersenas.)

Koks buvo mergaitės iš šios pasakos vardas? (Nykštukas.)

Kad nykštukas patektų į savo pasaką, turime atlikti keletą užduočių.

1) „Atspėk, kur buvo paslėptas garsas? [SU]

Sultys, šakelė, džiovinimas, cukrus, kaukė, šalmas, pynė, rasa, piešinys, ausis, balsas, dulkių siurblys, čiulptukas.

2. „Išgirsk garsą“ [U]

Gegutė, gaidys, voras, šamas, sraigė, vabalas, sriuba, zylė.

3. O dabar dar vienas žaidimas "Paskubėk kamuolį čia už mane!"

Aš tau duosiu garsus

Grąžinsi mano žodžius.

Tik pagalvok, mielas drauge,

Kad pirmiausia būtų garsas.

(Žaidimas su kamuoliu – kamuolys grąžinamas mokytojui žodžiu, prasidedančiu duotu garsu; A – autobusas, U – sraigė ir kt.)

Užduotys įvykdytos, Nykštukas gali eiti į savo pasaką.(Prie plakato pridėkite nykštuko nuotrauką.)

4. Ketvirta pasaka.

Ten stovėjo balta staltiese uždengtas stalas, ant jo buvo septynios mažos lėkštutės, kiekvienoje lėkštėje buvo po šaukštą, taip pat septyni maži peiliukai ir šakutės bei septynios mažos taurės. Prie sienos stovėjo septynios mažos lovos, viena šalia kitos, uždengtos sniego baltumo antklodėmis. Norėjau Nykštis valgyti ir gerti, o ji iš kiekvienos lėkštės paėmė po truputį daržovių ir duonos, ir iš kiekvienos taurės išgėrė po lašelį vyno - nenorėjo visko gerti iš vienos. O kadangi buvo labai pavargusi, bandė atsigulti į lovą, bet nė vienas jai netiko: vienas per ilgas, kitas per trumpas, bet septintas jai pasirodė kaip tik, atsigulė. joje ir, atsidavęs Viešpaties gailestingumui, užmigo .

Kai jau buvo visiškai tamsu, atėjo trobelės šeimininkai, o ten buvo septyni nykštukai, kurie kalnuose kasė rūdą. Jie uždegė savo septynias lempas, o kai trobelėje pasidarė šviesa, pastebėjo, kad kažkas yra su jais, nes ne viskas buvo taip, kaip buvo anksčiau.

Kaip vadinasi pasaka? („Snieguolė ir septyni nykštukai“ – broliai Grimai.)

Kas yra pagrindinis šios pasakos veikėjas? (Snieguolė.)

Kad galėtume į savo pasaką nusiųsti Snieguolę, turime atlikti pratimus.

Septynių nykštukų įkrovimas

Pirmasis nykštukas pritūpė ir atsistojo (pritūpia)

Ir antrasis staiga nubėgo (bėgo vietoje)

Trečiasis sukasi sklandžiai (suka ratu į dešinę)

O ketvirtasis pasilenkė. (pasvirai)

Penktasis pasuko į dešinę, (pasukite į dešinę)

Ir šeštas atsilenkė (atsilenkė)

Septintasis nykštukas šoko aukštai ir toli nesustodamas, (šokinėja)

Snieguolė pasakė: „Pakartokime viską iš naujo!

Pratimai buvo atlikti gerai, dabar galime įdėti Snieguolę į jos pasaką ir judėti toliau.(Prie plakato pridėkite kortelę su Snieguolės nuotrauka.)

5. Penktoji pasaka.

Saulė aukštai, šulinys toli, karštis slegia, prakaitas kyšo. Ožkos kanopa pilna vandens.

Nežinau kalba:

Sesuo Alyonuška, nėra šlapimo: aš gersiu iš kanopos!

Negerk, broli, tapsi ožiuku!

Neklausė Nežinau ir gėrė iš ožkos kanopos.

Atsigėrė ir tapo maža ožiuku...

Kaip vadinasi pasaka? („Sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška“ rusų liaudies pasaka.)

Kaip vadinosi pagrindinis pasakos veikėjas? (Ivanuška.)

Kad Ivanuška patektų į jo pasaką, turime išanalizuoti žodį.

(Vaikai ant stalo deda žetonus, vaizduojančius garsus.)

Kokius garsus vadiname balsėmis? (Mes galime juos dainuoti, tariant oras nesusiduria su kliūtimis.)

Kokius garsus vadiname priebalsiais? (Tariant kurį, oras susiduria su kliūtimi.)

Atspėk mįslę. (Lapės nuotrauka.)

Gudrus apgaulė

raudona galva,

Pūkuota uodega – grožis

Kas čia? ... (Lapė.)

[l "] - priebalsis, minkštas.

[i] – balsė.

[s] – priebalsis, kietas.

[a] – balsis, kirčiuotas.

Kiek balsių yra žodyje? (2.)

Kiek skiemenų? (2.)

Pabrėžkime. (kirtis tenka antrajam balsės skiemeniui [a])

Kiek iš viso yra garsų? (4.) Kiek raidžių? (4.)

Puiku, jūs atlikote užduotį. Ivanuška gali eiti į savo pasaką. (Prie plakato pridėkite kortelę su Ivanuškos paveikslu.)

6. Šeštoji pasaka.

Klausyk, Gunka, kokį triuką mes sugalvojome! - sakė Ivanuška. – Tu, broli, išsiplyksi iš pavydo, kai sužinosi.

- Bet aš nesprogsiu, - atsakė Gunka. - Man tikrai reikia sprogti!

Tu sprogsi, tu sprogsi! - patikino jį Ivanuška. - Toks dalykas, broli! Jūs niekada to nematei sapne.

Kas tai per dalykas? – susidomėjo Gunka.

Netrukus sukursime oro burbulą ir keliausime.

Kaip vadinasi pasaka? („Dunno ir jo draugų nuotykiai“, Nikolajus Nosovas.)

Koks pagrindinės veikėjos vardas? (Nežinau.)

- Kad Dunno patektų į savo pasaką, turime išspręsti galvosūkius:

Pakeiskite žodžius nurodyta tvarka.

Pakeiskite pirmąjį žodžio garsą garsu [r]

OŽKŲ MILTAI

Galvosūkiai nusprendė, Dunno, įsitraukti į jo pasaką(Pridėkite kortelę su

Dunno vaizdas plakate.)

III. Išvada.

Taigi mes padėjome savo herojams grįžti prie savo pasakų. Norėdami tai padaryti, turėjau atlikti keletą užduočių.

Prisiminkime, ką padarėme?

Maloni būrėja Stella padėkojo už pagalbą ir atsiuntė dovanų. (Duokite prizus.)

Bibliografija:

1. Gerbova V.V., „Kalbos ugdymas darželyje: Pasiruošimas mokyklai, grupė - M.: MOSAIKA-SINTEZĖ, 2016 m.

2. O.S. Ušakova, E.M. Strunina. "Kalbos raida 6-7 metams: programa, metodinės rekomendacijos, pamokų konspektai, žaidimai ir pratimai. , - M.: Ventana - Graf, 2009 m.

3. N.V. Elkina, T.I. Tarabarina, "1000 mįslių. Populiarus vadovas tėvams ir mokytojams". - Jaroslavlis: „Plėtros akademija“, „Akademija K0“, 1988 m

4. Novotvortseva N.V. "Vaikų kalbos raida 2. Populiarus vadovas tėvams ir mokytojams", - Jaroslavlis: Vystymosi akademija, 1997 m.

5. V.V. Volina. „Pramoginis ABC: knyga mokytojams“, – M.: Nušvitimas. 1991 m

Tiesioginės edukacinės veiklos (DEA) ugdymo srityje „Bendravimas“ (raštingumo pradžia) vaikams nuo 7 m.

Tema: „Greitai, greitai Naujieji metai!

Programos turinys:

1. Stiprinti vaikų gebėjimą atlikti garsinę žodžio analizę, skirstyti garsus į balses ir priebalsius; atnaujinti vaikų žinias apie priebalsių garsus, toliau mokyti juos naudoti turimas žinias renkant žodžius; lavinti žodžių ir sakinių skaitymą; išmokti sudaryti logiškai taisyklingą sakinio konstrukciją; savarankiškai nurodykite žodžių skaičių sakinyje diagrama; toliau formuoti aktyvų ir pasyvų Naujųjų metų žodyną.

2. Toliau ugdyti foneminį suvokimą, protinę ir pažintinę veiklą, lavinti suvokimą ir atmintį kopijuojant, garsinę kalbos kultūrą; savarankiškumas, iniciatyvumas, intelektinė kompetencija.

3. Ugdyti organizuotumą, gebėjimą išklausyti draugą, bendrauti klasėje su suaugusiais ir bendraamžiais; Skatinti vaikus demonstruoti savarankiškumą darbe ir gebėjimą įvertinti savo veiklos rezultatus.

4.Sveikatos apsauga: ugdykite higieninius rašymo įgūdžius.

Žodynas: garsai, raidės, balsės, priebalsiai, įgarsinti, bebalsiai, kieti (minkšti), skiemenys, žodžiai, sakiniai, diagrama, žodžių grandinė, sveikinimai, šventė, Naujieji metai, atvirukas.

Medžiaga : atvirukas su telegramos tekstu, „sniego gniūžtės“, tūriniai spalvoti apskritimai, rodantys žodžio schemą, raidžių rinkinys žodžiui sudaryti - žiema (demonstracija ir dalomoji medžiaga), vadovas „Karoliukai“, įvairiaspalviai popieriniai rutuliai žodžiams spausdinti, žinynas „Kalėdų eglutė su kamuoliukais“ , skrynia, popierinės snaigės su naujametiniais žodžiais, juostelės su deformuotu sakiniu, juostelės kiekvienam vaikui sakinio schemai sudaryti, Naujųjų metų žodynas, iš anksto pagaminti vaikiški atvirukai; žvaigždės eglutei, sveikinimai už demonstravimą ir kopijavimą, spalvoti rašikliai ir žymekliai visiems.

Progresas:

1.Surprista akimirka.

Vaikinai, žiūrėk, šiandien turime staigmeną! Kas čia?

Vaikai skaito garsiai. Tada vienas vaikas skaito garsiau.

Kokia šventė artėja? Kokiu metų laiku tai vyksta?

O šiandien ruošimės Naujiesiems metams.

Įdomu, kas mums atsiuntė šią telegramą? (vaikų atsakymai)

Jei vaikai neatspėjo, mokytojas sako:

Aš tau duosiu užuominą. Jis prasideda garsu Zb ir baigiasi garsu A, metų laiku.

2. Sušilti.

Žiemą galite žaisti sniege. Norėti? Ir sniego gniūžtės bus ne paprastos, o skambios.

Pedagogas: balsės. Vaikai: A, O, U, I.Y.

Auklėtojas: priebalsiai. Vaikai: jie skambina.

Pedagogas: įgarsinti priebalsiai. Vaikai: ………

Pedagogas: priebalsiai yra kurčia. Vaikai: ...... Auklėtoja: švelnūs priebalsiai. Vaikai: ..... Mokytojas: kieti priebalsiai. Vaikai skambina.

Pabaigoje jie padaro išvadą apie garsus.

3. Garsinė žodžio analizė.

Žiūrėk, įstrigo kelios spalvingos sniego gniūžtės. Užeik, atsisėsk. Kaip jie atrodo? (Ant žodžio diagramos. Bet pagalvokite, kuris iš jų, prisiminkite mįslę).

Papasakokite apie kiekvieną žodžio „žiema“ garsą.

Sudarykite šį žodį iš raidžių (vienas vaikas prie lentos).

Kiek skiemenų yra šiame žodyje? Sugalvok sakinį su šiuo žodžiu, duok žiemai!

4. Žodžių grandinė.

Žiemą, Naujųjų metų išvakarėse, namuose pasirodo žalias stebuklas. Kas čia?

Ir mes turime eglutę (atidaro magnetinę lentą, ant kurios nupiešta eglutė). Nori papuošti?

O mes ją papuošime žodžių grandine. Kiekvienas karoliukas yra žodis. Kiekvienas kitas žodis prasideda paskutiniu ankstesnio žodžio garsu.

Paimkite karoliukus ir išeikite papuošti. Mano žodis yra ananasas. Koks paskutinis garsas? Toliau pagal analogiją.

Gražiai pasirodė! Tikra girlianda!

5. Kamuoliukų dekoravimas.

Ar ruošite šventei laikraštį? Paruošėte kamuoliukų pavyzdžius. Jie turi būti papuošti ir pasirašyti. Kai klijuosite paveikslėlį, žinosite, kokį žodį reikia parašyti spalvotais rašikliais.

Vaikai sėdi prie stalų. Pažiūrėk, koks žodis išėjo? Ir tu?

Mokytojas dirba su vaikais individualiai, jei jiems sunku.

Kaip puiku pasirodė. Nuneškite į Tėvo Frosto dirbtuves.

6.Darbas su skiemenimis.

Vaikinai! Žiūrėk, kokią mes ten papuoštą eglutę turime? -Eime arčiau. Ar žinai, kas ją aprengė? Pasakų herojai. Perskaitykite pirmąjį skiemenį ir atspėkite. (Vaikai skaito ir spėlioja).

7. Leksikos darbas.

Kas tai yra po mūsų Kalėdų eglute? Galbūt žiema jūsų laukia staigmena!

Krūtinė padedama ant stalo ir atidaroma.

Oi! Kas čia? (snaigės) Kaip neįprasta! Su žodžiais.

Vaikams išdalinamos snaigės ir jie patys garsiai skaito. Tada atskirai, po vieną.

Su kokia švente siejami visi žodžiai? Dabar turėsite Naujųjų metų žodyną. Padėkite snaiges po eglute.

8. Dirbkite su pasiūlymu.

Pažvelkite į keletą žodžių čia. Matyt, pro šalį ėjo Kalėdų Senelis. Jo krepšys tapo plonas ir viskas išsiliejo. Užeik, atsisėsk, pažiūrėsim. (Vaikai skaito).

Kas nutiko? Nieko neaišku. Pertvarkykite žodžius taip, kad jie būtų aiškūs. Skaityti. Kas nutiko? (sakinys) Apie ką kalbama sakinyje? Ką tu padarei? kur tu atėjai? Kas yra NA? Kiek žodžių yra sakinyje? Kokia raide atspausdintas sakinys? Kodėl? Kas yra pabaigoje? Kodėl? Išdėstykite šį sakinį juostelėmis (prie lentos gali būti vienas vaikas). Pabaigoje jie patikrina.

9. Atvirukų gamyba.

Taip pat įprasta pasveikinti vieni kitus su švente. Kaip žmonės tai daro? (vaikų sąrašas).

Ir jūs ir aš paruošėme atvirukus. Papuoškite juos žvaigždute (vaikai klijuoja prie eglutės). Kažko trūksta. Sveikinu. Ką tu gali parašyti?

Žmonės džiaugiasi ir sako, skaitykite (eksponuojama (juodai balta versija): Linksmų Naujųjų metų!

Kiek žodžių? Kas yra C? Kodėl žodis Naujas rašomas didžiąja raide? (šventės pavadinimas). Koks ženklas gale? (!) Nes mes tai sakome džiaugsmingai.

Pavadinkite balses. Kokia spalva turėtume jį rašyti? Priebalsiai. Kokia spalva?

Spausdinkite savo sveikinimus žemiau, po Kalėdų eglute, naudodami spalvotus rašiklius.

Vaikai rašo. Patikrinkite pagal spalvos pavyzdį. Mokytojas klausia:

Perskaitykite, ką parašėte ar parašėte.

Su kuo norėtum pasveikinti? Kas dar? (jei yra svečių) Padovanokite savo atvirukus ir šypsenas mūsų svečiams.


pasakyk draugams
Taip pat skaitykite
Infinityvo sakinys
2024-03-26 02:47:23