Raštingumo mokymo pamokos metmenys (parengiamoji grupė) tema: GCD santrauka apie raštingumo mokymą. Tema: „Garsas (-iai) ir raidė (-ės) Ii“. Raštingumo pamokos santrauka Garsų įtvirtinimas

💖 Ar tau patinka? Pasidalinkite nuoroda su draugais

Marija Pukhach
Pastabos apie raštingumo mokymą „Garsas [A], raidė A“

GCD, skirto raštingumo mokymui, santrauka

parengiamosios grupės vaikai

metu naudotos pedagoginės technologijos GCD:

Sveikatą tausojančios technologijos, padedančios išsaugoti našumą ir išplėsti mokinių kūno funkcines galimybes (fizinė minutė, kaita įvairių tipų veikla);

Informacijos ir komunikacijos technologijos

Technologijos tobulinimas mokymas;

Probleminė technologija mokymas;

Integruota technologija mokymas;

Žaidimų technologija;

Aiškinamosios ir iliustracinės technologijos;

Į asmenybę orientuotos technologijos;

Švietimo integracija regionuose: « Kalbos raida» , « Kognityvinė raida» , „Socialiai bendraujantis“, "Fizinis vystymasis"

Medžiagos, įranga: kompiuteris ir projektorius, veidrodžiai, lapai su rašto užduotimis, pieštukai, paveikslėliai raidės A.

GCD tema: Garsas [A], raidė a

Tikslai: plėsti vaikų žinias apie garsas [A];

Užduotys:

Korekcinis auklėjimas:

Pratinkite vaikus paryškinti garsas [A] pradžioje, žodžio vidurys, pabaiga;

Korekcinis ir vystomasis:

Sustiprinkite teisingą tarimą garsas A;

Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius pirštai;

Sustiprinti „balsio“ sąvoką garsas;

Praturtinkite dalyko žodyną su garsas [A];

Supažindinkite vaikus su raidė A;

Tęsti mokytižodžių skiemeninės analizės įgūdžiai;

Ugdyti erdvinę orientaciją patalpose ir plokštumoje;

Lavinti atmintį, mąstymą, pagrįstą analizės ir sintezės operacijų praktika, dėmesį, pagrįstą gebėjimo paskirstyti formavimu;

Lavinti kinestetinius pojūčius, bendrąją, smulkiąją ir artikuliacinę motoriką;

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Formuoti teigiamą požiūrį į dalyvavimą GCD procese; atkaklumas, mokėjimas išklausyti logopedą ir vaikus;

Puoselėkite draugiškus santykius vaikų kolektyve.

GCD judėjimas

Organizacinis etapas

1. Org. Momentas

Vaikai įeina ir atsisėda. Skaidrių ekrano užsklanda

Sveiki vaikai! Šiandien turime ne tik pamoką, bet ir pamoką-šventę!

Skaidrė - Nežinau

Pažiūrėkite, kaip gražiai papuošta salė. Tau patinka? (Taip) Mūsų draugas Dunno labai stengėsi, kad mūsų pamoka būtų jums įdomesnė! Ar tau patinka mokytis? (Taip) Ko jau išmokai ankstesnėse pamokose? (Mokėmės skirstyti sakinius į žodžius, o žodžius į skiemenis. Išmokome nustatyti, kur skamba vienu žodžiu: pradžioje, viduryje arba pabaigoje. Mes taip pat to išmokome garsai yra balsių ir priebalsių) Teisingai, tiek jūs jau žinote!

Slide-Nežinau, išsiblaškęs

O, kas negerai su Dunno? (jis tikriausiai nieko nežino) Gal būt. Ar išmokysime jį visko, ką žinome? (Taip) Na, tada pradėkime pamoką, išmoksime Dunno ir išmoksime patys.

(skamba varpas)

Ilgai lauktas skambutis skambėjo -

Pamoka prasideda!

Kiekvieną dieną - visada, visur,

Klasėje, žaidime

Sėdim tyliai

Kalbame drąsiai ir aiškiai

2. Pirštų gimnastika

Norint aiškiai kalbėti, reikia gerai mokėti pirštais. (Suspauskite ir atlaisvinkite pirštus) skaidrė 1

Proskynoje yra namas (pratimas NAMAI) skaidrė 2

Na, kelias į namus uždarytas (pratybų VARTAI UŽDARYTI) skaidrė 3

Mes atidarome vartus (pratybų VARTAI ATIDARYTI) skaidrė 4

Kviečiame visus apsilankyti pas mus!

3. Artikuliacinė gimnastika

O norint aiškiai kalbėti, reikia draugauti su savo liežuviu!

Proboscis skaidrė 5

Šypsenos skaidrė 6

Hippopotamus čiuožykla 7

Šuniška čiuožykla 8

Pagrindinė dalis

4. Įvadas į temą

Puiku, atlikote keletą pratimų savo liežuviui!

9 RAIDĖS skaidrė su Dunno nuotrauka ant voko

O, kas tai yra? (Laiškas)

Atrodo, kad šis laiškas yra nuo Dunno. Prašo atspėti keletą sunkių mįslių. Ar norite jam padėti? (Taip)

11 SKAIDRĖ KLAUSIMAS

Ant stalo stovi stiklinis namelis.

Jame gyvena ūsuotas šamas,

Auksinė žuvelė

Ir pilkos sraigės. (akvariumas)

12 SKAIDRĖ ATSAKYMAS-PAVEIKSLAS

13 SKAIDRĖ KLAUSIMAS

Koks stebuklas – ilgas namas!

Jame daug keleivių.

Avi guminius batus

Ir veikia benzinu. (autobusas)

14 SKAIDRĖ ATSAKYMAS-PAVEIKSLAS

15 SKAIDRĖS KLAUSIMAS

Jis gyvena ant namo stogo -

Ilgos kojos, ilgasnukis,

Jis skrenda medžioti

Varlėms į pelkę. (gandras)

16 SKAIDRĖ atsakymas-paveikslėlis

Vaikinai, gal šie žodžiai kažkuo panašūs? Akvariumas, autobusas, gandras... (visi šie žodžiai prasideda vienu garsas – garsas"A")

17 SKAIDRĖ Neprisimena

5. Pokalbis apie charakteristikas garsas [A]

Teisingai, su garsas"A". Tarkime, AAA gražiai, pažiūrėk į save veidrodžiuose. (sako vaikai garsas A, nagrinėjant artikuliaciją veidrodyje) Kaip tai ištariame garsas? (mes plačiai atveriame burną, o lūpos ir liežuvis mums netrukdo) Ar galime tai dainuoti? (Taip) Padainuokime (dainuoti AAA)Įvyko? (Taip) Reiškia koks garsas? (Garsas A balsis, nes tu gali tai dainuoti) Teisingai, tai kaip mes tai įvardysime? (Pažymėsime raudonai)Šauniai padirbėta.

6. Susipažinimas raidė A

Kiekvienam garsas vaikinai, mes turime savo laišką. Štai kaip atrodo raidė a. 18 SKAIDRĖ SU SPAUSDINTA RAIDĖ A

Atidžiai pažiūrėkite į ją. Nupieškime didelį A raidė ore, kaip šitas. Ar prisimeni, kaip ji atrodo? (Taip)

Ar norite konkuruoti, kad pamatytumėte, kas tai atsimena geriausiai? (noriu) Tada išeik į stebuklingą proskyną laiškus. (laiškus A skirtingų dydžių ir tipas (šriftas, cap/small) gulėti ant gėlių)

19 SKAIDRĖ Nežinau

Vaikinai, kurie sėdėjo dešinėje, bus pirmoji komanda, o vaikinai, kurie sėdėjo kairėje, bus antra. O nugalėtojai gaus prizą iš mūsų Dunno.

7. Animacinis filmas apie raidė A

Štai Dunno jums paruošė prizą – jis kviečia į savo kiną! Norite pamatyti, ką jis jums paruošė? (noriu) Tada eime.

20 SKAIDRĖ Animacinis filmas iš Išmintingos pelėdos

Kokie žodžiai garsas Ar Išmintingoji Pelėda tau parodė? Ką jie reiškia? (kiekvieno žodžio reikšmė nustatoma atskirai) Kokius dar žodžius žinai garsas A? (vaikų atsakymai)

8. Fiziniai pratimai (vaizdo įrašas)

Gerai padaryta vaikinai. Ar atidžiai klausėtės? (Taip) Ar gerai sekėsi? (Taip) Ką daryti po geros pamokos? (ištempti, daryti pratimus) Taigi paruošiau jums įdomų pratimą su jūsų mėgstamais personažais. Atsistokite veidu į ekraną, atidžiai žiūrėkite ir darykite tai.

SLIDE 21 ekrano užsklanda

9. Darbas "užrašų knygelėje"

Ar jums patiko mankšta su Krosh? (Taip) Pailsėjęs, vėl pasiruošęs mokytis? (Taip) Tada atsisėskite prie savo stalo. Prieš jus yra užduočių lapai. Kas yra kontūras? laiškus ar matai lapo viršuje? (grandinė raidės A) Kaip manote, ką su juo reikėtų daryti? (apskritimas ir spalva raidė raudonai) Teisingai, pradėkite.

Kitoje užduotyje turite nustatyti, kur yra paveikslėlio pavadinimas garsas A – pradžioje, vidurys ar galas? (kiekvieno vaiko klausiama, ką jis nupiešė ir kur pavadinime garsas [A], kiek skiemenų yra žodyje)

Dabar spalva.

Baigiamoji dalis

10. Pamokos santrauka.

Skaidrė Nežinau juokinga

Ar patiko pamoka? (Taip) Ar manote, kad mes daug ko išmokėme Dunno? (Taip) O kas jums pasakys, ko mes sužinojome naujo ir ko galėjome jį išmokyti? (Išmokome taisyklingai tarti garsas A, darė mankštą liežuviui, pirštų mankštą ir mankštą su Krosh. Kalbėjomės apie garsas A ir sužinojo kaip tai atrodo raidė a. Žiūrėjome animacinį filmuką apie raidė A. Išmokome keletą naujų žodžių garsas Ir jie patys sugalvojo tam žodžius garsas. Atsekėme ir nuspalvinome raidės A, rado vietą garsas A žodžiais.) Teisingai, šiandien jums puikiai sekėsi ir viską padarėte gerai. Net Dunno apsidžiaugė.

Ir man liko tau paskutinė užduotis. Jūsų lapo apačioje yra mažo žmogaus veidas. Ko jame trūksta? (Burna) Teisingai, jei veikla jums patiko, nupieškite mažajam žmogeliukui šypseną, o jei ne, priešingai, sunervinkite jo veidą. Ar baigei? (Taip)

(skamba varpas)

Vėl suskambo varpas

ir pamoka baigta!

Jūs, vaikinai, pailsėkite

Įgyk naujų jėgų.

Vaikams to reikia

dėl sveikatos žaidžiant.

Iki pasimatymo, vaikinai!

Tikslas: duoti žodžio skambesio ir garsinės kultūros sampratą, lavinti foneminę klausą, išmokyti atpažinti žodžio pradinį balsį ir galinį priebalsį, lavinti smulkiąją motoriką.

Įranga: ekranas, trys popieriaus lapai, žirklės, rutulys, knyga, paveikslėliai (kalakutiena, geležis, antis, autobusas, ruduo, debesis, gaidys, katė, dūmai, lapas, spintelė, plyta).

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas. Žaidimas „Klausyk ir atspėk“

Logopedas kviečia vaikus užsimerkti ir atspėti, ką jis daro:

    Šyla popierius

    Ploja rankomis

    Pjauna popierių

    Ašaroja popierius

    žaidžia su kamuoliu

    vartydamas knygą

L: Iš kur tu žinai, ką aš darau, tu to nematei?

D: Girdėjome garsus.

2. Įvadas į garso sampratą. „Kelionė į senovės laikus“.

L: Kadaise žemėje gyveno senovės žmonės. Jie gyveno urvuose, medžiojo senovinius gyvūnus, bet negalėjo kalbėti. Vienoje gentyje gyveno mergina, vardu Taffy. Ji buvo labai smalsi, dėmesinga ir protinga. Taffy vaikščiojo po pievas ir miškus, klausydamas įvairių garsų. Ji galėjo atpažinti gyvūną pagal garsą:

Ch-ch-ch - tai žiogas čirškia,

S - s - s - meška riaumoja,

Ir - ir - ir - arklys kakina,

R - r - r - urzgia tigras.

L: Vaikinai, kaip šnypščia gyvatė? (w – w – w)

Kaip kaukia vilkas? (y-y-y)

Ką vadina uodas? (h – h – h)

Kaip dūzgia vabalas? (f – f – f)

Taffy pakartojo girdėtus garsus ir išmoko juos derinti: shsshuuuummmm, ddddyymmmm. Ji pradėjo gauti žodžių. Taigi iš ko susideda žodžiai?

D: žodžiai susideda iš garsų.

L: Norėdami išgirsti žodžio garsus, turite ištarti žodį ištemptą.

L: Taffy turėjo stebuklinga lazdele. Ji žaidė su juo. Kai tik lazdelė palietė objektą, žodis nuskambėjo ištemptai: zhzhuuukkkkk. Tai yra lazda (rodiklis). Žaiskime ir taip.

Tu tyli, aš tyliu,

Ir lazdelė tyli.

Lazda paliečia objektą -

Žodis skambės tuoj pat.

Logopedas rodo paveikslėlius: vilko, aguonos, lapės ir kt. Vaikai praktikuoja žodžių tarimą piešiant. Logopedas klausia, kokius garsus girdėjote.

L: Vietoj garso Taffy pagaliuku nupiešė ratą smėlyje

Ji parašė žodį vabalas taip:

Ir jūs ir aš skirsime garsus apskritimais.

3. Fiziniai pratimai.

Prieš mus plati pieva,

O virš mūsų miškas aukštai.

O virš mūsų pušys ir eglės

Jie pradėjo triukšmauti.

Perkūnas trenkė (plojimas)

Greitai įbėgome į namą.

Pirštų gimnastika "Labas"

Sveika, auksine saule!

Sveikas mėlynas dangus!

Sveiki, laisvas vėjelis!

Sveikas mažasis ąžuoliukas!

Mes gyvename tame pačiame regione -

Sveikinu jus visus!

Su pirštais dešinė ranka pakaitomis sveikinkitės kairiosios rankos pirštais, paglostykite vienas kitą.

4. Žodyje pradinės balsės ir galūnės priebalsio išskyrimas.

L: Mergina Taffy turėjo draugą Drakoshą – garso valgytoją. Jis taip buvo vadinamas, nes mėgo žodžiuose nuryti garsus. Kokį garsą jis prarado žodžio pradžioje?

Logopedas po vieną ant lentos deda paveikslėlius.

ndyuk, ...tyug, ...audinys, ...autobusas, ...baldakimas, ...blako.

L: Koks buvo paskutinis garsas žodžiuose, kuriuos valgė Drakosha?

Petu..., co..., dy..., lapė..., shka..., plyta....

5. Garso sampratos stiprinimas. Žaidimas „Sužinok žodį“.

L: Iš ko susideda žodžiai?

D: Žodžiai susideda iš garsų.

L: Taffy sujungė garsus į žodžius ir ištarė juos patraukliai. Pabandykite išsiaiškinti, kokius žodžius ji sugalvojo?

Ssssoookkkk

Nnoooosss

L: Kokius garsus išgirdome šiuose žodžiuose?

6. Pamokos santrauka.

L: Lėtai tardami žodį ir atidžiai klausydamiesi, išmoksite išgirsti visus žodžio garsus.

Korekcinis ir vystomasis:

  • ugdyti vaikų garso analizės įgūdžius;
  • lavinti foneminę klausą ir suvokimą;
  • įtvirtinti „balsio garso“ sąvoką;
  • lavinti smulkiąją motoriką;
  • lavinti atmintį, mąstymą, dėmesį;

Pataisomoji ir auklėjamoji:

  • ugdykite pagarbą savo draugo atsakymams.

Įranga:

paveikslėliai, kurių pavadinimuose yra šis balsis [I]: gluosnis, sniego senis, slyva, indėnas, kalakutas, banginis, sraigė, rogės, ponis, akiniai, pačiūžos, žaislai; pieštukai, kortelių schemos, kelionių herojai - papūga Goša, vėžlys Tortilla, piratai, laivas su indėnais, pasaka "Indėnas" Smaragdinė akis"; auksines monetas karste.

Pamokos eiga:

Laiko organizavimas.

Vaikinai, ar jums patinka keliauti? Šiandien leisimės į kelionę susipažinti su garsu ir raide I. Ir vyksime į tolimą salą, kurioje gyvena keliautojas Robinsonas.

Kelionė ilga, įdomi, bet pavojinga, nes pakeliui galime susidurti su netikėtumais. Manau, kad su jais tikrai susitvarkysime: juk visi esate drąsūs, draugiški, protingi ir išradingi.

Prisiminkime savo taisyklę:

Kiekvieną dieną, visada, visur
Klasėje, žaidime
Mes kalbame garsiai ir aiškiai,
Mes niekada neskubame.

Mūsų laivas plaukia į Papūgų salą.

Jus pasitinka kalbanti papūga Goša. Jis svarsto, ar galite nustatyti, kokiu garsu prasideda paveikslėlių pavadinimai?

Rodyti paveikslėlius: gluosniai, žaislai, indėnai.

Logopedas lentoje iškabina I raidę.

Tai garsas [I]. Tai balsė, nes ją galima dainuoti. Nurodyta raudona spalva.

Vėl išvažiavome į kelią. Prieš mus yra vėžlių sala.

Salos savininkas, išmintingas vėžlys Tortilla, keliautojams paruošė neįprastą užduotį: „Pasakyk žodį“.

Kaip nuobodu -
Šimtas metų be judėjimo
Žiūri į vandenį į savo atspindį.
Pakabintos šakos nuo skardžio
Taip liūdna... (gluosnis)

Į siaurą kilpą įsriegiamas plonas siūlas
Ir ji greitai nuplaukė paskui valtį.
Jis siuva, susiuva ir smarkiai suleidžia.
Ir jie tai vadina valtimi... (adata)

Ne dygliuotas
Šviesiai mėlynas,
Kabo ant krūmų... (šalnas)

Ir jie atliko šią užduotį.

Pirštų gimnastika.

Yra akys, bet jos nemirksi,
Turi sparnus, bet neskraido,
Plaukia po tiltu
vizgina uodegą
Naktį jis ramiai užmiega.

Mūsų laukia laivas su indėnais, kurie mokosi mokykloje ir negali susidoroti su užduotimi. Padėkime jiems. Raskite pasakoje žodžius, kuriuose girdime garsą [aš].

"Indijos smaragdo akis".

Liepos mėnesį Igoris atvyko pas močiutę į kaimą. Ryte jis išėjo iš trobelės su gražiu žaisliniu lanku ir pamatė kieme žaidžiančią merginą.

- Koks tavo vardas? - paklausė Igoris.

- Irina. Ir tu?

„Indian Emerald Eye“ išdidžiai tarė Igoris. – Ar norite būti indėne?

– Kalbėti reikėtų ne kaip kalakutas, o kaip indėnas.

- Ne, kalakute!

– Tada būsi kalakutas!

Igoris pagalvojo ir pasakė:

- GERAI. Tu pasislėpk, o aš tavęs ieškosiu.

Igoris ateina, ieško, bet Irinkos niekur nėra. Ji tarsi dingo! Jis priėjo prie tvoros, rankomis perskyrė žolę ir sušuko:

- Oi-oi-oi! - ir bėk. Ir Irinka nusekė paskui jį:

- O tu indėnai! Dilgėlė išsigando! Ir taip pat smaragdinė akis!

Kokius žodžius su garsu [I] aptikome istorijoje? Vaikinai, apie ką ši istorija? Tiesa, ši istorija yra apie berniuką, kuris vaidino indėną. Kokie yra pagrindinių veikėjų vardai? Dėl ko ginčijosi Irina ir Igoris? Ko Igoris bijojo?

Kūno kultūros minutė.

Po kiemą vaikšto kalakutas
(Žingsniai vietoje)
Tarp ančių ir merginų.
Staiga jis pamatė bokštą.
(Sustok, nustebęs pažvelk žemyn)
Supyko pačiame įkarštyje.
Jis trypčiojo akimirkos įkarštyje,
(Trumpink kojas)
Jis suplojo sparnais.
(Naudok rankas kaip sparnus, kad paglostytum sau šonus)
Visa tai išsipūtė kaip balionas.
(Rankos ant diržo)
Arba varinis samovaras.
(sukabinkite suapvalintas rankas prieš krūtinę)
Jis papurtė barzdą.
(Papurtykite galvą sakydami „bala - bala - bala“, kaip kalakutas)
Jis puolė kaip strėlė.
(Bėga vietoje)

Kas čia? Dykumos sala?

Žiūrėk, mūsų laive yra piratai. Jei neduosime atsakymo į jų užduotį, jie mūsų neišleis, gali net nuskandinti laivą. Paskubėkite, vaikinai, kibkite į darbą.

* Suderinkite žodžius ir paveikslėlius su diagramomis. (balsio garsas yra žodžio viduryje: banginis, sraigė, antilopė, slyva; balsis yra žodžio pradžioje: adata, gluosnis, kalakutas; balsis yra pabaigoje: rogės, pačiūžos, ponis )

– Vaikinai, deja, mums nepavyko saloje pagauti Robinsono ir pamatyti, kaip atrodo mūsų garsas. Bet jis paliko mums laišką. "Sveiki bičiuliai! Kokie tu drąsūs ir draugiški, pasiekei mano salą ir nepabijojote pavojų. Labai norėjau tave pamatyti, bet turiu eiti medžioti. Ir taip pat padėkite man išspręsti problemą. Mano draugas Eeyore ruošiasi Naujiesiems metams. Padėkite jam padaryti dvi girliandas. Teisingai derinkite eglutės papuošalus su diagramomis. (darbo knyga)

- Puiku vaikinai! Važiuojam namo traukiniu. Tačiau norėdami tai padaryti, turime įterpti raides į atitinkamas figūras pagal modelį. (darbo knyga)

Pamokos santrauka.

Esate tikri keliautojai: drąsūs, išradingi, greito proto. Robinsonas paliko tau skrynią kaip atlygį. Pažiūrėkime, kas jame yra? Monetos, ant kiekvienos monetos yra skaičius 5, tai yra jūsų nusipelnęs šios dienos pamokos ženklas.

Visi vaikai apdovanojami medaliais.

Pičugina Jekaterina Aleksandrovna,
mokytoja logopedė,
286 kompensacinio tipo MBDOU Nr.
Kazanė

Tikslas: Susipažinimas su garsu ir raide T, aiškiai ištariant garsą T.

Užduotys:

  • Paaiškinti garso T ypatybes, išmokyti atskirti garsą [T], [TH], toliau mokyti vaikus sudaryti sakinius iš žodžių, kuriuose yra raidė T, toliau mokyti skirstyti žodžius į skiemenis.
  • Ugdykite psichinius procesus: atmintį, dėmesį, mąstymą.
  • Ugdykite discipliną klasėje, toliau ugdykite gebėjimą suprasti ir aiškiai vykdyti instrukcijas.
  • Lavinti motorinius įgūdžius, kalbos klausą ir foneminį suvokimą, atlikti vizualinę gimnastiką.

Įranga:

  1. Šuns Tobiko ir katės Tatoshka nuotraukos.
  2. Dėžutė su raudona ir mėlynos spalvos.
  3. Kortelės su skiemenimis
  4. Ryškus žaislas vizualinei gimnastikai.
  5. Paveikslėliai su traktoriaus, televizoriaus, užrašų knygelės, lėkštės vaizdais.
  6. Bespalvės T raidės ir mėlynos T raidės nuotraukos.
  7. Dėžutė su raidėmis.
  8. Didžiosios ir mažosios T raidės paveikslėlis.

Frontalinio raštingumo pamokos santrauka
"Garsas ir raidė T"

Laiko organizavimas

Pedagogas: Visi vaikai atsistojo nuo stalų ir atsitiesė. Sveiki vaikai. Užimkite savo vietas.

Vaikinai, tai Tobik ir Tatoshka (mokytoja rodo šuns ir katės nuotraukas). Kokį garsą girdime kiekvieno žodžio pradžioje? Tarkime šiuos žodžius (vaikai kartu su mokytoja iš pradžių ištaria vieną žodį, paskui kitą, tada patys vaikai ištaria šiuos žodžius). Taigi, kokį garsą girdime kiekvieno žodžio pradžioje?

Vaikai: T garsas

Pedagogas:Šiandien kartu su Tobiku ir Tatoshka susipažinsime su garsu ir raide „T“.

  1. Pagrindinė dalis.

Pedagogas: Ką daro mūsų liežuvis, kai tariame T garsą? (beldžia į gumbus). Ar jaučiate, kaip išbėga oro srovė? (vaikai prideda delną prie burnos ir skleidžia garsą). Pabandykime padainuoti garsą T. (nedainuojama). Kaip manai, jei nedainuojama, tai kas tai? Balsė ar priebalsė?

Vaikai: priebalsis.

Pedagogas: parodyti priebalsių garso modulį (vaikai rodo priebalsių garso modulį). Atidarykite dėžutę su drožlėmis, išimkite tokios spalvos lustą, kuriai priklauso garsas T (vaikai išima mėlyną lustą). Vaikinai, sudėkite traškučius atgal į dėžutę, pailsėkime šiek tiek.

Kūno kultūros minutė.

Tikėti, tikėti, -

Taigi vaikštynės beldžiasi.

(Vaikai pakreipia galvas kairėn ir dešinėn pagal žodžių ritmą.)

Knock-tack, knock-nock, -

Taigi ratai beldžiasi.

(Kitaip dešinė ir kairė rankos apibūdina apskritimą priešais juos.)

Toki-tok, toki-tok, -

Taip pataiko plaktukas.

(Atstovaukite plaktukus su kumščiais).

Touki-tok, tok-tok, -

Taip kulnas spragteli.

(Spausk kulnai).

Užimkite savo vietas.

Žaiskime šį žaidimą, atidarykime žetonų dėžutę, išimkime tos spalvos lustą, kurią nurodo garsas. Kokios spalvos gavome lustą? (mokytoja klausia kiekvieno vaiko atskirai). Kai tik išgirsite garsą T, pakelkite lustą į viršų.

A, N, T, O, F, S, T, Sh, T.

O dabar įvardinsiu žodžius, o kai išgirsi garsą T, pakelk lustą.

TRAKTORIUS, dramblys, rutulys, TABLĖTĖ, VIŠTA, televizorius.

Vaikinai, mūsų svečiai pavargę, šiek tiek pailsėkime, pakilkime nuo stalų. Ateikite visi pas mane.

Gimnastika akims.

Mes darome gimnastiką akims

Mes tai darome kiekvieną kartą.

Dešinėn, kairėn, aplink, žemyn,

Nepatingėkite kartoti.

Akių raumenų stiprinimas.

Iš karto pamatysime geriau. (padarykite tai 2 kartus)

Užimkime savo vietas, kas gali atsisėsti tyliausiai? (vaikai sėdi prie stalų).

Vaikinai, pažiūrėkite, ką su savimi atsinešė mūsų svečiai Tobikas ir Tatoshka. (mokytojas rodo paveikslėlius).

TRAKTORIUS, TELEVIZORIUS, SĄRAŠŲ KADĖS, PLOKŠTĖ.

Dabar parodykime savo draugams, kaip galime suskirstyti žodžius į skiemenis. (vaikai suskirsto žodžius į skiemenis ir „išmesdami“ pirštus suskaičiuoja, kiek žodyje yra skiemenų, kiekvienas paveikslėlis dedamas ant drobės, ant kurios kiekviena eilutė pažymėta skaičiumi, t. y. jei yra trys skiemenys, tada paveikslėlis dedamas į trečią eilutę, po to, kai visi paveikslėliai rodomi, mokytojas išima paveikslėlį ir klausia vaikų: „Kas pasikeitė, atsižvelgiant į tai, kurios nuotraukos trūksta?

Šauniai padirbėta! Dabar pažaiskime pirštais.

Pirštų gimnastika.

Vaikai, pažiūrėkite, ką dar mūsų svečiai atsinešė: Tobik ir Tatoshka. (mokytojas rodo T raidės paveikslėlį). Vaikinai, garsas T žymimas raide T.

Pedagogas: Kaip manote, kokia spalva turėtume nuspalvinti šią raidę?

Vaikai: mėlyna.

Pedagogas: Kodėl?

Vaikai: nes T garsas yra priebalsis.

Pedagogas: Kodėl priebalsis?

Vaikai: nes burnoje atsiranda kliūčių.

Pedagogas: Paimkite laiškų dėžutes ir suraskite ten T raidę.

Parašykime T raidę ore ir suskaičiuokime, iš kiek elementų ji susideda (vaikai piešia raidę ore ir skaičiuoja elementus).

Pažvelkite į paveikslėlį ir pagalvokite, kuo šios raidės skiriasi? (mokytojas rodo didžiosios ir mažosios raidės paveikslėlį)

Vaikai: viena raidė didelė, kita maža.

Pedagogas: Vaikai, dabar susidraugaukime su garsu T su kitais garsais. (mokytojas parodo kortelių skiemenis ir skaito su vaikais)

TA, TO, TI, TU, AT, OT, IT, UT.

Dabar su svečiais pažaiskime žaidimą „Pridėti žodį“.

  • Sode užaugo didelis...(moliūgas).
  • Mano draugo vardas .... (Tanya)
  • Karvė turi mažą .... (veršelis)
  • Saulė pasislėpė už... (debesis)
  • Rašau rašikliu į .... (užrašų knygelė)
  1. Apatinė eilutė.

Pedagogas: Kaip manote, kas Tobi ir Tatoshka patiko mūsų pamokoje? Su kokiu garsu šiandien grojome? Ar T garsas yra priebalsis ar balsis? Kodėl?

Atsisveikinkime su svečiais. (vaikai atsisveikina). Svečiai dovanoja vaikams traškučių ir pagiria.

Svetlana Maleva
Raštingumo pamokos santrauka: „Balsio garsas (U), raidė U, u“.

2 pamoka

Tema: « Balsė(Ai, raidė U, u. Vieta skamba žodžiais. Žodžių skiemenų skaičiaus nustatymas“.

Užduotys:

Mokymosi užduotis: Formuoti ir įtvirtinti vaikų žinias apie kalbos garsai ir balsių garsai.

Vystymosi užduotis: Lavinti vaikų foneminę klausą, lavinti dėmesį, atmintį, mąstymą, lavinti žodyną, ugdyti susidomėjimą žaisti žodžiais, ugdyti nuoseklią kalbą, įtvirtinti gebėjimą atsakyti į klausimus bendru sakiniu, ugdyti gebėjimą savarankiškai daryti išvadas.

Edukacinė užduotis: Ugdykite smalsumą, kūrybiškumą, ugdykite įgūdžius savarankiška veikla, lavinti vaikus įgūdžių: dirbti komandoje, kantriai išklausyti mokytojų klausimus, bendražygių atsakymus ir gerbti jų nuomonę, ugdyti savitarpio pagalbos ir pagalbos jausmą, ugdyti susidomėjimą užsiėmimas ir meilė gimtajai kalbai.

Įranga:

Pamokos eiga:

Auklėtojas: Per kurią stebuklingą šalį jūs ir aš pradėjome keliauti paskutinį kartą? (visoje šalyje garsai) Kas gyvena šiame mieste? (Garsai)

Kas ten garsai? (Muzikos garsai, gamta, objektai) Gerai padaryta vaikinai. Šiandien tęsiame kelionę po šalį garsai. Sužinosime, kokių dar yra garsai. Žaiskime su šiais skamba įdomiuose žaidimuose. Ar mes išvažiuojame? (Taip).

Auklėtojas: Garsai kalbos skirstomos į dvi grupes. Balsių ir priebalsių garsai. Balsės garsai yra pažymėtos raudonu lustu. Klausykite šių garsai – [a, o, u, e, s ir].

Kaip tu gali atskirti balsių garsai iš kitų garsų, yra eilėraštis apie tai, klausyk:

Balsės išsitiesti skambant dainai

Ir - ir - ir - ir.

A – Jie gali verkti ir dejuoti:

Oi - oi - y - y - y.

Gali sūpuoti lopšyje Alenka:

A-a-a-a.

Jie gali, kaip aidas, miške rėkti:

Oi! Oi! Oi!

Gali skristi aukštai mėlyna:

A, o, y ir, uh, s.

Jie nenori švilpti ar niurzgėti.

Auklėtojas: Balsės garsai Galite dainuoti kaip dainą, nupiešti. Skambinam dar kartą balsių garsai [a, o, u, e, s ir]. Kiek jų ten yra? (balsių garsai 6) .

Žaidimas "Vardas garsas žodžio pradžioje»

Labai patiko balsių garsai, kaip tu juos prisiminei, kad jie norėjo su tavimi žaisti. Ko jūs norite? (Taip). Žiūrėk, proskynoje yra du namai, raudonas ir mėlynas. Juose gyvena skirtingi žmonės garsai:

Priebalsių garsai sutinka(rodo į mėlyną namą)

Šnabždesys, šnabždesys, girgždėjimas,

Net snausti ir šnypšti,

Bet aš nenoriu jiems dainuoti.

Nemoka dainuoti priebalsių, nepatinka. Priebalsiai tariame lūpų, liežuvio, dantų, gomurio pagalba, jų tarime yra kliūtis. Jie tariami trumpai. Vieni garsiai, kiti kurčia. Vieni kieti, kiti minkšti. Pažiūrėk į juos. Kokios spalvos jų apranga? (vaikų atsakymai).

Patarkime raudonojo namo gyventojams žodžius su garsas A. (Naudodamas kortelę, padalytą į 3 dalis, mokytojas deda pradžioje laišką Ir jis kviečia vaikus atspėti, koks žodis yra skirtas).

Dalį žodžio ištarsiu be garsas A. Jūs jį užbaigsite garsas Ir pasakyk visą žodį. _pelsin, _ nanas, _ rbuz, _ frika, _ zbuka.

Tada laišką A juda į juostelės galą ir ta pati užduotis atliekama žodžiais be paskutinio garsas. Nežinau_, žvakė_, viryklė_, spyruoklė_, mimoza_.

Auklėtojas: tai - raidė U. Laiškas taip pat galime matyti ir rašyti garsas- išgirsti ir pasakyti. Laiškas Jūs gyvensite raudoname name, nes garsas u – balsė, A balsės garsai Kokią spalvą naudojame? (raudona).

U - kalė. Bet kuriame miške

Pamatysite raidė U. Mes rašome laišką Didelis ir mažas.

Kūno kultūros minutė

(Vaikai atsistojo ir užmerkė akis).

Atmerkiame akis

Įkvėpkite – ir ilgai užtrukkite: "a-a-a-a." (balsas skamba tyliai vienu lygiu)

Ryte saulė pakilo,

Iš apačios į viršų traukiame: "o-o-o-o..." (garsas balsai pakeliami)

Dieną kylame į kalnus Mes: "Y-Y-Y-Y...". (garsas balsai skamba garsiai tuo pačiu lygiu)

Naktį žiūrime į žvaigždę, iš viršaus į apačią skrendame „U-U-U-U.

Žaidimas „Apibrėžkite vietą skamba y žodžiais» .

Mokytojas parodo dalykinius paveikslėlius (avilys, musė, ai, lankas, ranka, gyvatė, vabalas, įvardija žodžius.

(Individualus darbas su « garso linijos» ).

Auklėtojas: Kitą užduotį atliksite poromis. Ant jūsų stalų yra kortelės su užrašais žodžiais. laiškus. Atidžiai pažiūrėkite, raskite tarp jų balsiai A, Y ir apibraukite juos raudonai. (Visi vaikai turi tas pačias korteles. Testą galima atlikti prie lentos, ant kurios užrašytos tos pačios kortelės laiškus).

Dabar sugalvok žodžius garsas(y). (Vaikų atsakymai).

Eikite į lenteles, ant kurių yra įvairių natūralių medžiagų. Siūlau juos išmesti raidė U. (Vaikų įrašas).

Auklėtojas: Vaikai, atspėkite, apie ką mįslės?

Jis atrodo rimtas

Jis turi ūsus ir yra dalykiškas:

Jis kyla su saule,

Jis geria iš rasos lašo gėlės,

Saugo namus ir vaikus,

O kada kur skrenda?

Skleidžia zujantį garsą garsas

Pieva sparnuota. (Klaida)

Visada savo namuose,

Jį nešioja net lankydamasis.

Yra ragai, bet ne smukimas,

Kas laikosi prie delno? (Sraigė)

Nekenksmingas, žolėdis,

Ant odos nėra dryžių ar dėmių.

Yra maišas ir ilga uodega,

Be to, pastebimas didelis augimas.

Jis judrus, lėkštas,

Galėčiau šokinėti visą dieną.

Australijos karštis

Mėgsta raudonplaukę (Kengūra).

Šalis garsai labai dideli, kad galėtume jį apeiti, turime naudoti skirtingi tipai transporto. O bet kokiam transportui reikia bilietų. Šiandien važiuosime traukiniu, bet į jį įlipsime. Turite teisingai perskaityti bilieto numerį, kad rastumėte savo vietą vežime. (Vaikai skaito AU, UA skiemenis naudodami korteles).

Visi užimtas savo vietas vežimuose.

Vaikai: Taip.

Auklėtojas: Dabar patikrinsime. Pažaiskime žaidimą "kuris yra tas". Šalies gyventojai garsai jie nori rasti šio lagamino savininką. Ant kėdžių priklijuoti pasakų personažų paveikslėliai. Mes perduosime lagaminą vieni kitiems, šaukdami savo vežimo numerį pagal sąskaitą pagal muziką, ant kurio kėdės muzika sustoja, tas pasakos veikėjas pametė lagaminą. Padėkime herojams? (Vaikų atsakymai).

Auklėtojas: Mūsų kelionė šiandien baigiasi.

Ar tau patiko žaisti su garsai?

kas tau patiko labiausiai? (vaikų atsakymai)

Apie kurią skamba mes šiandien kalbėjome? (kalbos garsai) .

Į kokias grupes jie skirstomi? kalbos garsai? (įjungta balsiai ir priebalsiai) .

Kiek balsės garsai? (jų yra 6).

Kaip sužinoti ką balsės skambesys? (galite dainuoti).

Apatinė eilutė. Vaikų veiklos vertinimas.

pasakyk draugams
Taip pat skaitykite
Infinityvo sakinys
2024-03-26 02:47:23