Pratimas augintinių kalbai, vidurinei grupei. Logopedinė pamoka „Naminiai gyvūnai“ vidurinėje grupėje. Pamokos pradžios organizavimas

💖 Ar tau patinka? Pasidalinkite nuoroda su draugais

Pamokos apie kalbos raidą 4-5 metų vaikams santrauka „Naminiai gyvūnai“

Plotnikova Natalija Vasilievna, mokytoja papildomas išsilavinimas.
Darbo vieta: MAOU DOD „Papildomo vaikų ugdymo centras“ Balakovo
Medžiagos aprašymas: Pamokos santrauka tema „Naminiai gyvūnai“ skirta 4-5 metų vaikams praturtinti žodyną, lavinti kalbos gramatinę struktūrą, gebėjimą atlikti lyginamąją analizę. Metodinis tobulinimas pamokas galima pritaikyti praktiškai ir jas pamokose gali naudoti ikimokyklinio ugdymo mokytojai švietimo įstaigos, vaikų papildomo ugdymo mokytojai.
Tikslas:Žodyno aktyvinimas, gebėjimų atlikti lyginamąją analizę ugdymas.
Užduotys:
edukacinis:
idėjų apie naminius gyvūnus konsolidavimas ir plėtimas,
gebėjimo atlikti lyginamąją analizę ugdymas.
kuriant:
lavinti kalbos gramatinę struktūrą,
lavina atmintį, dėmesį, vaizduotę, mąstymą.
edukacinis:
ugdyti meilę ir pagarbą gyvūnams,
gebėjimas klausytis bendražygių.
Veikla:žaidimų, motorinių, pažintinių, komunikacinių.
Pamokos eiga:
Pokalbis tema:
– Kokius naminius gyvūnus pažįstate?
- Kodėl jie taip vadinami? (Vaikai pavadina gyvūnus, mokytojas parodo jų atvaizdus lentoje).
– Kokią naudą jie duoda žmonėms?
– Kaip žmogus rūpinasi gyvūnais?
– Ką valgo naminiai gyvūnai?
– Kuo padengtas avies, arklio, kiaulės kūnas?

„Karvės ir arklio kūno dalių palyginimas“.
- Ką turi karvė, ko neturi arklys? (Ragai)
- Ką turi arklys, ko neturi karvė? (Manė)
- Palyginkite šių gyvūnų kojas ir uodegas. Koks skirtumas?
– Kodėl arkliai turi ilgesnes kojas nei karvės?
– Kodėl karvė turi tešmenį?

Žaidimo pratimas „Pavadink meiliai“. Kiekvienas vaikas turi žaislinį augintinį. Vaikai paeiliui meiliai vadina kiekvieną savo gyvūną.

Kūno kultūros minutė „Khomka“
Žiurkėnas, žiurkėnas, žiurkėnas
Dryžuota statinė.
Khomka keliasi anksti,
Jis plauna skruostus,
Trina gimdos kaklelį.
Khomka šluoja trobelę
Ir išeina įkrauti.
Vienas du trys keturi Penki!
Khomka nori tapti stipri.

Žaidimo pratimas „Kas turi ką? Mokytoja parodo suaugusio gyvūno ir kūdikio atvaizdą: „Kas yra karvė?...Kas yra avis?“ (vaikai vadina jauniklius).

"Pasakyti žodį"(iš S. Pogorelovskio)
Varnos su varnomis,
Drambliai turi ... (dramblių jaunikliai).
Ir mūsų makaronai
Yra... (makronyatai).
Ir daugiau, ir... (mažiau),
Ir storesnis, ir... (plonesnis) -
Ir Macoron berniukai,
O merginos – ... (macarons).

Žaidimo pratimas „Vienas-daug“. Vaikai stovi puslankiu prieš mokytoją. Mokytojas turi kamuolį.
- Aš pavadinu tave gyvūnu, o tu mėk man kamuolį ir pavadink, jei jų būtų daug. Pavyzdžiui, „karvė“ ir jei „karvių“ yra daug.

Žaidimas „Iškirpti paveikslėlius“(Vaikai iš iškirptų paveikslėlių dėlioja augintinius).



Pirštų žaidimas „Ožka“
Senis ėjo keliu,
Radau ožką be ragų.
Nagi, ožka, pašokim,
Spardome kojas.
Ir ožkų užpakaliai
O senis prisiekia.
(Eikite pirštais ant stalo, pirštais parodykite ragus, pirštais belskite į stalą, vėl parodykite ragus, mojuokite pirštais)

Mįslių spėjimas
Ateina pūkuotasis, ateina barzdotas,
Jis mojuoja ragais,
Papurto barzdą
Bakstelėja kanopomis (ožka).

Kas nenusivelka kailio, kai karšta ar šalta? (Avis)

Pone, ne vilkas,
Ilgaausis, bet ne kiškis,
Su kanopomis, bet ne arkliu. (Asilas)

Jis draugauja su savininku, saugo namą,
Jis gyvena po prieangiu, o jo uodega kaip žiedas. (Šuo)

Ilga ausis, pūkų kamuolys.
Mikliai šokinėja, morkas graužia. (Triušis)

Kas turi centą, kuris nesuspaustas kumščiu?
Jo pėdos turi kanopas. Jis valgo ir geria iš lovio. (Paršelis)

Žaidimas „Ketvirtasis ratas“. Vaikams rodomas paveikslas
1. šuo, ožka, višta, arklys.
2. ožka, karvė, arklys, avinas.
3. kupranugaris, karvė, katė ir arklys.
4. kiaulė, avis, kupranugaris, triušis.





Puiku vaikinai! Apie kokius gyvūnus kalbėjome? Kodėl jie taip vadinami? Kokie žaidimai tau patiko?

Pamokos tikslas: atnaujinti vaikų žinias tema „Gyvūnėliai“.

I. Pataisos ir auklėjimo:

Suaktyvinti vaikų žodyną; žodžių darybos, antoniminių žodžių parinkimo ir paprastų prielinksnių vartojimo kalboje įgūdžiai;

Ugdyti gebėjimą rašyti aprašomąsias istorijas;

II. Korekcinis ir vystomasis:

Suaktyvinti mąstymą didaktinių žaidimų pagalba;

Ugdykite dėmesį, reakcijos greitį ir intelektą;

Lavinti stambiąją motoriką, judesių derinimą su kalba.

III. Pataisomoji ir auklėjamoji:

Ugdykite pagarbą augintiniams.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Logopedinės sesijos metu vidurinė grupė"Augintiniai"

Parengė: Mokytoja logopedė Marina Nikolaevna Zadykhina, Troitskas 2015 m.

Pamokos tikslas: vaikų žinių atnaujinimas tema „Naminiai gyvūnai“.

Užduotys:

I. Pataisos ir auklėjimo:

Suaktyvinti vaikų žodyną; žodžių darybos, antoniminių žodžių parinkimo ir paprastų prielinksnių vartojimo kalboje įgūdžiai;

Ugdyti gebėjimą rašyti aprašomąsias istorijas;

II. Korekcinis ir vystomasis:

Suaktyvinti mąstymą didaktinių žaidimų pagalba;

Ugdykite dėmesį, reakcijos greitį ir intelektą;

Lavinti stambiąją motoriką, judesių derinimą su kalba.

III. Pataisomoji ir auklėjamoji:

Ugdykite pagarbą augintiniams.

Įranga:

Demonstracinė medžiaga:nuotraukos, kuriose vaizduojami naminiai gyvūnai ir jų kūdikiai; diagrama, skirta rašyti aprašomąją istoriją, rutulys.

Dalomoji medžiaga:naminių gyvūnėlių ir jų kūdikių kaukės.

Muzikinis repertuaras:„Mažojo variklio daina“ (muzika ir žodžiai K. Narochny); „Zverobika“ (muzika B. Saveljevo, žodžiai A. Khait, melodija iš filmo „Ūsuota auklė“

Pamokos planas

I. Organizacinis momentas

II. Pagrindinė dalis

1. Didaktinis žaidimas su kamuoliu „Kas ką balsuoja? »

2. Lauko žaidimas "Kas turi ką?" »

3. Didaktinis žaidimas su kamuoliu „Pavadink maloniai“

5. Didaktinis žaidimas „Žodžiai atvirkščiai“

6. Žaidimo pratimas „Kur slepiasi kačiukas? »

III. Pamokos santrauka

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas

Vaikai kartu su logopedu sustoja ratu ir sveikinasi:

Sveika, auksine saule!

Sveiki, mėlynas dangus!

Sveiki, laisvas vėjelis!

Labas, mažasis ąžuoliukas!

Mes gyvename tame pačiame regione -

Sveikinu jus visus!

Logopedė: „Vaikinai, šiandien leisimės į neįprastą kelionę: aplankysime močiutę kaime, o ten važiuosime traukiniu. Štai mes einame? “ (Taip)

Logopedė ir vaikai, lydimi „Mažosios motorinės dainelės“, traukiniu keliauja į kaimą, kur jų jau laukia močiutė.

Močiutė: „Sveiki, vaikinai! Labai džiaugiuosi, kad atėjai pas mane. Mano kaime labai įdomu. Pažiūrėk, kas gyvena su manimi? (Katė, šuo, arklys, karvė, kiaulė, avis, ožka) Kaip visus šiuos gyvūnus galima pavadinti vienu žodžiu? (Naminiai gyvūnai) Kodėl jie vadinami augintiniais? (Nes jie turi savininką, kuris juos prižiūri)

II. Pagrindinė dalis

1. Veiksmažodžių žodyno aktyvinimas

Didaktinis žaidimas su kamuoliu „Kas ką balsuoja? »

Logopedė kviečia vaikus užbaigti sakinius: Karvė maukia, šuo loja, katė miaukia, ožka ūžia, kiaulė urzgia, arklys kniaukia, avis bliauja.

2. Dalyko žodyno aktyvinimas, sakinių kūrimas su prielinksniu y

Lauko žaidimas "Kas turi ką?" »

Logopedė vaikams dalija kaukes su naminių gyvūnų ir jų mažylių atvaizdais. Vaikai savarankiškai randa „savo atitikmenį“ prie muzikos. Tada patikrinamas kiekvienos motinos ir veršelio poros teisingumas. Vaikai taria sakinius: „Karvė turi veršelį“ (panašiai ir kitiems gyvūnams).

3. Deminutyvinių kategorijų formavimo įtvirtinimas

Didaktinis kamuolio žaidimas „Pavadink maloniai“

Vaikai pakaitomis vadina mažybines žodžių formas: ožka-ožka, ožka-ožiukas, katė-kačiukas, kačiukas-kačiukas, karvė-karvė, veršelis-veršiukas, šuo-šuo, šuniukas-šuniukas, arklys-arklys, kumeliukas-kumeliukas, kiaulė -kiaulė, kiaulė-kiaulė, avis-ėriena, ėriukas-ėriena.

4. Muzikinis kūno kultūra „Žverobika“

5. Antoniminių žodžių parinkimas

Didaktinis žaidimas „Žodžiai atvirkščiai“

Močiutė: „Vaikinai, aš turiu katę. Jo vardas Priešingai, jis užsispyręs ir valingas, todėl visi iš kiemo varo katę...“

Logopedas: „Mes jūsų katės neišvarysime. Geriau žaisti žaidimą „Žodžiai atvirkščiai“.

Logopedas: Aš pasakysiu žodį „aukštas“, o jūs atsakysite „žemas“.

Aš pasakysiu žodį „toli“, o jūs atsakysite „arti“.

Aš pasakysiu tau žodį „blogis“, o tu atsakysi „geras“.

Jei tau pasakysiu „karšta“, atsakysite „šalta“.

Aš tau pasakysiu žodį „gulėti“, tu man atsakysi – „atsistoti“.

Tada aš tau pasakysiu „didelis“, tu man atsakysi „mažas“.

Aš tau pasakysiu žodį „purvinas“, tu man atsakysi – „švarus“.

Jei tau pasakysiu „lėtai“, tu man atsakysi „greitai“.

Aš jums pasakysiu žodį „šlapias“, jūs atsakysite „sausas“.

Dabar aš pasakysiu „pradžia“, jūs atsakysite „pabaiga“.

6. Erdvinės orientacijos lavinimas, prielinksnių IN, ON, OVER, PO, UŽ, PRIEŠKIN vartosenos įtvirtinimas

Žaidimo pratimas „Kur slepiasi kačiukas? »

Staiga, netikėtai vaikai išgirsta miaukimą. Logopedas: „Vaikinai, ar girdite, kaip katė, priešingai, miaukia prie močiutės namų. Jis nusprendė su tavimi žaisti slėpynių! » Vaikai prieina prie namo ir pamato katę. Logopedė klausia, kur sėdi katė. (ANT STOGO) Tada katinas pradeda lakstyti iš vietos į vietą, o vaikai sako, kur bėgo (Į namą, PO suolu, VIRŠ suolelio, UŽ tvoros, PRIEŠ tvorą, į dešinę/ kairėje nuo kelmo).

7. Aprašomųjų istorijų apie augintinius rašymas naudojant metmenis

Logopedas primena vaikams, ką kiekvienas diagramos taškas reiškia rašant aprašomąsias istorijas apie augintinius. Istorijos metmenys: gyvūno vardas, kūno dalys, kur jis gyvena, kuo minta, kokią naudą duoda žmonėms, kaip vadinamas gyvūno jauniklis. Pasakojimus rašo 2-3 vaikai, patys rinkdamiesi savo augintinį.

III. Pamokos santrauka

Logopedė: „Vaikinai, ar jums patiko kaime pas močiutę? Kokius naminius gyvūnus čia sutikome? Bet svarbiausia, visada turite atsiminti: augintiniams reikia mūsų meilės ir rūpesčio, todėl juos reikia prižiūrėti. Ką turėtumėte padaryti dėl to? Močiute, ačiū už svetingumą, bet laikas mums ir berniukams grįžti į darželį. Viso gero! »

Močiutė atsisveikina su vaikais. Logopedas ir vaikai traukiniu grįžta į darželį, skambant dainai „Traukinio daina“.


Anna Klyuchnikova
Logopedinė pamoka vidurinėje grupėje „Gyvūnėliai“

Tikslas klases: atnaujinti vaikų žinias šia tema “ Augintiniai".

Užduotys:

I. Pataisos ir auklėjimo:

Suaktyvinti vaikų žodyną; žodžių darybos, antoniminių žodžių parinkimo ir paprastų žodžių vartojimo kalboje įgūdžiai prielinksniai;

Ugdyti gebėjimą rašyti aprašomąsias istorijas;

II. Korekcinis ir vystomasis:

Suaktyvinti mąstymą didaktinių žaidimų pagalba;

Ugdykite dėmesį, reakcijos greitį ir intelektą;

Lavinti stambiąją motoriką, judesių derinimą su kalba.

III. Pataisomoji ir auklėjamoji:

Įskiepyti rūpestingą požiūrį į augintiniai.

Įranga:

Demo medžiaga: nuotraukos su vaizdais; diagrama, skirta rašyti aprašomąją istoriją, rutulys.

Dalomoji medžiaga: kaukės naminiai gyvūnai ir jų kūdikiai.

Muzikinis repertuaras: „Mažojo variklio daina“ (muzika ir žodžiai K. Narochny); "Zverobika"(muzika B. Saveljevo, žodžiai A. Khait, melodija iš filmo "Ūsuota auklė"

Planuoti klases

I. Organizacinis momentas

II. Pagrindinė dalis

1. Didaktinis žaidimas su kamuoliu "Kas duoda savo balsą?"

2. Lauko žaidimas "Kas turi ką?"

3. Didaktinis žaidimas su kamuoliu „Paskambink man maloniai“

"Zverobika"

5. Didaktinis žaidimas „Žodžiai atvirkščiai“

6. Žaidimo mankšta "Kur slepiasi kačiukas?"

augintiniai naudojant schemą

III. Apatinė eilutė klases

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas

Vaikai kartu su logopedas sustokite ratu ir pasisveikinkite draugas:

Sveika, auksine saule!

Sveiki, mėlynas dangus!

Sveiki, laisvas vėjelis!

Labas, mažasis ąžuoliukas!

Mes gyvename tame pačiame regione -

Sveikinu jus visus!

Logopedas: „Vaikinai, šiandien mes eisime į neįprastą kelionė: aplankysime močiutę - kaime, o ten važiuosime traukiniu. Štai mes einame?". (Taip)

Logopedas kartu su vaikais „Mažas variklio daina“ Traukiniu jie keliauja į kaimą, kur jų jau laukia močiutė.

Močiutė: "Sveiki bičiuliai! Labai džiaugiuosi, kad atėjai pas mane. Mano kaime labai įdomu. Pažiūrėk, kas gyvena su manimi? (Katė, šuo, arklys, karvė, kiaulė, avis, ožka) Kaip visa tai galima pavadinti gyvūnai vienu žodžiu? (Augintiniai) Kodėl jie vadinami naminis? (Nes jie turi savininką, kuris jais rūpinasi)»

II. Pagrindinė dalis

1. Veiksmažodžių žodyno aktyvinimas

Didaktinis žaidimas su kamuoliu "Kas duoda savo balsą?"

Logopedas kviečia vaikus baigti pasiūlymai: Karvė maukia, šuo loja, katė miaukia, ožka ūžia, kiaulė urzgia, arklys kniaukia, avis bliauja.

2. Dalyko žodyno aktyvinimas, sakinių kūrimas su pretekstas

Lauko žaidimas "Kas turi ką?"

Logopedas dalija vaikams kaukes su atvaizdais naminiai gyvūnai ir jų kūdikiai. Vaikai patys susiranda muziką "tavo draugas". Tada patikrinamas kiekvienos poros teisingumas "mama-kudikis". Vaikai kalba pasiūlymai: "Karvė turi veršelį" (panašiai ir kitiems gyvūnai) .

3. Deminutyvinių kategorijų formavimo įtvirtinimas

Didaktinis žaidimas su kamuoliu „Paskambink man maloniai“

Vaikai paeiliui vardija mažybines formas. žodžius: ožka-ožka, ožkų jauniklis, katė-katė, kačiukas-kačiukas, karvė-karvė, veršelis-veršelis, šuo-šuo, šuniukas-šuniukas, arklys-kumeliukas, kiaulė-kiaulė, kiaulė-kiaulė, avis -avelė, ėriukas-ėriena.

4. Muzikinio kūno kultūros minutė "Zverobika"

5. Antoniminių žodžių parinkimas

Didaktinis žaidimas „Žodžiai atvirkščiai“

Močiutė: „Vaikinai, aš turiu katę. Jo vardas Priešingai, jis užsispyręs ir valingas, todėl visi iš kiemo varo katę...“

Logopedas: „Mes jūsų katės neišvarysime. Geriau pažaiskime su juo žaidimą „Žodžiai atvirkščiai“.

Logopedas: Aš pasakysiu žodį "aukštas" ir tu atsakysi - "žemas".

Aš pasakysiu žodį "toli" ir tu atsakysi - "Uždaryti".

Aš tau pasakysiu žodį "piktas" ir tu atsakysi - "Malonus".

Aš tau pasakysiu "karštas" aš tau atsakysiu - "šalta".

Aš tau pasakysiu žodį "atsigulti", ar tu man atsakysi? "Atsistok".

papasakosiu vėliau "didelis", ar tu man atsakysi? "mažas".

Aš tau pasakysiu žodį "nešvarus", ar tu man atsakysi? "švarus".

Aš tau pasakysiu "lėtas" tu, tu man atsakysi - "greitai".

Aš tau pasakysiu žodį "šlapias", tu atsakysi - "sausas".

Dabar "Pradėti" Aš tau pasakysiu, tu atsakyk... "galas".

6. Erdvinės orientacijos ugdymas, panaudojimo įtvirtinimas prielinksniai B, ANT, VIRŠ, PO, UŽ, PRIEKIS

Žaidimo pratimas "Kur slepiasi kačiukas?"

Staiga, netikėtai vaikai išgirsta miaukimą. Logopedas: „Vaikinai, ar girdi katė, priešingai, miaukia prie močiutės namų. Jis nusprendė su tavimi žaisti slėpynių! Vaikai prieina prie namo ir pamato katę. – klausia logopedė kur sėdi katė. (Ant stogo) Tada katė pradeda lakstyti iš vietos į vietą, o vaikai sako, kur jis bėgo (Į namą, PO suolu, VIRŠ suolelio, UŽ tvoros, PRIEŠ tvorą, į dešinę/kairę nuo kelmo) .

7. Rašyti aprašomąsias istorijas apie augintiniai naudojant schemą

Logopedas primena vaikams, o tai reiškia kiekvieną aprašomųjų istorijų rašymo schemos tašką augintiniai. Planuoti istorija: Vardas gyvūnas, kūno dalys, kur jis gyvena, ką valgo, kokią naudą duoda žmonėms, kaip kūdikis vadinamas gyvūnas. Istorijas rašo 2-3 vaikai, renkantis savarankiškai augintinis.

III. Apatinė eilutė klases

Logopedas: „Vaikinai, ar jums patiko savo močiutės kaimas? Kuris čia sutikome augintinių? Bet svarbiausia, jūs visada turėtumėte Prisiminti: Augintiniai Jiems reikia mūsų meilės ir rūpesčio, todėl jais reikia rūpintis. Ką turėtumėte padaryti dėl to? Močiute, ačiū už svetingumą, bet laikas mums ir berniukams grįžti į darželį. Iki pasimatymo!"

Močiutė atsisveikina su vaikais. Logopedas kartu su vaikais „Mažas variklio daina“ traukiniu grįžtame į darželį.

Svetlana Pyryeva
Logopedinė pamoka „Naminiai gyvūnai“ vidurinėje grupėje

Programinė įranga turinys:

Padėkite vaikams plėsti savo žinias apie augintiniai(ožka, arklys, karvė, katė, kiaulė ir kt., kur gyvena, ką valgo, kaip skleidžia balsą, padėkite įvardinti jauniklius gyvūnai vienetais. ir daug daugiau numerį (kačiukai-kačiukai, kumeliukai-kumeliukai, ožiukai ir kt.). Skatinkite daiktavardžių vartojimą daugiskaita genityvus atvejis.

Skatinti vystymąsi smulkiosios motorikos įgūdžius, psichikos formavimas procesus: vaizduotė, valinga atmintis, klausos dėmesys.

Ugdykite susidomėjimą užsiėmimas, meilė ir pagarba gyvūnai.

Judėti klases

Į salę įeina vaikai, paskui paštininkas Pečkinas su siuntiniu. (pasisveikina).

Kas mano rankose?

Didelė pakuotė, bet maža... (siuntinys)

Parodykite, kaip paketas gali būti sunkus, labai sunku pakelti, sunku nešti. (vaikai mėgdžioja)

Kas yra mano paketas? (šviesa)

Kodėl taip manai?

(vaikai parodo, kaip neša lengvą siuntinį)

Dėžutėje yra paveikslėliai, skirti atlikti artikuliacinę gimnastiką

Pratimas "Šypsena"

Kwaka mėgsta šypsotis.

Kvapo burna siekia ausis,

Bent jau kaklaraiščius prisiūkite.

Patraukite lūpas tiesiai prie ausų

Varlėms tai labai patinka.

Pratimas "Kūdikio dramblio proboscis"

Imituoju dramblį: Patraukiu lūpas su savo kamienu...

Net jei pavargsiu, nenustosiu spausti.

Pratimas "mentele"

Mano liežuvis plokščias ir lygus

Pasirodo, tai mentele.

Pratimas „Aš nubausiu neklaužadą liežuvį“

Uždėkite liežuvį ant lūpos,

„Penki-penki-penki-pasakyk,

Raumenys atsipalaiduoja...

Mentele pasirodo...

Pratimas "Taurė"

Mėgstame gerti stiprią arbatą

Nagi, padėk puodelį.

O siuntinyje yra kvietimas. O norint sužinoti, iš ko, reikia rinkti stebuklingus paveikslėlius. (Vaikai surenka katę iš dalių; ji yra skirtingose ​​padėtyse. Kol vaikai surenka – klausia logopedė: Kas tu gauni? ką ji daro)

Vaikai sėdi ant kėdžių prie nudažyto bokšto.

Bim-bom! Tili-bom!

Kieme yra aukštas namas.

Drožinėtos langinės,

Langai dažyti.

O ant laiptų kilimas

Aukso spalvos išsiuvinėtas raštas.

Ant raštuoto kilimo

Katė išeina ryte.

Pasirodo katė

Kas čia?

Kokias kūno dalis turi katė?

Ką katė mėgsta valgyti?

O mūsų katė šiandien turėjo svečių. Mūsų katė mėgsta žaisti, žaiskime su ja.

Žaidžiamas pirštų žaidimas

(kiekvienam pabrėžtam skiemeniui vaikai sujungia nykštį su rodomuoju pirštu, vidutinis, bevardis ir mažieji piršteliai pakaitomis)

Kačiukas sunkiai įkando – kvaila

Jis mano, kad tai ne pirštas, o pelė.

Bet aš žaidžiu su tavimi, mažute,

Jei įkąsi, aš tau pasakysiu tu: — Šauk!

Pasirodo karvė

Ką karvė turi ant galvos?

Ką dar turi karvė? (uodega, tešmuo, kanopos)

Kas slepiasi karvės tešmenyje?

Kaip vadinasi namas, kuriame gyvena karvė? (tvartas)

Ką karvė mėgsta valgyti? (žolė)

Ką karvė valgo žiemą, kai neauga žolė?

Kas yra šienas?

(parodyti vaikinams šieną, pasiūlyti paliesti, pauostyti)

Kokio šieno? (kvepiantis, kvepiantis)

Vaikai taip pat žiūri į arklį, ožką, kiaulę)

Kas atėjo aplankyti katės?

Kas tai yra gyvūnai?

Kodėl jie vadinami naminis?

Fizminutka

Karvė jums paruošė žaidimą

Mū-mū-mū-mū karvė

Aš apgailestauju Katya ir Vova

Jūs negeriate pieno

Bėgti toli

(vaikai imituoja judesius)

Žaidimas "Rasti gyvūnų jaunikliai»

Žaidimas "Ko trūksta?"

Mūsų karvės gimtadienyje buvo menininkas, kuris darė svečių portretus, bet jis skubėjo ir kažko pasigedo piešiniuose. Padėkime menininkui.

Ko neturi karvė? (ragai, tešmuo)

Ko arklys neturi? (kartė, uodega)

Ko kiaulė neturi? (kasė, ausys)

Ko neturi katė? (uodega, ausys)

Katė padėkoja vaikams už pagalbą ir dovanoja paveikslėlius su savo atvaizdu. Vaikai atsisveikina su katinu ir dėkoja už dovanas.

Atgal grupė, pasakoja vaikai mokytojas:

Pas ką jie nuėjo per savo gimtadienį?

Kas dar aplankė katę?

Kodėl šios gyvūnai vadinami augintiniais?

Kokią naudą jie atneša?

Kokius žaidimus žaidėte?

Publikacijos šia tema:

Pamokos pastabos vidurinei grupei „Laukiniai ir naminiai gyvūnai“ Pamokos vidurinėje grupėje tema „Laukiniai ir naminiai gyvūnai“ santrauka Alieva Aizhan Galimzhanovna Pamokos vidurinėje grupėje ta tema santrauka.

Logopedinės pamokos parengiamojoje grupėje „Naminiai gyvūnai“ santrauka (1 pamoka) Tikslai ir uždaviniai: susisteminti vaikų žinias tiriama tema, aktyvinti ir plėsti daiktavardžių, būdvardžių ir veiksmažodžių žodyną.

GCD santrauka vidurinėje grupėje „Naminiai gyvūnai“ Edukacinė sritis - Kognityvinė raida Tikslai: 1. Apibendrinti vaikų mintis apie naminių gyvūnų prisitaikymą prie aplinkos.

OOD santrauka apie kalbos raidą vidurinėje grupėje „Naminiai gyvūnai“ OOD vidurinėje grupėje santrauka kalbos raida Tema: „Naminiai gyvūnai“ Tikslas: visų komponentų kūrimas žodinė kalba vaikai, apibendrinimas.

Pamokos santrauka vidurinei grupei „Naminiai gyvūnai“ GCD santrauka vidurinėje formavimo grupėje pilnas vaizdas pasaulio „naminiai gyvūnai“ Tikslas: plėtra pažintinis susidomėjimasį aplinką.

Pamokos apie kalbos raidą vidurinėje grupėje „Naminiai gyvūnai“ santrauka Kalbos ugdymo pamoka vidurinėje grupėje „Paukštiena“ Tikslai: Ugdomasis: Įtvirtinti vaikų žinias apie būdingus paukštienos požymius.

Frontalios pamokos apie gramatinių kalbos priemonių formavimą vaikams, turintiems specialiųjų poreikių, santrauka

Tema: "Gyvūnėliai"

Užduotys:

1. Švietimas:

Sustiprinti bendrą sąvoką, susidedančią iš dviejų žodžių „naminiai gyvūnai“; plėsti ir patikslinti vaikų žinias apie naudą, kurią duoda augintiniai ir kur jie gyvena.

Tęsti mokymąsi formuoti vardus gyvūnų kūdikiams (veršelis, kačiukas, šuniukai);

Pratinkite vaikus, formuodami savininko būdvardžius;

Deminutyvinę reikšmę turinčių daiktavardžių daryba;

Išmokite derinti skaitvardžius 1,3,5, daugelį – su daiktavardžiais.

Praturtinkite vaikų žodinį žodyną žodžiais, suformuotais onomatopoejos būdu.

2. Vystymasis:

Ugdykite nuoseklią kalbą ir dėmesį.

3. Švietimas:

Skatinkite susidomėjimą augintiniais ir jų priežiūrą.

Įranga:

Ūkio maketas, naminių gyvulių figūrėlės.

Temos nuotraukos, kuriose vaizduojami naminiai gyvūnai ir jų kūdikiai.

Temos nuotraukos, kuriose vaizduojami naminių gyvūnėlių maisto produktai.

Žymekliai, apskritimo moduliai, rutulys.

KLASĖS PAŽANGA

  1. Laiko organizavimas

Mokytoja logopedė demonstruoja fermos maketą su naminių gyvulių figūrėlėmis.

Įžanginis pokalbis:

Vaikinai, pažiūrėkite, kur mes atsidūrėme? (Vaikų atsakymai).

ką tu matai? (Vaikai vadina gyvūnus).

Kaip visus šiuos gyvūnus galima pavadinti vienu žodžiu? (Vaikų atsakymai).

Kodėl šiuos gyvūnus vadiname „naminiais gyvūnais“? (Vaikų atsakymai – šie gyvūnai gyvena šalia žmogaus namų, atnešdami žmogui naudą, o žmogus rūpinasi gyvūnais).

O kokią naudą duoda šuo, arklys, karvė, avis, katė? (Vaikai atsako).

Puiku, man patiko jūsų atsakymas. Dabar įsiklausykime į gyvūnų balsus ir pabandykime atspėti, kas ką sako.

Leksiko-gramatikos pratimai:

1. "Kas ką sako?"

Ožka smiginio

Arklys krūpteli

Kiaulė niurzga

Katė miaukia

Šuo loja

Avis bliauja.

2. "Kam ko trūksta?"

Vaikinai, kaip gerai pažįstate augintinius, bet ar matote, kas negerai šiose nuotraukose?

Logopedas kiekvienam vaikui pasiūlo augintinio paveikslėlį su kokia nors klaida.

Vaikai turi rasti klaidą ir pasakyti ją teisingai suformavę sakinį. Jautis be ragų. Karvė be kanopų.

Vaikai komplektuoja gyvūnams reikalingas dalis.

Ką gavai, pavadink.

Dabar jautis su ragais.

Taigi, kieno ragai?

Dabar karvė turi kanopas.

Taigi, kieno kanopos?

Karvė.

Kūno kultūros momentas

Logopedas pakviečia vaikus ant kilimo, paprašo sustoti ratu ir atlikti mankštą.

Čia jis sukasi kaip viršūnė Vaikai sukasi vietoje, rankos ant diržų.

Tuzik, Tuzik, užsikabinusi uodega Sukasi priešinga kryptimi.

Čia jis skraido visu greičiu, judėdamas ratu,

Dabar prie upės, dabar į kiemą, daro šuolius.

Tada jis budi prie vartų – Jie tupi.

Žodžiu, yra daug ką veikti ir vėl jie juda ratu, darydami šuolius.

3. „Suburkite šeimą“.

Vaikai kviečiami suburti šeimą aplink gyvūną (paimkite gyvūną, kurį vaikas nupiešė ankstesniame pratime).

Ant stalo išdėliotos naminių gyvūnų ir jų mažylių nuotraukos. Kiekvienas vaikas surenka šeimą prie savo gyvūno ir pereina rato modulius.

Vaikai sako:

Karvė, jautis ir veršeliai.

Avys, avinai ir ėriukai.

Ožka, ožka ir vaikai.

Papasakokite, kokią šeimą turite.

Vaikų pasakojimai.

(Turiu karvę, jautį ir veršelius, vadinasi, sukūriau karvių šeimą. Turiu arklį, arklį ir kumeliukus, vadinasi, sukūriau arklių šeimą).

4. „Pasakykite priešingai“. Kamuolio žaidimas.

Gyvūnų šeimose yra ir suaugusiųjų, ir vaikų. Suaugusių gyvūnų visos kūno dalys yra didelės, o jaunų gyvūnų – mažos. Žaisime žaidimą „pasakyk priešingai“. Aš metau tau kamuolį ir kalbu apie suaugusius gyvūnus, tu gaudai kamuolį ir kalbi apie mažus gyvūnus. Grąžink kamuolį man.

Karvė turi ilgą uodegą, o veršelis – trumpą.

Šuo turi stiprias letenas, o šuniukas – silpnas.

Arklys turi ilgus karčius, o kumeliukas – trumpus.

Avinas turi didelius ragus, o ėriukas – mažus ragus.

Katė turi aštrius dantis, o kačiuko - nuobodus.

Kiaulė turi kietus plaukus, o kiaulė turi minkštus plaukus.

5. „Pamaitinkite gyvūnus“.

Mūsų gyvūnai tikriausiai jau alkani. Turime juos maitinti.

Ant lentos yra gyvūnų maisto produktų nuotraukos.

Vaikai pasirenka gyvūnus, kad galėtų gydyti savo šeimą.

Aš pamaitinsiu karves šieno.

Aš pamaitinsiu kiaules daržovėmis

Pavaišinsiu kates pienu.

Aš pamaitinsiu avis žole.

Pavaišinsiu šunis mėsa.

Arklius pavaišinsiu avižomis.

6. Pamokos apibendrinimas.

Vaikų darbų vertinimas.

Mokytoja logopedė

Salova S.I.

MBDOU – Vaiko raidos centras Nr.94

Nižnij Novgorodas

pasakyk draugams
Taip pat skaitykite
Infinityvo sakinys
2024-03-26 02:47:23